پنج نکته ضروری که باید در مورد خرید شلوار جین زنانه بدانید

خلاصه

۱۴۰۰ چهارشنبه ۴ اسفند
1867بازدید
پنج نکته ضروری که باید در مورد خرید شلوار جین زنانه بدانید

وقتی صحبت از لباس و لباس پوشیدن می شود و در کنارش کلمه”زنانه” هم آورده می شود، صحبت خیلی پیچیده تر و البته جذاب تر و طولانی تر می شود. همه ما می دانیم که وسواس، سلیقه و البته چگونگی انتخاب لباس برای زنان به مراتب بیشتر، متنوع تر و زمان بر تر از زمانی است که یک آقا برای خرید لباس اقدام می کند. در مورد خرید شلوار جین زنانه نیز همین قاعده برقرار است. زنان به دلیل ویژگی های روانشناختی خود همواره توجه بیشتری به جزئیات دارند. در مورد خرید یک لباس آن هم در فرهنگ ما ایرانی ها این امر به یک شوخی متداول تبدیل شده که خرید رفتن با یک خانم کاری است که شاید هر مردی از پس انجام دادن آن بر نیاید. دلیلش همین است. دقت کردن به جزئیات و بررسی کردن آن ها زمان بیشتری می برد. حالا که صحبت از خرید شلوار جین زنانه شد، ما در این مقاله قصد داریم همانند مقاله دیگری که در آن به راهنمایی آقایان در خرید شلوار جین پرداختیم  یک راهنمایی کامل نیز برای خانم ها بنویسم تا از این پس با یاد آوری جزئیات بیشتر از پیش، نسبت به خرید شلوار جین زنانه اقدام کنند.

 

 

خرید شلوار جین زنانه با توجه به شکل بدن

بدیهی است که شکل بدن زنان با مردان متفاوت است. این امر به قدری بدیهی است که گاهی اصلا به چشم و به ذهن نمی آید که در چه زمانی باید مورد توجه قرار بگیرد. به جرات مهمترین جایی که شکل بدن شما باید مورد توجه باشد، زمانی است که اقدام به خرید لباس می کنید. زمانی که اقدام به خرید شلوار جین زنانه می کنید توجه داشته باشید که عموما شکل پایین تنه زنان به پنج گروه تقسیم می شود,

 

فیگور گلابی شکل

البته منظور از گلابی بودن فیگور همان گلابی مرسوم در زبان عامیانه ما نیست. فقط شکل گلابی مهم است. زنانی با فیگور گلابی بدن هایی دارند که بالا تنه از پایین تنه کوچکتر است. به همین علت برای اینکه این عدم تناسب به چشم نیاید، پیشنهاد می کنیم هنگام خرید شلوار جین زنانه، در درجه اول به سراغ فاق های بلند بروید و از پوشیدن شلوار های تنگ حد الامکان خودداری کنید. می توانید از اسکینی ها، اسلیم ها و رگولار هایی که کمی گشاد باشند استفاده کنید.

 

 

 

 فیگور بلند (مثلث برعکس)

هیچ چیزی جذاب تر از پاهای بلند نمی تواند شما را هنگام خرید شلوار جین زنانه هیجان زده کند. اگر پاهای بلندی دارید از شلوار های رگولار استفاده کنید که تا قوزک پا و حتی بیشتر نیز پایین می روند. بهتر است از مدل های کراپ(پاچه های کوتاه) استفاده نکنید و به جای آن به بلند ها اجازه دهید قد شما را به رخ بکشند. در مورد فاق دستتان باز است. زاپ دار ها را نیز از یاد نبرید.

 

 

 

فیگور ساعت شنی (کمر باریک)

برای بسیاری از خانم ها داشتن کمر باریک، یک رویاست. کمر باریک به شما در زمان خرید شلوار جین آزادی عمل دو چندان می دهد. از مدل های رگولار و اسلیم استفاده کنید و با انتخاب فاق های متوسط و کمی کوتاه تر نیز از نظرتان فراموش نشود.

 

 

فیگور ستون

فیگور های زنانه ای که به ستون تعبیر می شوند، معمولا زنانی را شامل می شوند که بالا تنه و پایین تنه هم اندازه ای دارند و برجستگی های بدنی کمتری دارند. پیشنهاد ما برای این دسته از بانوان عزیز بر خلاف تصور متداول، استفاده از استایل های است که خود لباس برای شما اشکالی بسازد، نه بدنتان. از شلوار های جین رگولار استفاده کنید و کمی خودتان را در لباس های بالا تنه رها کنید. تا می توانید فاق بلند را فراموش نکنید.

 

 

 

فیگور ریز نقش

اگر ریز نقش هستید، بهترین پیشنهاد برای حین خرید شلوار جین زنانه، اسلیم ها و اسکینی های کراپ هستند. فاق های کوتاه را انتخاب کنید تا بالا تنه بلند تری در چشم بسازید. همچنین اگر علاقه به پوشیدن شلوار های جین زنانه رگولار دارید، کمی خلاقیت به خرج بدهید و دست به کار تا زدن پاچه ها شوید.

 

 فیگور منحنی (سیب)

داشتن فیگور منحنی به این معناست که بدن شما در هر قسمتی شکل قابل توجهی دارد(همان توپر خودمان). پس از نشان دادن آن ها نترسید. استفاده از شلوار های گشاد تنها باعث می شود بزرگتر از آنچه هستید به نظر برسید. پس به سراغ اسکینی ها و اسلیم های سایز خودتان با فاق های بلند بروید.

 

 

منبع: پنو

پنج نکته ضروری که باید در مورد خرید شلوار جین زنانه بدانید

مجتمع ارتباطات نوین ایرانیان

کارشناس تولید محتوا
چطوری میتونم کمکتون کنم؟