چگونه مانتو را ست کنیم

خلاصه

خرید اینترنتی مانتو ؛ داشتن استایل زیبا و هماهنگی در ظاهر باعث می شود شیک تر و تأثیرگذارتر به نظر بیاییم. حتی اگر گران ترین و خوش رنگ ترین لباس ها را داشته باشیم اما اصول صحیح پوشیدن آنها را ندانیم، نمی توانیم ظاهری آراسته داشته باشیم. اصول و روش های ست کردن مانتو با آیتم های مختلف بحث بسیار مفصل و جذابی است، که دانستن درباره آن دید ما را نسبت به ر

۱۴۰۰ پنج شنبه ۲ ارديبهشت
1106بازدید
چگونه مانتو را ست کنیم

داشتن استایل زیبا و هماهنگی در ظاهر باعث می شود شیک تر و تأثیرگذارتر به نظر بیاییم. حتی اگر گران ترین و خوش رنگ ترین لباس ها را داشته باشیم اما اصول صحیح پوشیدن آنها را ندانیم، نمی توانیم ظاهری آراسته داشته باشیم. اصول و روش های ست کردن مانتو با آیتم های مختلف بحث بسیار مفصل و جذابی است، که دانستن درباره آن دید ما را نسبت به رنگ ها، جنس پارچه ها، موقعیت ها و هر چیزی که باعث بهتر دیده شدنمان می شود باز می کند.

در حقیقت مانتو بیشترین سهم را در پوشش و ظاهر ما خانم های ایرانی دارد و هسته مرکزی استایل ما را تشکیل داده است. در کنار آن شال یا روسری، شلوار، کیف و کفش و اکسسوری ها کامل کننده استایل ما هستند. در این مطلب  روش های ست کردن مانتو را برای شما توضیح داده ایم تا بهترین خرید مانتو را انجام دهید.

 

اصول ست کردن


تقریباً همه ما با اصول کلی لباس پوشیدن آشنا هستیم. این که لباس های کاملاً اندازه، یکرنگ و راه راه عمودی باعث بلندتر و لاغرتر دیده شدنمان می شود. یا لباس های چند لایه، راه راه افقی و رنگ روشن باعث چاق تر و کوتاه تر دیده شدنمان می شود. برای این که بدانیم چه لباس هایی و چه رنگ هایی در کنار هم، همخوانی دارند و به درستی ست شده اند ابتدا باید اصول رنگ شناسی را بدانیم شما می‌توانید با شناخت اصول ست حتی با خرید مانتو ارزان بهترین تیپ و استایل رو بزنید.

 

خرید مانتو ارزان از دیزی بست

 

اصول رنگ شناسی


رنگ ها تأثیرات روانی مثبت و منفی بر ما و اطرافیان ما می گذارند. رنگ ها شامل رنگ های اصلی مثل قرمز، زرد و آبی، رنگ های ثانویه مثل سبز، نارنجی و بنفش، و رنگ های ترکیبی که از ترکیب رنگ های اولیه و ثانویه به وجود می آیند، هستند. اگر رنگ ها را به سه دسته گرم و سرد و خنثی تقسیم کنیم، رنگ های گرم و سرد خود دو دسته روشن و تیره دارند. در واقع رنگ گرم و سرد به حسی که از دیدن یک طیف رنگی به وجود می آید گفته می شود.
اصولاً رنگ های گرم مثل نارنجی، قرمز و قهوه ای رنگ های انرژی بخش هستند و رنگ های سرد مثل سبز و آبی باعث ایجاد آرامش و خونسردی می شوند.

 

خرید مانتو ارزان از دیزی بست

 


رنگ های خنثی که اخیراً بسیار ترند شده اند رنگ هایی هستند که از میزان زیادی سفید برخوردارند و هیچ تمایلی به رنگ های اصلی و ثانویه ندارند. مثل رنگ های طبیعی و زمینی، خاکستری، کرمی، سفید و مشکی که رنگ های خاموش و ساده ای هستند و در استایل های کژوال بسیار دیده می شوند.
رنگ های زیادی وجود دارد که با ترکیب آنها کنار هم می توانیم ست های زیبایی را به وجود آوریم. علاوه بر سلیقه شخصی، چرخه رنگ با روش های متفاوت به ما کمک می کند که رنگ ها را با اصول رنگ شناسی در کنار هم استفاده کنیم. این اصول شامل روش های مکمل، مشابه، سه گانه، تقسیم مکمل و چهارگوشه می باشند.


روش مکمل


در چرخه رنگ، رنگ هایی که در مقابل هم قرار می گیرند همان رنگ های متضاد هستند که رنگ های مکمل محسوب می شوند. رنگ مقابل سبز، قرمز است. نارنجی مکمل رنگ آبی است و رنگ زرد، مکمل رنگ بنفش می باشد. از این جفت رنگ ها می توان برای ست کردن مانتو و آیتم های دیگر استفاده کرد.

 

خرید مانتو ارزان از دیزی بست

 

روش سه گانه


به چرخه رنگ نگاه کنید و یک رنگ را انتخاب کنید. رنگ انتخابی را رأس قرار دهید و یک مثلث متساوی الاضلاع رسم کنید. سه رنگی که رأس مثلث قرار دارند مثل سبز با نارنجی و بنفش، با یکدیگر هارمونی می سازند و در کنار هم ترکیب خوبی به نظر می آیند.

 

خرید مانتو ارزان از دیزی بست

 

ست کردن مانتو با روسری و شال


مانتو و روسری یا شال را می ‌توان مهمترین آیتم‌ های استایل زنان ایرانی به ‌شمار آورد که یار همیشگی هم هستند. از طرفی ست کردن مانتو و روسری یا شال بخاطر مواردی مانند یقه ‌های بزرگ مانتو، عریض بودن شال و روسری، پوشیدن لباس زیاد زیر مانتو در فصول سرد سال و غیره واقعاً کار آسانی نیست و یکی از دغدغه ‌های خانم‌ ها محسوب می‌ شود؛ به همین دلیل، در این قسمت، نکاتی درباره اصول ست کردن مانتو و روسری یا اصول ست کردن مانتو و شال را با شما در میان می ‌گذاریم.


شال و روسری متناسب با مانتوی مشکی، سفید یا خاکستری


احتمالاً می ‌دانید که این سه رنگ، رنگ ‌های خنثی به‌شمار می ‌آیند و تقریباً تمامی رنگ‌ ها را می‌ توان با آنها ست کرد. پس اگر مانتوی مشکی، سفید یا خاکستری ساده می ‌پوشید، می ‌توانید هر شالی که دوست دارید بر سر بگذارید؛ حتی شال‌ های طرحدار یا گل‌گلی. البته این نکته را به یاد داشته باشید که اگر مانتویتان خاکستری تیره است، بهتر است از رنگ روشن ‌تری استفاده کنید و برعکس. خاکستری میانه با همه رنگ‌ ها ست می‌ شود. معمولاً ترکیب رنگ ‌های مشکی و سورمه ‌ای، مشکی و قهوه ‌ای و سفید و کرم چندان جالب از آب در نمی‌آید. می‌ توانید از ترکیب همین سه رنگ خنثی نیز برای شال و مانتو استفاده کنید و استایل مونوکروم بسازید. بهترین ترکیب در بین این رنگ‌ ها، ترکیب مشکی و قرمز و نیز خاکستری و صورتی یا خاکستری و آبی است

 

خرید مانتو ارزان از دیزی بست

 

اصول ست کردن رنگ ‌ها


درمورد باقی رنگ ‌ها باید بگوییم که بهتر است کمی به اصول ست کردنشان آشنایی داشته باشید. رنگ‌ های اصلی، فرعی و مکمل را بشناسید و با ترکیب رنگ ‌ها بازی کنید. رنگ ‌های اصلی عبارتند از زرد و قرمز و آبی که معمولاً بهتر است در کنار هم قرار نگیرند، مگر اینکه رنگ دیگری در این میان واسطه شود یا تنها دو رنگ از سه رنگ اصلی با هم ست شوند. رنگ‌های مکمل هم مانند دوستان صمیمی، تقریباً هرجا که در کنار یکدیگر قرار بگیرند، ترکیب زیبایی می ‌سازند. در ست کردن رنگ ‌ها باید نکات ریز دیگری را نیز در نظر بگیرید؛ مثلاً اینکه رنگ مانتویتان با خاکستری ترکیب شده یا نه؛ که در این صورت، بهتر است که رنگ شالتان هم ترکیبی از رنگ خودش و خاکستری باشد؛ یا اصول تیره و روشن یا سرد و گرم بودن رنگ‌ها. مثلاً در فصول سرد، رنگ ‌های گرم مثل قرمز و نارنجی مناسب ‌تر است و در فصول گرم، رنگ‌ های سرد مثل آبی و سبز ایده آل خواهند بود

 

خرید مانتو ارزان از دیزی بست

 

ست کردن مانتوی طرحدار و ساده


اگر مانتویی که به‌ تن دارید، پر از طرح و رنگ‌ و لعاب است، بهتر است که با خرید شال زنانه ارزان یا روسری ساده یا ترجیحاً تک ‌رنگ استفاده کنید تا استایلتان بیش از حد شلوغ به ‌نظر نیاید (البته اگر مدل موهایتان شلوغ یا شینیون و مخصوص مراسم و مهمانی است، بهتر است که شال ساده ‌تر انتخاب کنید). و برعکس، اگر مانتویتان ساده، تک ‌رنگ یا راسته است، می ‌توانید روسری و شال‌ های طرحدار و گلدار به سر کنید تا استایلتان از سادگی بیش از حد در بیاید.
علاوه بر این، اگر قصد رفتن به جلسه یا مصاحبه کاری دارید، بهترین کار، پوشیدن مانتوی ساده، راسته و تک‌ رنگ (با رنگ‌ هایی مثل سورمه ‌ای، مشکی، خاکستری یا قهوه ‌ای تیره) و سر کردن شال یا روسری ساده یا مقنعه است.

 

خرید مانتو ارزان از دیزی بست

 

در آخر چند نکته برای سوال چگونه مانتو را ست کنیم:

اگر مانتو در قسمت یقه و بالاتنه دارای طرح می باشد بهتر است شال و روسری خود را ساده ببندید.
- کفش های ساده بهتر است با لباس های طرح دار و کفش های کار شده را با لباس های ساده بپوشید.
- مشکی و سفید دوست تمام رنگ ها هستند. اگر مانتو یا یک جفت کفش مشکی یا سفید داشته باشید به راحتی می توانید ست های مختلفی بسازید.
- کیف بزرگ مناسب مانتوهای آزاد، گشاد و پانچ، و کیف کوچک با مانتوهای اسپرت، کوتاه و کتی مناسب تر است.

 

خرید مانتو ارزان از دیزی بست

 

 

دیگر مطالب مرتبط در فروشگاه اینترنتی دیزی بست:

چگونه لباس طرح گلدار بپوشیم؟

چگونه بهترین شلوار جین را انتخاب کنیم؟

شش نکته برای پیدا کردن صندل مناسب هر استایل

 

چگونه مانتو را ست کنیم

چطوری میتونم کمکتون کنم؟