جدول سایزبندی شلوار جین زنانه

خلاصه

شلوارهای جین مدت های زیادی است که جای خود را در پوشاک زنانه و مردانه باز کرده اند و امروزه کمتر کسی پیدا می‌شود که در کمد لباس خود یک نوع شلوار جین نداشته باشد. شاید شما هم از آن دسته افرادی باشید که هنگام خرید شلوار جین، تنها مدل شلوار را مدنظر قرار می ‌دهند و به فاکتورهای مهم دیگر بی توجه هستند. در این مقاله قصد داریم شما را با جدول سایزبندی شلوا

۱۴۰۰ دوشنبه ۵ مهر
13946بازدید
جدول سایزبندی شلوار جین زنانه

 

شلوار جین مدت های زیادی است که جای خود را در پوشاک زنانه و مردانه باز کرده اند و امروزه کمتر کسی پیدا می‌شود که در کمد لباس خود یک نوع شلوار جین نداشته باشد. شاید شما هم از آن دسته افرادی باشید که هنگام خرید شلوار جین، تنها مدل شلوار را مدنظر قرار می ‌دهند و به فاکتورهای مهم دیگر بی توجه هستند. در این مقاله قصد داریم شما را با جدول سایزبندی شلوار جین زنانه آشنا کنیم تا هنگام خرید، راحت تر بتوانید شلوار مناسب خود را پیدا کنید.

انتخاب سایز شلوار جین زنانه


وقتی به خرید اینترنتی شلوار یا جین زنانه فکر می ‌کنید، آشنایی با سایزبندی‌ های مختلف، درست به اندازه‌ دانستن قواعد انتخاب بهترین سایز برای اندام شما اهمیت دارد. اینجاست که در اختیار داشتن یک جدول سایز شلوار زنانه یا راهنمای سایز شلوار جین زنانه می ‌تواند به شما کمک زیادی بکند.

یک تحقیق آماری در آمریکا اخیراً نشان داده که خانم ها حین خرید شلوار جین، دست کم چهار شلوار را امتحان می ‌کنند تا اندازه مناسب خود را پیدا کنند. بهتر است شما هم به یک عدد برای انتخاب شلوار خود اکتفا نکنید و اندازه های مهم پایین تنه خود را برای انتخاب شلوار بدانید. چرا که تعریف هر کمپانی از اعداد نوشته روی شلوار ممکن است با بقیه متفاوت باشد.
اولین گام در اندازه گیری، اندازه فاق شلوار است. فاق شلوار بر اساس طول آن به ۳ نوع کوتاه، بلند و متوسط تقسیم می‌ شود و مهم ترین نقش را در راحتی شلوار دارد. اگر شلوار شما بالای ناف بسته می ‌شود، جز دسته فاق بلندها محسوب می ‌شود. اگر طرفدار فاق های بلند به سبک مام‌ جین ها باشید، باید بدانید که این شلوارها به تخت تر نشان دادن قسمت میانی بدن کمک می‌ کنند و برای افراد بلندقد و کسانی که شکم دارند انتخاب مناسب تری هستند. فاق کوتاه هم برای کسانی که پایین تنه پری داشته باشند، پیشنهاد می‌ شود.

 

خرید شلوارجین زنانه

 

اندازه مهم بعدی که حین خرید شلوار جین زنانه باید به آن دقت کنید، اندازه دور کمر است که معمولاً به اینچ و طبق جدول زیر محاسبه می ‌شود.
- سایز زیر ۳۲: دور کمر به اینچ ۲۴
- سایز ۳۴: دور کمر به اینچ ۲۵
- سایز ۳۶: دور کمر به اینچ ۲۷
- سایز ۳۸: دور کمر به اینچ ۲۹
- سایز ۴۰: دور کمر به اینچ ۳۰
- سایز ۴۲: دور کمر به اینچ ۳۱
- سایز ۴۴ : دور کمر به اینچ ۳۳
- سایز بالای ۴۴: دور کمر به اینچ ۳۴ تا ۳۸

اندازه دیگری که در خرید شلوار جین مهم است، دور باسن است که باید اندازه بگیرید و همراه داشته باشید. اگر این اندازه را فراموش کردید حین پروی شلوار، چند بار با آن روی زانوها بنشینید و بلند شوید. اگر احساس خوبی داشتید دور باسن آن شلوار برای شما مناسب است.
طول شلوار (بلندی پاچه ها) به قد و سلیقه خریدار بستگی دارد. بلندی پاچه ها نیز مطابق با تغییرات صنعت مد، تغییر می ‌کند و گاهی شلوارهای بلندتر و گاهی پاچه های کوتاه تا ساق پا ترند می ‌شوند. بلندی استاندارد پاچه های شلوار مطابق با قد را می ‌توانید از جدول زیر محاسبه کنید. روی جین های استاندارد معمولاً این اعداد بر حسب اینچ نوشته می ‌شود.

- برای خانم ‌های زیر ۱۵۲ سانتی متر، طول شلوار برابر ۲۹ اینچ است.
- برای خانم ‌های با قد ۱۵۲ تا ۱۶۳ سانتی متر، طول شلوار برابر ۳۱ اینچ است.
- برای خانم ‌های با قد ۱۶۴ تا ۱۶۹ سانتی متر، طول شلوار برابر ۳۳ اینچ است.
- برای خانم ‌های بالای ۱۷۰ سانتی متر، طول شلوار برابر ۳۵ اینچ است.
- برای خانم‌ های خیلی بلند، طول شلوار ۳۷ اینچ است.

این اعداد برای جین های راسته استاندارد در نظر گرفته شده ‌اند. مطابق با ترندهای روز و بر اساس نکات مربوط به استایل، این اندازه ها می ‌تواند متغیر باشد. مثلاً جین هایی با قد کوتاه که ساق پا را نمی‌ پوشانند و به شلوارهای قد۹۰ معروفند، برای همراهی با نیم‌ بوت های پاییزی انتخاب مناسب تری هستند.
آخرین اندازه ای که برای انتخاب شلوار جین مد نظر قرار می ‌گیرد، اندازه دور مچ پا است. در جین های اسکینی مچ شلوار جین مطابق با اندازه مچ پا دوخته می‌ شود که کاملاً به مچ پا فیت باشد. اما در مدل های راسته و بوت ‌کات، این اندازه بزرگتر از مچ پا است. این نوع شلوار برای پوشیدن روی کفش های پاشنه بلند در استایل های رسمی کاربرد زیادی دارد

 

خرید شلوار جین زنانه

 

وقتی به خرید اینترنتی شلوار یا جین زنانه فکر می‌کنید، آشنایی با سایزبندی ‌های مختلف، درست به اندازه دانستن قواعد انتخاب بهترین سایز برای اندام شما اهمیت دارد. اینجاست که در اختیار داشتن یک جدول سایز شلوار زنانه یا راهنمای سایز شلوار جین زنانه می ‌تواند به شما کمک زیادی بکند. برای خرید شلوار جین، پارچه ‌ای، کتان یا هر مدل شلوار دیگری، اولین نکته این است که سایز خودتان را بدانید. خیلی از ما تنها با پرو کردن سایزهای مختلف شلوار، بهترین را انتخاب می ‌کنیم، اما راه درست این است که سایز شلوار خودتان را از پیش بدانید و به ویژه در خرید اینترنتی از ابتدا بهترین سایز را انتخاب کنید. هرگز به سایزهای نوشته شده پشت شلوار اعتماد نکنید! سایز ۳۶ در یک شلوار ممکن است با سایز ۳۴ یا ۳۸ در شلوارهای دیگر برابر باشد. پس همیشه سراغ راهنمای سایز شلوار بروید.


انواع فاق شلوار زنانه


انواع شلوار، چه پارچه‌ ای و چه جین می ‌توانند فاق‌ های مختلفی داشته باشند. به طور کلی شلوارها به سه دسته‌ کلی فاق بلند، فاق متوسط و فاق کوتاه تقسیم می‌ شوند

 

خرید شلوار جین ارزان

 

شلوار فاق کوتاه


خط کمر حدود ۵ سانتی ‌متر پایین‌ تر از ناف قرار می‌ گیرد. معمولاً بعد از پوشیدن این مدل، اطراف باسن، کمر و کمی از شکم شما معلوم می ‌شود. وقتی با یک شلوار فاق کوتاه، به ویژه شلوار جین فاق کوتاه، می ‌نشینید، ممکن است حتی لباس زیر شما هم دیده شود. این مدل برای خانم ‌هایی با پاهای کشیده که می ‌خواهند کمر خود را کمی بلندتر نشان دهند تا تناسب اندامشان بیشتر شود؛ و البته خانم هایی با باسن تخت که می خواهند حالت باسن خود را فرم دارتر نشان دهند، ایده آل است.

 

شلوار فاق متوسط


خط کمر در این مدل دقیقاً زیر ناف قرار می‌ گیرد. اکثر شلوارهای پارچه ‌ای یا جین فاق متوسط دارند. ویژگی خاص یک شلوار زنانه با فاق متوسط این است که معمولاً نیازی به کمربند ندارد. این نوع فاق در شلوارهای دخترانه و زنانه برای اکثر اندام‌ ها مناسب است و به خاطر پوشیده‌ تر بودن نسبت به شلوارهای فاق کوتاه، برای اکثر موقعیت ‌ها و تیپ‌ های زنانه و دخترانه کاربرد دارد.


شلوار فاق بلند


خط کمر بالای ناف قرار می ‌گیرد. اندازه‌ فاق در شلوارهای فاق بلند متفاوت است. شلوارهای فاق بلند زنانه، معمولاً زیپ ‌های بلندتری دارند و هرگز کمر یا شکم شما را به نمایش نمی گذارند. و البته ممکن است کمی به شکم و اطراف پهلو فشار بیاورند. خانم ‌های ریزنقش یا قد کوتاه که می ‌خواهند پاهایشان کشیده‌ تر دیده شود، یا خانم‌ هایی که می‌ خواهند طول کمرشان (از کتف تا شروع باسن) کوتاه ‌تر دیده شود، می توانند این مدل شلوار را برای موقعیت های مختلف انتخاب کنند.

 

خرید شلوار جین زنانه ارزان

 

در نهایت، جدول زیر به شما کمک می کند تا با انواع سایز شلوار آشنایی بیشتری پیدا کنید و به ویژه در زمان خرید اینترنتی انتخاب راحت تری داشته باشید.

 

خرید شلوار جین زنانه ارزان

 

 

مطالب مرتبط به سایت خرید اینترنتی از مزون لباس دیزی بست:


انواع دوخت تزیینی روی مانتو
نحوه برق انداختن کفش های چرمی
ست مانتو سرمه ای با کیف و کفش

 

جدول سایزبندی شلوار جین زنانه

الهه عزیزی

کارشناس تولید محتوا
چطوری میتونم کمکتون کنم؟