چگونه بهترین شلوار جین را انتخاب کنیم؟

خلاصه

شلوارهای جین یکی از کاربردی ترین و محبوب ترین اجزای کمد لباس خانم‌ ها هستند و مدل ‌های متنوعی دارند. با وجود مدل های گوناگون این آیتم، انتخاب شلوار جین مناسب نیاز به توجه و دقت فراوان دارد و لازم است شما شلوار جینی انتخاب کنید که با اندام شما سازگاری داشته باشد. در این مطلب به شما نکاتی را آموزش می دهیم تا بدانید چگونه باید شلوار جین متناسب با اندا

۱۳۹۹ يکشنبه ۱۲ بهمن
1423بازدید
چگونه بهترین شلوار جین را انتخاب کنیم؟

 چگونه بهترین شلوار جین را انتخاب کنیم؟

شلوارهای جین یکی از کاربردی ترین و محبوب ترین اجزای کمد لباس خانم‌ ها هستند و مدل ‌های متنوعی دارند. شلوارجین مثل مانتو زنانه و کیف زنانه  جز واجبات برای خانمها است. با وجود مدل های گوناگون این آیتم، انتخاب و خرید شلوار جین مناسب نیاز به توجه و دقت فراوان دارد و لازم است شما شلوار جینی انتخاب کنید که با اندام شما سازگاری داشته باشد. در این مطلب به شما نکاتی را آموزش می دهیم تا بدانید چگونه باید شلوار جین متناسب با اندام خود را پیدا کنید. البته باید به خاطر داشته باشید که قطعاً بهترین شلوار جین، شلواری است که برای هر فرد راحت باشد و مناسب بایستد.

روشهای درست انتخاب شلوارجین

انتخاب سایز شلوار جین

زمانی که در حال پرو شلوار هستید؛ دقت کنید تا شلوار به راحتی به تنتان برود. اگر شلوار به راحتی تنتان شد می‌توانید یک سایز کوچک‌تر را انتخاب کنید. این یک روش و ترفند برای انتخاب و خرید شلوار جین مناسب سایز بدنتان است. علاوه بر این، کمر شلوارتان باید راحت باشد و بتوانید دو انگشت خود را داخل کمرتان جای دهید. اگر موفق شدید که کل انگشتانتان را در پشت کمر جای دهید، شلوار برایتان آزاد است و اگر فقط یک انگشت و یا هیچ کدام از انگشتانتان در شلوار جا نشد، آن شلوار برای شما تنگ می ‌باشد.

 

یک تکه بودن کمر شلوار جین

بهتر است که کمر شلوارتان یک ‌تکه و منحنی باشد. این بدین معناست که بخش پشتی کمر کمی بلندتر از جلوی شلوار است و به جای این که صاف بایستد، بر روی گودی کمر شما می‌خوابد.

 

 نوع دوخت کمر شلوارجین

استفاده از شلوار جین ‌های فاق بلندی که درز افقی زیر کمر ندارند باعث می‌شود تا پایین تنه شما کشیده‌ تر نشان داده شود.

 

اندازه بلندی فاق شلوارجین

در طول سال ها، شلوار فاق بلند، شلوار فاق کوتاه و هر چیزی مابین این دو را دیده ایم. تا وقتی که دنبال کردن مد را دوست داریم، بهترین ایده این است که بهترین میزان بلندی که مکمل نوع استخوان بندی بدنمان است را پیدا کنیم و همیشه آن اندازه شلوار را بخریم. دقت کنید که فاق شلوار برایتان تنگ نباشد. شلوار باید راحت و در عین حال محکم باشد و فقط با پوشیدن، کمی آزادتر از قبل شود.

 

شلوار جین فاق کوتاه شلوارجین

اگر می خواهید باسن پر انحنای خود را به نمایش بگذارید، شلوار جین های فاق کوتاه بهترین گزینه هستند. فقط برای جلوگیری از مشکل شکاف کمر، مطمئن باشید که کاملاً جذب باسن باشد. همچنین، شلوار فاق کوتاه برای بدن های ورزشکاری هم مناسب خواهد بود. چون ممکن است باسن خیلی انحنا داری نداشته باشند، اما شلوار جین کمی پایین تر قرار می گیرد و آن را ایجاد می کند. برای همین باید مطمئن بود که یک سبک مناسب با کمی کشش انتخاب کنید.

 

شلوار جین فاق متوسط

شلوارهای فاق متوسط، مناسب ترین اندازه برای همه خانم ها بوده و برای هر نوع استخوان بندی راحت هستند. جین های فاق متوسط همچنین واقعاً با قد بلندها سازگار بوده و این افراد را زیبا و جذاب نشان می دهد.

 

شلوار جین فاق بلند

شاید فکر کنید که این مدل کمی قدیمی است، اما باید بدانید شلوارهای جین فاق بلند در گروه لباس های کلاسیک قرار می گیرند. بدن های ورزشکاری با کمر کوچکتر، عاشق این سبک خواهند شد. در شلوار جین های کشی فاق بلند، دیده شدن بدن مانند ساعت شنی و با کناره های باریک، فوق العاده به نظر می رسد. این مدل یک سبک عالی برای خانم های قد کوتاه و افرادی است که گودی کمر دارند.

شلوار جین فاق بلند

شلوار جین کشی

از قابلیت‌ های یک شلوار جین کشی با کیفیت این است که زمانی که آن را از تنتان در می‌ آورید، باید مانند حالت اول خود شود. پس به دنبال شلوار جینی با جنس خوب باشید که بعد از استفاده آزاد نشود و مثل اول، جمع بشود.
اگر به شلوار جین‌ هایی با جنس بسیار کشی علاقه دارید، حواستان باشد تا به جای انتخاب یک شلوار جنس محکم، به اشتباه، یک شلوار تنگ را انتخاب نکنید. اگر در قسمت پایین زانوهایتان درز شلوار کشیده شود، بدین معناست که آن شلوار برای شما تنگ می ‌باشد و بعد از گذشتن مدتی از پوشیدن شلوار، حالت کشسانی خود را از دست می ‌دهد.

 

شلوار جین سفید

اگر می‌خواهید شلوار جینی به رنگ سفید بخرید، بهتر است تا جیب ‌های شلوارتان تزیینی باشند، چون با توجه به رنگ روشن شلوار، حالت پاکتی جیب ها از بیرون دیده می‌شود. همچنین می‌توانید از یک خیاط کمک بگیرید و با برداشتن جیب‌ها، مرتب و لاغرتر به چشم بیایید.

شلوار جین سفید

انتخاب شلوار سنگ شور

سنگ ‌شور بودن قسمت فاق شلوار، باعث زیباتر نشان داده شدن و عمق گرفتن رنگ شلوار می‌ شود و در مقابل، شلوار جین هایی که سنگ ‌شور ندارند، ظاهری ساده ‌تر و رنگ یکدست تری دارند.

 

فرم بدنی گلابی شکل و شلوار جین

خانم هایی که طرفدار شلوار جین های تنگ هستند و در عین حال پایین تنه پرتری نسبت به بالاتنه دارند و اصطلاحاً فرم بدن گلابی دارند، بهتر است از شلوارهای فاق بلند استفاده نمایند. این مدل از شلوارها زانوهای شما را کشیده‌ تر و باسن شما را لاغرتر نشان می‌ دهد.

 

فرم بدن سیب شکل

خانم ‌هایی که فرم بدن سیب مانند دارند، بهتر است تا از شلوار جین ‌های استرچ، دمپا صاف و ترجیحاً با رنگ تیره استفاده کنند. زیرا این روش، بهترین راه برای لاغرتر نشان دادن پایین تنه شما می ‌باشد.

 

فرم بدنی نرمال

خانم هایی که فرم بدنشان مانند آقایان است، می‌توانند انواع مدل‌ های شلوار جین را انتخاب کنند. همچنین شما با استفاده از زیپ و برخی جزییات ساده، می توانید کمی خلاقیت و اشکال زیبا به جیب‌ های پشت شلوارتان اضافه کنید.

 

جثه های کوچک

خانم هایی که جثه ریزی دارند، می ‌توانند از جین ‌های با فاق بلند که قد کمرشان بلند بوده و کامل دور کمر را در بر‌می گیرد استفاده نمایند. با این روش پاهای شما کشیده‌ تر نشان داده می شوند.

 

رنگ مناسب خود برای شلوار جین را بیابید

وقتی که صحبت از رنگ می شود، یک آسمان آبی بی نهایت پیش روی شما گشوده می شود. در واقع هیچ باید و نبایدی درباره رنگ وجود ندارد و همه چیز درباره اولویت های مورد پسند شخص شماست. اما به طور کلی، رنگ های تیره تر برای لباس های مهم تر، بهتر هستند و رنگ های کمرنگ تر بیشتر برای لباس های راحت تر کارآیی دارند. اما در نهایت انتخاب رنگ لباس هایتان به خودتان بستگی دارد.

 

شلوار جین با رنگ تیره

رنگ تیره شلوار های جین، به طور کلی برای هر اندازه و شکلی جذاب است و همیشه مانند شلواری رویایی پوشیده می شود. پس پیشنهاد می کنیم به دنبال شلوار جین های تیره برای اضافه کردن به لباس هایتان باشید.

شلوار جین با رنگ تیره

شلوار جین با رنگ روشن تا متوسط

از روز تا شب و از تابستان تا زمستان، این رنگ ها همیشه مناسب هستند. به خاطر بسپارید، به طور کلی هر چه رنگ روشن تر باشد، تیپ بسیار خودمانی تر است. به دنبال رنگ حالت محو و کمرنگ شلوار برای جفت کردن با لباس بالاتنه تقریبا بی رنگ باشید تا استایلی تک رنگ داشته باشید.

 

مطالب مرتبط: دوازده مدل شلواری که باید در کمد خود داشته باشید

 

جین های رنگی

یک تیپ ساده جین و تی شرت با رنگی تیره تر مانند زیتونی یا ارغوانی انتخاب کنید. رنگ های سنگین تر، برای ماه های گرمتر سال مناسب هستند.

 

لبه های ریش ریش شده شلوار

از این که لبه‌ شلوار جین‌ های مدل پاره خود را ببرید و ریش ریش کنید نترسید. اغلب افراد با خود فکر می‌کنند که اگر قد شلوارشان هم اندازه با طول پاهایشان نباشد، آن شلوار انتخابی مناسب نمی ‌باشد. برای مناسب ‌تر ایستادن شلوار جین‌ های مدل پاره می ‌توانید لبه آنها را ببرید و مدلی جدید مثل شلوار دمپا آزاد و یا دمپا راسته داشته باشید.

انتخاب شلوارجین مناسب

کوتاه کردن شلوار

زمانی که می‌خواهید لبه شلوارتان را ببرید تا قد شلوار برایتان مناسب شود، حتماً کفش زنانه مناسبی را که قرار است همراه با آن شلوار بپوشید پایتان کنید تا اندازه شلوار با توجه به کفشتان مناسب باشد. پس حتماً درباره کفشی که قرار است با آن شلوار بپوشید تصمیم‌گیری کرده و برای اندازه کردن قد شلوارتان از آن کفش‌ استفاده کنید.

 

نکته مهم برای کوتاه کردن شلوار جین

زمانی که می‌خواهید قد شلوارتان را کوتاه کنید، حتماً حواستان باشد که خیاطی که این کار را انجام می‌دهد هر دو پاچه شلوار را از پشت زانو تا لبه پاشنه پا اندازه زده و یکسان ببرد تا قد شلوار را به اشتباه کوتاه نکند.

 

تغییرات در شلوارجین

تغییر دادن و دست بردن در مدل شلوار جینتان، می‌تواند آن را به یک شلوار عالی تبدیل کند. ایجاد تغییراتی کوچک در شلوارتان کاری غیرمعمول نیست. مثلاً می‌توانید کمر شلوارتان را کمی تغییر دهید و یا پاچه‌ های آن را کمی تنگ تر کنید.

 

شست و شوی شلوار جین

دستورالعمل‌ های شستن و نگهداری شلوارتان را مطالعه نمایید. بیشتر شلوار جین ‌ها باید با آب سرد شسته شوند و شست و شو با آب گرم به الیاف آن‌ها آسیب می‌ رساند.

چگونه بهترین شلوار جین را انتخاب کنیم؟

چطوری میتونم کمکتون کنم؟