جدول سایز بندی مانتو زنانه

خلاصه

شاید خیلی از ما از اهمیت جدول سایز بندی مانتو زنانه بی خبر باشیم. احتمالاً برای خیلی از ما پیش آمده که قصد داشتیم یک مانتو را به صورت اینترنتی سفارش بدهیم، ولی به دلیل اینکه از سایز مانتو و اینکه نمی دانیم این سایز برای ما مناسب است یا نه از خرید آن منصرف شده ایم. یا اینکه وارد فروشگاهی شده ایم و به دلیل نداشتن اتاق پرو از خرید مانتو صرف نظر کرده ا

۱۴۰۰ سه شنبه ۳۱ فروردين
3635بازدید
جدول سایز بندی مانتو زنانه

شاید خیلی از ما از اهمیت جدول سایز بندی مانتو زنانه بی خبر باشیم. احتمالاً برای خیلی از ما پیش آمده که قصد داشتیم یک مانتو را به صورت اینترنتی سفارش بدهیم، ولی به دلیل اینکه از سایز مانتو و اینکه نمی دانیم این سایز برای ما مناسب است یا نه از خرید آن منصرف شده ایم. یا اینکه وارد فروشگاهی شده ایم و به دلیل نداشتن اتاق پرو از خرید مانتو صرف نظر کرده ایم.

علاوه بر این یکی از مشکلات رایج، خرید مانتو به عنوان هدیه برای دیگران است. خیلی اوقات برایمان پیش آمده که قصد داشتیم برای مادر، خواهر یا دوستانمان یک مانتو هدیه بگیریم ولی به دلیل مطمئن نبودن از مناسب بودن سایز، از خرید منصرف شده ایم. حتی اگر سایز دقیق آن شخص را بپرسیم باز هم لباس هایی هستند، که حتماً باید پرو شوند تا سایز دقیق شان مشخص شود. چرا که سایز لباس ها با توجه به برش و دوخت آن ها متفاوت است.
همچنین، ما این مشکل را در خرید آنلاین لباس که این روزها بسیار رایج است نیز می توانیم داشته باشیم. خرید آنلاین علاوه بر این که در وقت و هزینه صرفه جویی می کند، زحمت گشت و گذار در خیابان های شلوغ را نیز کم می کند. اما بی دقتی در خرید آنلاین می تواند مشکلاتی را برای ما به وجود آورد. زمانی که لباسی را آنلاین انتخاب می کنید، باید قبل از خرید مطمئن شوید که این لباس از نظر کیفیت، قیمت مناسب و سایز، همان چیزی است که می خواهید. چرا که همه فروشگاه ها شرایط پس گرفتن کالای فروش رفته را ندارند.
البته لباس هایی که در سیستمی استاندارد دوخته شده باشند، عددی که روی، آن ها نوشته می شود معیارهایی مثل اندازه فرد و تناسب موجود بین اعضای بدن او را در نظر دارد. حالا که با مشکلات رایج در خرید ها آشنا شدیم بهتر است به دنبال راه حل باشیم. همانطور که پیش از این هم اشاره کردیم، راه حل این مشکلات استفاده از جدول سایزبندی مانتو زنانه است.

 

خرید مانتو ارزان از دیزی بست

 

روش اندازه گیری برای تعیین سایز مانتو


برای اندازه گیری صحیح قسمت های مختلف بدن در حالت نرمال باید بدون لباس یا با لباس خیلی نازک باشید. در اولین مرحله نیاز به متر دقیق خیاطی دارید. حتماً صاف بایستید و گردن را صاف کنید، کمر در راستای بدن و شانه ها رو به عقب باشد. اگر عادت به پوشیدن لباس زیر خاصی یا گن دارید ابتدا آن را تن کنید و سپس برای تعیین سایز خود شروع به اندازه گیری کنید.

دور سینه: اندازه گیری دور سینه به معنای اندازه گیری افقی برجسته ترین قسمت سینه است

 

خرید مانتو ارزان از دیزی بست

 

دور کمر: برای اندازه گیری دور کمر باید گودترین قسمت بدن، یعنی محلی که آرنج با بدن تماس پیدا می کند را به دقت اندازه بگیرید

 

خرید مانتو ارزان ازمزون اینترنتی دیزی بست

 

دور باسن: اندازه گیری برجسته ترین و پهن ترین قسمت باسن در پایین خط کمر در این مرحله لازم است

 

 

خرید مانتو ارزان ازمزون اینترنتی دیزی بست

 

سرشانه: در این مرحله باید از گودی گردن روی شانه تا ابتدای افتادگی دست ها را اندازه گیری کنید.


 قد آستین: برای اندازه گیری قد آستین باید متر را از انتهای شانه روی استخوان آرنج تا استخوان برجسته مچ دست قرار داده و عدد مربوطه را یادداشت کنید.


 دور بازو: اندازه گیری برجسته ترین قسمت از بازو در این قسمت لازم می باشد.

 

خرید مانتو ارزان ازمزون اینترنتی دیزی بست

 

بالاتنه جلو: اندازه گیری بالاتنه جلو به معنای اندازه گیری از سرشانه تا کمر است، به طوری که متر از روی برجسته ترین قسمت سینه بگذرد.


 بالاتنه پشت: برای این کار باید از اولین مهره برجسته پشت گردن تا کمر به طوری که متر از وسط دو کتف بگذرد را اندازه گیری کنید.


 کارور جلو: اندازه گیری محل افتادن دست ها به طور افقی و 7 سانتی متر پایین تر از گردن برای دانستن اندازه کارور جلو اهمیت دارد.


 کارور پشت: اندازه گیری محل افتادن دست ها از پشت بدن که حدود 14 سانتی متر پایین تر از استخوان گردن است، برای دانستن سایز کارور پشت لازم می باشد.


 بلندی مانتو: اندازه گیری از بالاترین قسمت سر شانه تا زانو یا زیر زانو به معنای اندازه گیری بلندی مانتو است.

 

خرید مانتو ارزان ازمزون اینترنتی دیزی بست

 

جدول تعیین سایز مانتو

 

همه موارد بالا را اندازه گیری کرده و یادداشت کنید، سپس با استفاده از جدول تعیین سایز مانتو که در زیر آمده، سایز دقیق مانتوی خود را به دست آورید.

 

خرید مانتو ارزان ازمزون اینترنتی دیزی بست

 

برای مانتو اندازه های مهم دور سینه و دور باسن هستند، چون برجستگی دارند و اندازه بودن مانتو در این قسمت ها باعث زیباتر دیده شدن آن می شود. اگر مانتو در این دو قسمت اندازه نباشد، گشاد بودنش باعث چاق تر دیده شدن و تنگ بودنش باعث نداشتن احساس راحتی می شود.
البته بسته به مدل مانتو می توان اندازه هایی چون بلندی مانتو، بلندی آستین ها، تنگ یا گشاد بودن آستین ها و اندازه سرشانه که در خوش فرم بودن مانتو روی تن بسیار تأثیر دارند را مهم بدانیم یا نادیده بگیریم. مثلاً برای سفارش یا خرید مانتو اداری یا دانشجویی همه اندازه ها مثل دور کمر، دور باسن، دور سینه، سرشانه، دور بازو، بلندی مانتو و بلندی آستین و غیره مهم هستند، چرا که مانتو اداری و رسمی مانتویی با اندازه های مشخص است

 

خرید مانتو ارزان ازمزون اینترنتی دیزی بست

 

اما برای مانتو تابستانی اسپرت، گشاد بودن اندک حلقه آستین ها و دور کمر می تواند خوشایند هم باشد. در صورت کوتاه بودن آستین ها با تا زدن آنها می توان به راحتی توجه را از آستین ها برداشت. همچنین، برای دانستن سایز مانتوهای جلوباز، نیازی به گرفتن اندازه دور کمر و دور سینه نیست. در این مانتوها قد مانتو و سرشانه است که اندازه بودنش می تواند ظاهری آراسته را نشان دهد.

 

خرید مانتو ارزان ازمزون اینترنتی دیزی بست

 

برای مانتوهایی با آستین کلوش و گشاد یا آستین پفی اندازه گرفتن دور بازو مهم نیست. می توانید به دلخواه بلندی آستین را اندازه گیری کنید. به علاوه، مانتوهایی که پشت بلندتری نسبت به جلو دارند، قد جلو و قد پشت باید جداگانه اندازه گیری شود. تا سر شانه ها به درستی روی شانه قرار بگیرند.
در مانتو آستین مچی باید بلندی آستین و دور مچ اندازه گیری شود. چرا که کوتاه بودن آستین ها در این مدل یا گشاد و تنگ بودن مچ آستین، زیبایی آن را کم می کند.
در مانتوهای اورسایز و آستین رگلان اصلاً اندازه سرشانه مهم نیست و فقط قد مانتو معیاری برای اندازه بودن یا نبودن مانتو است. معمولاً قد این مدل مانتوها از زانو به پایین، یا تا مچ پا است.

 

خرید مانتو ارزان ازمزون اینترنتی دیزی بست

 

 

دیگر مطالب مرتبط در فروشگاه اینترنتی دیزی بست:

انتخاب رنگ مانتو بر اساس رنگ پوست

افراد قد بلند چه مانتویی بپوشند

ست کیف و کفش با مانتو لی

 

جدول سایز بندی مانتو زنانه

چطوری میتونم کمکتون کنم؟