هشت نکته برای لباس پوشیدن خانم های ریزنقش و کوتاه قد

خلاصه

هر اندامی که دارید باید اصول درست پوشیدن آن را بدانید. اگر فکر می کنید که دارای قد کوتاهی هستید، باید بدانید که می توانید با انتخاب پوشش مناسب، تا حد زیادی خطای دید ایجاد کرده و بلند قدتر به نظر برسید. همچنین اگر برخی نکات را رعایت نکنید ممکن است کوتاه بودن قد شما به راحتی آشکار شود و به چشم بیاید.

۱۳۹۹ جمعه ۸ اسفند
2621بازدید
هشت نکته برای لباس پوشیدن خانم های ریزنقش و کوتاه قد

 

هر اندامی که دارید باید اصول درست پوشیدن آن را بدانید. اگر فکر می کنید که دارای قد کوتاهی هستید، باید بدانید که می توانید با انتخاب پوشش مناسب، تا حد زیادی خطای دید ایجاد کرده و بلند قدتر به نظر برسید. همچنین اگر برخی نکات را رعایت نکنید ممکن است کوتاه بودن قد شما به راحتی آشکار شود و به چشم بیاید.

خانم های ریز نقش و با قد کوتاه تر از 170 سانتی متر باید برای این که خوش پوش و زیبا باشند به نکاتی توجه کنند که ما در زیر به مواردی از آن ها اشاره خواهیم کرد که به این افراد کمک می کند تا مناسب  ترین انتخاب را در هنگام خریدن و پوشیدن لباس داشته باشند و بعد از خرید از فروشگاه لباس زنانه دچار پشیمانی نشوند.

 

لباس پوشیدن خانم های ریزنقش و کوتاه قد

 

خانمهای ریزنقش؛ لباس مناسب سایزتان بپوشید

برخلاف سایر افراد با اندام های متفاوت نسبت به شما، که با نیم سایز بالا و پایین هم ممکن است خوش پوشی شان چندان خدشه دار نشود، برای شما نپوشیدن لباس های گشاد و بزرگ (به خصوص شلوار های گشاد) یا تنگ و کوچک خیلی اهمیت دارد زیرا شما را ریزتر از آنچه که واقعاً هستید نشان خواهد داد.

مناسب ترین اندازه برای شما سایزی است که با آن در قد و اندازه های یک جثه معمولی به نظر می رسید. لباس‌ هایی که به ‌خوبی جفت‌ و جور بدن تان هستند، شما را کشیده تر نشان می دهند. لباس گشاد می تواند باعث کوتاهی و پهن به نظر رسیدن بدن شما شود، بنابراین لباسی انتخاب کنید که به جای شل بودن سفت و هموار باشد. اگر لباس سایز خودتان را پیدا نمی کنید باید به سراغ خیاط بروید.

 

لباس های تک رنگ مخصوص خانمهای لاغر

ساده ترین راه برای اینکه قد بلند‌تر به ‌نظر بیایید، این است که لباس هایی بپوشید که یکرنگ باشند. مثلاً کت و دامن یا حتی مانتو و روسری تان را یکرنگ انتخاب کنید. استفاده از یک رنگ در استایلتان سبب ایجاد خطای دید می شود و باعث می شود که شما کشیده تر به نظر بیایید. اگر از این سرتا پا یکرنگ بودن خوشتان نمی آید، می توانید از رنگ هایی با تن های مختلف انتخاب کنید که در یک خانواده هستند، مثلاً طیف رنگ خاکستری یا طیف رنگ آبی و سرمه ای را برای هریک از لباس هایی که پوشیده اید، انتخاب کنید. فقط باید حواستان باشد که شکست رنگی واضحی در استایلتان نباشد.

 

از رنگ های تیره استفاده کنید

بهتر است لباس هایی با رنگ تیره انتخاب کنید. رنگ های روشن، باعث می شوند ‌عیب های بدن شما بیشتر نشان داده شوند. پس ‌سراغ لباس هایی با رنگ تیره مثل مشکی، خاکستری و سرمه ای بروید تا بعضی از عیب های بدن شما را بپوشانند و لاغر‌تر به نظر برسید.

 

شلوار مناسب برای افراد لاغر

از پوشیدن شلوارهای کوتاه یا تا زدن پایین شلوارهای خود خودداری کنید. این مدل شما را کوتاهتر می کند. توصیه ما این است که شلوارهایی که پاچه آنها پاکتی است را کنار بگذارید. تا می توانید سراغ شلوارهای جذب و تنگ نروید.

این شلوارها پاهای شما را باریک و قد شما را کوتاه تر از چیزی که هستید نشان خواهد داد. اما شلوارهای فاق بلند و راسته و دم پا را در اولویت های خود قرار بدهید. این مدل ها سبب بلند تر به نظر رسیدن شما می شوند. راه های باریک عمودی روی پارچه، چین یا خط اتوی جلوی شلوار در بلند‌تر نشان دادن شما معجزه می کند. سـعی کنید از شلواری استفاده کنید که چین نداشته باشد و یا حداکثر دارای یک چین باشد.

 

از طرح های مناسب در استایلتان استفاده کنید

بهتر است که از پوشیدن لباس هایی با طرح های شلوغ دوری کنید. برای مثال، بلوز زنانه و شومیز با پارچه های ساده و بدون طرح برای افراد کوتاه مناسب ترینند. اما اگر از لباس های ساده خسته شده اید، لباس های با طرح های ریز را انتخاب کنید. رمز دیگر قد بلند به نظر رسیدن استفاده از طرح، اجزا و نقش های لباس راه راه عمودی می باشد. این طرح چشم ها رو در جهت عمودی هدایت می کند و شما را کشیده تر نشان می دهد. مثلاً برای لباس ورزشی، شلوار‌های گرمکنی انتخاب کنید که روی بغل پاهای شما خطوط عمودی داشته باشند.

اگر رنگ شلوارتان را تیره و در مایه سرمه‌ای و مشکی با دو خط عمودی سفید در دو طرف پاها انتخاب کنید، پاهایتان بلند‌تر به نظر می رسند. حتی می توانید در لباس ‌هایتان از پارچه هایی با نقش های برجسته استفاده کنید یا از خیاط بخواهید لباس یا مانتویتان را طوری بدوزد که ساسون های عمودی داشته باشد.

 

لباس مناسب افراد ریزنقش

 

از پوشیدن بعضی لباس های کوتاه دوری کنید

منظور ما نپوشیدن تمام لباس های کوتاه نیست. لباس های کوتاهی که طول دامنشان تا بالا و یا روی زانو است و خیلی کوتاه می باشد سبب کشیده تر شدن پاهای شما می شود. اما لباس هایی که دامن آنها تا زیر زانو می باشد و طول ساق پا را از وسط قطع می کند سبب کوتاهتر به چشم آمدن شما می شود. بهتر است دور لباس های کوتاه را خط بکشید و از دامن و شلوارک کوتاه استفاده نکنید.

 

استفاده از مانتوی مناسب برای افراد با قد کوتاه

بهترین مدل مانتو زنانه برای این افراد، سایز بودن آن است، یعنی مانتو باید کاملاً اندازه بدن باشد. مانتو نباید خیلی بلند باشد، ترجیحاً تا زیر زانو برای این افراد ایده آل است. در قسمت پایین مانتو خیلی حجیم و پر چین نباشد، در اینجا توصیه می کنیم در انتخاب پارچه کمی دقت کنید و از پارچه های ظریفتر، سبک وزن و ساده استفاده کنید. استفاده از پارچه هایی با طرح های برجسته و پر نقش و نگار توصیه نمی‌شود.

پارچه هایی با طرح های راه راه خیلی عالی هستند، چون باعث خطای دید شده و اندام را کشیده تر نشان می دهند، فقط باید توجه داشته باشید خطوط پهن نباشند، اگر کمی با طراحی لباس آشنایی داشته باشید می توانید با کمی ترفندهای زیرکانه پارچه های راه راه، را با پارچه های ساده هماهنگ کنید، مثلاً در قسمت وسط جلوی مانتو، راه راه کار کنید و چشم را از دیدن نقاط دیگر منحرف کنید.

 

انتخاب لباس ها و دامن های بلند برای افراد ریزنقش

دامن و لباس های بلند (پیراهن و دامن ماکسی) بهترین انتخاب افراد دارای قد کوتاه هستند. پوشیدن لباس های ماکسی باعث کشیده تر نشان دادن اندام شما می شود. حتی می توانید آنها را با کفش های پاشنه بلند بپوشید. برای اینکه قد‌بلند‌تر به نظر برسید باید دامن هایی را انتخاب کنید که قد آنها بلند‌تر از عرض و پهنای آنها باشد. بر این اساس دامن های پفی را کنار بگذارید و دامن های ماکسی را بیشتر بپوشید. ولی دامن های تا زانو برای خانم های قد‌بلند بهترین هستند.

توجه کنید که در استایل های زمستانی می توانید لایه بیرونی را بلندتر از بقیه در نظر بگیرید که سبب بلندتر دیده شدن می شود. گاهی اوقات ممکن است تأثیر چندانی نداشته باشد اما حداقل باعث پوشیده شدن فرم و ایراد اندام های بدنتان می شود.

 

 

انتخاب لباس ها و دامن های بلند برای افراد ریزنقش

 

 

مطالب بیشتر: خانم های شیک پوش به چه لباس هایی نیاز دارند؟

 

لباس مجلسی مناسب

لباس هایی با دامن فون یا راسته باعث کشیده تر شدن اندام شما می شود. مدل لباس های مجلسی که دامن آنها از زیر سینه شروع می شود، در افراد خطای دید ایجاد می کند و بالاتنه را کوتاه و پایین تنه را بلندتر نشان می دهد. به همین علت برای افراد قد کوتاه گزینه مناسبی می باشد.

 

مدل یقه مناسب برای افراد لاغر و قدکوتاه

انواع یقه هفت به نیم تنه بالا کمک می کند که بلندتر بنظر بیاید. از طرف دیگر انواع یقه اسکی به دلیل این کـه بـاعث پـوشـانـدن گـردن می شوند، باعث کوتاهی و پهنی می گردند. از یقه های باریک و گوشه دار به جای یقه های پهن استفاده کنید. در نهایت بخاطر داشته باشید که داخل شلوار کردن پیراهن باعث جلب توجه پاها و بالاتنه و در نتیجه کوتاه قدی خواهد گردید.

 

 

خرید اینترنتی لباس زنانه

 

 

به جنس لباستان دقت کنید

پوشیدن لباس های حجیم و شلوغ که به ظاهر قرار است حجمی به اندام شما اضافه کند به هر شکلی برای جثه کوچک و ظاهر ریزنقش شما بسیار نامناسب خواهد بود. همچنین از پوشیدن لباس هایی با طرح های برجسته و پارچه های زمخت خودداری کنید. در‌عوض پارچه های تیره رنگ و نازک و نرم را انتخاب کنید. پس بهتر است با انتخاب لباس های ظریف ظاهر و قدی مناسب از خود نشان دهید.

 

لباس های زمستانی ضخیم استفاده نکنید

با غرق شدن در لباس های بافت کلفت و با حجم سنگین بسیار ریزتر از حد معمول به چشم خواهید آمد. پس برای زمستان با یک بارانی زنانه یا پالتوی مناسب سایز خود که کمربندی ظریف و کم عرض دارد و با انتخاب بوت پاشنه دار، درشت تر به نظر برسید.

 

از کفش مناسب استفاده کنید

قطعاً پوشیدن کفش های لژدار یا پاشنه دار و یا کفش هایی که دارای کفی کلفت تر هستند مناسب ترین انتخاب است. این کار چند سانتیمتر به قد شما اضافه می کند. اشتباه نکنید کفش هایی با پاشنه های خیلی بلند را نمی گوییم. مناسب ترین اندازه پاشنه برای شما بین 5 تا 7 سانت است.

 

  کفش مناسب افراد ریزنقش

 

افراد کوتاه قد، در انتخاب کمربند دقت کنید!

باید کمربند‌های پهن و کلفت را کنار بگذارید چون این کمربند‌ها شما را کوتاه تر نشان می دهند. اگر می توانید حتی از کمر‌بند استفاده نکنید. کلا‌ً برای قد‌بلند‌تر به ‌نظر آمدن، باید همه خطوط افقی را از لباستان حذف کنید. برای اینکه کشیده تر به نظر برسید، باید به کمربند یا حتی شلوار و بلوزی که می پوشید دقت کنید.

نباید کمربند شما به گونه ای باشد که بدنتان را به دو بخش با رنگ های متفاوت تقسیم کند. مثلاً هنگامی که سرتا پا مشکی یا سرمه ای پوشیده اید، نباید یک کمربند سفید روی آن ببندید و نباید بدن شما به دو بخش کوچک‌تر تقسیم شود. بهتر است کمربندی تیره در‌ همان مایه رنگی لباستان ببندید تا چشم را ناگهان میخکوب نکند.

 

کیف و زیور آلات بزرگ برای افراد قد کوتاه ممنوع

برداشتن کیف های دوشی با سایز بزرگ هم از آن اشتباهاتی است که هیچ گاه نباید مرتکب آن شوید. این کیف ها شما را ریزتر نشان خواهد داد. در مقابل سراغ گزینه های متوسط و معمولی که این روزها طرفدار زیادی هم دارد، بروید و برای خرید کیف زنانه ساده تر اقدام نمائید.

 

 

برای خرید انواع لباس زنانه، میتوانید از طریق فروشگاه لباس زنانه دیزی بست اقدام نمائید.

هشت نکته برای لباس پوشیدن خانم های ریزنقش و کوتاه قد

چطوری میتونم کمکتون کنم؟