راهنمای خرید مانتو تابستانی

خلاصه

مانتو یکی از لباس هایی است که جایگاه ویژه ای در بین خانم های ایرانی دارد. این لباس با توجه به کاربرد فراوانش در موقعیت های مختلف و همچنین ضرورت وجود آن برای هر یک از زنان ایرانی به یکی از مهمترین لباس ها تبدیل شده است

۱۴۰۰ چهارشنبه ۴ اسفند
2277بازدید
راهنمای خرید مانتو تابستانی

با توجه به این که مانتوها مدل ها و رنگ های مختلفی داشته و ممکن است با توجه به طراحی و دوخت خود گرم نیز باشد، لذا ضروری است تا ایده هایی برای طراحی و دوخت مانتو تابستانی نیز وجود داشته باشد تا خانم ها بتوانند به راحتی در تابستان زیبا ترین مانتو ها خریداری کرده که در آن احساس سبکی و زیبایی کنند. با توجه به اهمیت این موضوع در قسمت بعدی به بررسی و توضیح راهنمای انتخاب بهترین مدل مانتو تابستانی خواهیم پرداخت.

راهنمای انتخاب بهترین مدل مانتو تابستانی


یکی از مسائل مهم در خصوص خرید لباس این است که قبل از اقدام به خرید ایده ها و نکات کلیدی مربوط به خرید آن لباس را در نظر داشته باشیم تا بدین ترتیب بتوانیم خریدی موفق را تجربه کنیم. در بین لباس های مختلف مانتو تابستانی نیز از این قاعده مستثنی نبوده و ضروری است تا از قبل راهنمایی برای خرید آن در نظر داشته باشیم.

چه بسا می توان گفت انتخاب و خرید با دقت و سنجیده مانتو تابستانی از اهمیت بیشتری نیز نسبت به سایر لباس ها برخوردار است. چرا که با این لباس در فصل گرم و طاقت فرسای تابستان سر و کار داشته و همچنین به عنوان اولین و مهمترین لباس خانم ها نیز شناخته می شود.

به طور کلی نکات مهم قبل از خرید مانتو تابستانی را می توان به شرح زیر بیان کرد:

 

رنگ های روشن را انتخاب کنید


رنگ یکی از مهمترین عوامل هنگام خرید لباس است. خصوصا زمانی که آن لباس مانتو تابستانی باشد. علاوه بر اینکه رنگ لباس می تواند بر زیبایی، بیان ابعاد شخصیتی و حضور در موقعیت های مختلف موثر باشد، در جذب گرما نیز تاثیر گذار بوده و این موضوع می تواند یکی از عوامل مهم و تعیین کننده برای خرید مانتو تابستانی باشد.

مانتو تابستانی رنگ روشن استفاده کنید. چرا که رنگ های تیره مانند مشکی، قهوه ای، سرمه ای و…. گرما را به خود جذب کرده و همچنین باعث آسیب رسیدن به پوست و بدن می شوند.

 

خرید مانتو های تنگ ممنوع!


مانتوهای تنگ و جذب باعث فشار بر بدن شده و عرق را روی بدن برای مدت طولانی تری نگه می دارند. همچنین لباس های تنگ فاصله بین پوست بدن و لباس را کم کرده و به دلیل نبودن فضای کافی بین مانتو و پوست بدن باعث آسیب رساندن و ایجاد التهاب های پوستی در دراز مدت می شوند.

خصوصا در فصل تابستان و هنگام خرید مانتو تابستانی در نظر داشته باشید تا از خرید مانتوهای تنگ و جذب خودداری کنید. مدل مانتو عبایی به دلیل راحتی می تواند بهترین انتخاب برای تابستان باشد.

مانتو تابستانی نخی و سبک انتخاب کنید
یکی از مهمترین مسائل هنگام خرید مانتو تابستانی جنس آن است. خرید مانتو هایی با جنس پلاستیک و الیاف شیمیایی اصلا مناسب فصل تابستان نبوده و می توانند مشکلات زیادی را به دنبال داشته باشند. مانتو تابستانی که از جنس نخ است هوا به راحتی از بین تار و پود آن جابجا شده و در واقع خنک تر می باشند.

برندهای با کیفیتی در بازار موجود هستند که طراحی و دوخت مانتو تابستانی از جنس نخ را به عهده داشته و محصولات با کیفیتی تولید می کنند. همچنین قیمت این مانتوها بسیار مناسب فصل تابستان‌اند. مانتو تابستانی حریر و یا مانتو تابستانی اسپرت نیز می توانند انتخاب خوبی باشند.

باید دانست مانتوهایی از جنس پنبه بیشتر مناسب فصل سرما بوده و در تابستان باید به سراغ مانتوهای نخی رفت. مانتو تابستانی نخی بسیار خنک بوده، به راحتی شسته و لکه گیری می شوند و بوی عرق بر آن ها نمی ماند. اما باید در مقابل به راحتی چروک می شوند و نیاز به اتو دارند.

در فصل تابستان نیز انتخاب مدل مانتو مجلسی برای مهمانی ها مهم می باشد. یک مانتو عبایی تزیین شده با مروارید و یا سنگدوزی شده می تواند برای این مجلس هم خنک و هم شیک باشد.


با طرح های جذاب خود را تابستانی کنید!


یکی از خصوصیات مهم و جذاب مانتو تابستانی طرح های زیبا و شادابی است که در طراحی و دوخت آن در نظر گرفته می شود. اغلب پارچه های مانتو تابستانی دارای طرح و رنگ های هیجان انگیز و جذاب بوده و به قسمی تابستان را با تمام زیبایی اش در دل دارند. لذا با این این مانتوها می توانید استایلی جذاب و تابستانی را برای خود خلق کنید.

 

مانتو جلو باز یا جلو بسته


یکی از تفاوت های مهمی که این روزها در مانتو ها و همچنین سلیقه های مختلف ایجاد شده است، مانتو جلو باز است. بسیاری از افراد در مانتو جلو باز راحت بوده و آن را می پسندند و بسیاری نیز طرفدار مانتو های جلو بسته هستند. این موضوع مانتو تابستانی را نیز تحت تاثیر قرار داده و بسیاری از افراد به دنبال مانتو تابستانی جلو باز هستند.

به طور کلی مانتوهای جلو باز در تابستان راحت تر و خنک تر هستند. اما در مقابل افرادی هرگز آن را پسند نمی کنند. در هر حالت باید توجه داشت مدل های جلو باز آن قدری بلند، گشاد و باز نباشند که زیبایی و کنترل مانتو را از بین ببرند. جلو بسته ها نیز باید طراحی استانداردی داشته باشند که با بستن دکمه ها تنگ و ناراحت نباشند.

یکی از مهمترین و اولین مسئله برای خرید لباس این است که فلان لباس به ما می آید یا نه؟! مانتو تابستانی نیز به همین ترتیب است. با توجه به رنگ ها و طرح های متنوعی که در طراحی و دوخت این مانتوها به کار رفته است باید توجه داشته باشید که گزینه ای را انتخاب کنید که به استایل، رنگ پوست و هیکلتان بیاید.

 

اول کیفیت، دوم کیفیت و سوم هم کیفیت!


بسیاری از افراد هستند که هنگام خرید مانتو تابستانی سراغ قیمت های ارزان رفته و چند طرح و رنگ از آن را برای خود می خرند. بی خبر از آن که در این نوع مانتو ها کیفیت فدای کمیت شده و تمام آن مانتو ها روی هم کیفیت یکی را هم نخواهند داشت!

پس ضروری است هنگام خرید مانتو تابستانی ابتدا کیفیت را در اولویت قرار دهید. با توجه تنوع پارچه های نخی برای دوخت مانتو تابستانی، به راحتی نمی توان جنس خوب را از بد تشخیص داد و ممکن است خرید بی کیفیتی داشته باشید. به عنوان مثال بسیاری از مانتوهای تابستانی کم کیفیت بعد از یکبار شسته شدن رنگ خود را از دست داده و به اصطلاح آب نیز می روند.

هر آنچه به عنوان راهنمایی برای خرید مانتو تابستانی ضروری بود گفته شد. امید است شما عزیزان با مطالعه مطالب بتوانید انتخاب مناسبی در خصوص مانتوهای خود داشته و تابستان را بسیار زیبا، خنک و سبک بگذرانید.

همواره باید توجه داشت، داشتن اطلاعات و استفاده از راهنماهای خرید قبل از اقدام به خریدن لباس می تواند بسیار به شما کمک کرده تا بتوانید لباسی زیبا، مناسب و با کیفیت را خریداری کنید. همچنین دوخت لباس نیز از این قاعده مستثنی نبوده و نیازمند آگاهی و کسب اطلاعاتی در این باره می باشد.

 

راهنمای خرید مانتو تابستانی

مجتمع ارتباطات نوین ایرانیان

کارشناس تولید محتوا
چطوری میتونم کمکتون کنم؟