افراد قد بلند چه مانتویی بپوشند

خلاصه

مانتو یکی از مهم ترین لباس ها برای خانم ها و دختران جوان است که تأثیر زیادی روی زیبایی و جذابیت فرم اندام و ظاهر آن ها دارد. از این رو بهتر است در هنگام انتخاب مدل مانتوی خود به فرم اندام و رنگ پوست و ویژگی های ظاهری تان توجه کنید. مدل و رنگ مانتو اگر به درستی انتخاب شود عیب های موجود در فرم اندام شما تا حدودی پوشیده می شود و باعث می شود تا شیک پوش

۱۴۰۰ دوشنبه ۲۳ فروردين
5225بازدید
افراد قد بلند چه مانتویی بپوشند

 

مانتو یکی از مهم ترین لباس ها برای خانم ها و دختران جوان است که تأثیر زیادی روی زیبایی و جذابیت فرم اندام و ظاهر آن ها دارد. از این رو بهتر است در هنگام انتخاب مدل مانتوی خود به فرم اندام و رنگ پوست و ویژگی های ظاهری تان توجه کنید. مدل و رنگ مانتو اگر به درستی انتخاب شود عیب های موجود در فرم اندام شما تا حدودی پوشیده می شود و باعث می شود تا شیک پوش و جذاب تر به نظر برسید.

یکی از چیزهایی که باید در انتخاب مانتو به آن دقت کنید، اندام و قدتان است. انتخاب بلندی مانتو با قد شما رابطه عکس دارد، اگر قدتان کوتاه است سعی کنید از مانتوهای کوتاه دوری کنید. اما اگر قد بلندی دارد، مانتوهایی که بلندیشان تا زانوی شماست برازنده خواهد بود.

 

راهنمای انتخاب و خرید مانتو برای خانم های قد بلند


در انتخاب مانتو به اندام و قدتان توجه کنید و اگر قد بلندی دارید به نکات زیر توجه نمایید :
- خانم های قد بلند باید مانتوهایی را انتخاب کنند که بلندیشان تا زانوی آنها باشد زیرا مانتوهای کوتاه و خیلی بلند برازنده آنها نیست.

 

 

 

خانم های قد بلند بهتر است مانتو و شلوار هم رنگ نپوشند، انتخاب یک رنگ برای مانتو و شلوار خطی یکدست ایجاد می کند و آنها را بلندتر نشان می دهد، بنابراین باید مانتو و شلوار رنگ متفاوتی داشته باشد چرا که انتخاب این مانتو و شلوار سبب می شود قد به چند قسمت مختلف تقسیم شده و کوتاه تر به نظر برسد.

پوشیدن مانتوهای خیلی کوتاه، پاها را بلندتر نشان می دهد بنابراین خانم های قد بلند نباید مانتوهای خیلی کوتاه بپوشند.
- پوشیدن مانتو گشاد و باد کرده موجب بزرگتر نشان دادن اندام می شود، بنابراین این مانتوها مناسب افراد قد بلند نیست.
- خانم های قد بلند برای اینکه قدشان متناسب تر دیده شود باید مانتویی انتخاب نمایند که توجه را از قد دور کند و به انحناها و برجستگی های بدن تأکید بیشتری بکند پس باید مانتوهای زنانه کمردار تنگ را که آنها را خوش اندام و زیبا نشان می دهد، انتخاب کنند.

 

رنگ مانتو مناسب قد بلند و اندام لاغر


همیشه شنیده‌ایم که افراد چاق باید از رنگ‌ های تیره استفاده کنند. برای افراد لاغر دقیقاً برعکس این قضیه صادق است. تا می ‌توانید از رنگ ‌های روشن استفاده کنید. از سفید گرفته تا آبی و صورتی روشن. ترجیحاً مانتوهایی بپوشید که در آنها از چند رنگ استفاده شده باشد. اگر در مانتویتان از چند رنگ استفاده نشده است، حتماً با آن شلواری با رنگ متفاوت و متضاد بپوشید

 

 

مطالب بیشتر: مانتو مناسب قد کوتاه

 

بلندی مانتو مناسب قدبلند و اندام لاغر


مانتوی بلند یا کوتاه؟ خانم‌ های قدبلند بهتر است مانتویی با بلندی متعادل (تا زیر زانو) بپوشند. البته این گروه می توانند مانتوهای بلندتر نیز بپوشند. مانتوهای خیلی کوتاه پاها را خیلی بلند و لاغر نشان خواهند داد و مانتوهای خیلی بلند نیز در تن افراد لاغر و قدبلند، جالب نخواهند شد.

 

طرح مانتو مناسب قد بلند و اندام لاغر


همانطور که گفتیم مانتوهای تک رنگ و تیره برای افراد لاغر و قدبلند مناسب نیستند. مانتویی را انتخاب کنید که طرح شلوغ‌ تری دارد. یکی از طرح ‌های محبوب بین قدبلندها، مانتو با راه راه افقی و یا مانتو چهارخانه است. طرح راه راه افقی برخلاف راه راه عمودی، اندام شما را پرتر و قد شما را کوتاه‌ تر نشان می‌دهد. طرح چهارخانه نیز همینطور. هر قسمت از بدن لاغرتر است بهتر است مانتو در همان قسمت طرح داشته باشد.

 

 

یقه مانتو مناسب قد بلند و اندام لاغر

همانطور که می‌دانید، یقه‌ های پهن و بزرگ (مثل یقه انگلیسی و آمریکایی) برای خانم‌ های درشت ‌اندام اصلاً مناسب نیستند. در عوض برای خانم ‌های لاغر بهترین گزینه‌ اند. اگر شانه‌ های لاغری دارید که نمی‌ خواهید لاغریشان خیلی به چشم بیاید، حتماً از یقه ‌های گرد و هفتی دوری کنید.

دو پیشنهاد برای خانم های قد بلند:


بهتر است تک رنگ نباشید!


لباس های تک رنگ، به دلیل اینکه خطی یکدست ایجاد می کند، شما را بلندتر نشان خواهد داد. بنابراین، بهتر است برای اینکه خیلی بلند به نظر نرسید، با ترکیب رنگ های مختلف مانتو، شلوار و کفش، قدتان را متناسب ‏تر نمایش دهید

 

 

بهتر است از مانتوهای خیلی کوتاه استفاده نکنید!


زمانی که از مانتوهای خیلی کوتاه استفاده می کنید، پاهایتان بلندتر از اندازه واقعیشان به نظر می رسند، پس سعی کنید از این مانتوها در انتخابتان دوری کنید.
مانتوهای کمردار می توانند ایده مناسبی برای خوش ترکیب تر به نظر رسیدن شما باشند. می توانید از آنها نیز استفاده کنید.

 

 

برای خرید انواع لباس زنانه، میتوانید از طریق فروشگاه لباس زنانه دیزی بست اقدام نمائید.

 

 

افراد قد بلند چه مانتویی بپوشند

چطوری میتونم کمکتون کنم؟