بدون دانستن این نکات شال و روسری نخرید

خلاصه

خرید روسری و شال بدون دانستن نکاتش آن‌چنان کار ساده ای هم نیست. اگر می خواهید یک شال یا روسری مناسب برای خودتان یا هدیه خواند این مقاله را از دست ندهید.

۱۴۰۰ سه شنبه ۳ اسفند
1293بازدید
بدون دانستن این نکات شال و روسری نخرید

زمانی که در فکر خرید هدیه ای کوچک برای همسر، مادر، دوست و… هستید، معمولا خرید شال و یا روسری جز اولین هدیه‌هایی است که به ذهنتان می‌رسد، زیرا شال و روسری زیاد استفاده می‌شود و خانم‌ها هر چقدر هم که خودشان شال و روسری داشته باشند باز هم از هدیه گرفتن آن خوشحال می‌شوند و به کارشان می‌آید.
خرید شال و روسری به عنوان هدیه چند مزیت دارد:
۱. هدیه مقرون به صرفه ای است.
۲. نیاز به دانستن سایز ندارد.
۳. جز پوشاکی است که زیاد استفاده می‌شود.
۴. تنوع زیادی دارد و دسترسی برای خرید آن آسان است.
۵. متناسب با فصل می توانید نوع خاصی از آن را تهیه کنید.
اما خرید روسری و شال بدون دانستن نکاتش آن‌چنان کار ساده ای هم نیست. اگر می خواهید یک شال یا روسری مناسب برای خودتان یا هدیه خواند این مقاله را از دست ندهید.

نوع شال و روسری و حتی رنگی که انتخاب می کنیم بیانگر سلیقه و گاها، معرف شخصیت ماست. در زمان خرید روسری و شال توجه به این نکات ضروری است:

۱. باید بدانید با شال راحت تر هستید یا با روسری
راحتی به معنای اینکه نیازی به مرتب کردن مداوم آن روی سرتان نداشته باشید و از روی سرتان سُر نخورد.
۲. انتخاب طرح و رنگ روسری
اولین چیزی که در انتخاب شال و روسری به ذهن می‌رسد رنگ و طرح آن است. اکثر طرح‌های شال و روسری که در بازار وجود دارد ، طرح‌های کپی خارجی هستند و طرح‌های ایرانی و سنتی به تعداد کمتری وجود دارد. مدل‌های سنتی و بته جقه دار با زمینۀ تیره بیشتر مناسب بانوان مسن است و طرح های چهار خانه, نقاشی و تصاویر چاپی را معمولا بانوان جوان می پسندند. طرح های تک رنگ بیشتر از جنس نخ هستند و در رنگ های متنوع و گوناگون موجودند. در ضمن در انتخاب رنگ شال و روسری نیز باید متناسب با رنگ پوستتان باشد.

بانک روسری ایران، امکانی فراهم کرده است تا با طرح دلخواه شما روسری که می خواهید را چاپ کند تا هم طرح های متنوع را امتحان کنید هم اینکه خاص باشید.

۳. جنس شال یا روسری
از مهم‌ترین نکاتی که در زمان انتخاب و خرید روسری و شال باید مد نظر قرار دهیدریال جنس پارچه روسری است. زیرا سر نخوردن، راحت بودن و عدم نیاز به مرتب کردن مداوم روسری و یا شال مربوط به جنس پارچه است. در مقاله “جنس شال و روسری، از ساتن تا ابریشم” به طور کامل در مورد جنس پارچه شال و روسری شرح داده‌ایم. یکی دیگر از نکاتی که در هنگام خرید روسری باید توجه داشته باشید، آب و هوا است. برای مثال در فصول یرد سال، استفاده از روسری زمستانه یا شال زمستانه توصیه می‌شود.

۴. قواره شال و روسری
هر چه قدر قواره روسری بزرگتر باشد راحت‌تر خواهید بود، اما ممکن است در فصل تابستان قواره های بزرگ دست و پاگیر و بزرگ کلافه کننده باشد. ابعاد استاندارد روسری ۹۰ × ۹۰ سانت و شال ۶۰ یا ۷۰ سانت عرض و ۱۸۰ سانت طول است. شال‌های با عرض حدود ۸۰ تا ۱ متر برای افرادی که جلوی شال را تا می‌کنند و روسری در با قواره های ۱۰۰ و ۱۱۰ برای افرادی که روسری خود را مدل دار سر می‌کنند، مناسب‌تر هستند.

۵. قیمت شال و روسری
قیمت شال و روسری به عوامل زیادی مثل: کیفیت چاپ، جنس پارچه، محل فروشگاه شال و روسری و …تاثیرگذار است. مثلا روسری‌هایی که جنس‌شان ابریشم است گران‌تر از روسری های دیگر است و روسری هایی پلاستیکی قیمت‌های کمتری نسبت به بقیه دارند. از این رو سعی کنید مدل انتخابی‌تان را از چند فروشگاه قیمت بگیرید و سپس خرید کنید. همچنین برای خرید انواع روسری مانند خرید روسری زمستانی و…. می‌توانید از فروشگاه سایت بانک روسری استفاده کنید. به نظر من خرید شال یا روسری زیبا می تواند به جذابی خرید ماهی کوی باشد. راستی اگر ماهی کوی دارید خوشحال می‌شویم در کامنت ها به ما بگویید چقدر این ماهی زیبا است.

منبع: بانک روسری ایران

بدون دانستن این نکات شال و روسری نخرید

مجتمع ارتباطات نوین ایرانیان

کارشناس تولید محتوا
چطوری میتونم کمکتون کنم؟