راهنمای انتخاب لباس برای خانم هایی با سینه بزرگ

خلاصه

سینه های بزرگ خانم ها علاوه بر اینکه می تواند اعتماد به نفس را افزایش دهد، ممکن است شما را برای انتخاب و خرید انواع لباس مناسب زنانه، دچار مشکلاتی هم کند. همانطور که زنانی که بالاتنه کوچکی دارند باید لباس مناسبی انتخاب کنند، زنانی که بالاتنه بزرگ دارند نیز باید به گزینه های مناسب به عنوان لباس خوب فکر کنند.

۱۳۹۹ يکشنبه ۳ اسفند
21906بازدید
راهنمای انتخاب لباس برای خانم هایی با سینه بزرگ

 

سینه های بزرگ خانم ها علاوه بر اینکه می تواند اعتماد به نفس را افزایش دهد، ممکن است شما را برای انتخاب و خرید انواع لباس مناسب زنانه، دچار مشکلاتی هم کند. همانطور که زنانی که بالاتنه کوچکی دارند باید لباس مناسبی انتخاب کنند، زنانی که بالاتنه بزرگ دارند نیز باید به گزینه های مناسب به عنوان لباس خوب فکر کنند. مدل، برش و رنگ هر لباس می تواند به راحتی در کوچک و بزرگ نشان دادن اندام شما تأثیر بگذارد. در صورت رعایت چند نکته و ترفند کاربردی، نه تنها مشکلات حل می شوند بلکه اعتماد به نفس شما نیز چند برابر خواهد شد. در این مطلب راهنمای کاملی برای پوشیدن لباس به شما خانم هایی که دارای سینه بزرگ هستید ارائه خواهیم کرد، پس تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

 

یقه لباس مخصوص زنان با سینه یزرگ

یقه لباس معمولاً جایی بین سینه و گردن را در بر می گیرد. از پوشیدن لباس های یقه برگردان و یقه ملوانی پرهیز کنید و در عوض لباس های یقه گرد باز و یقه قایقی را انتخاب کنید که می تواند به کوچک نشان دادن بالاتنه بزرگ کمک به سزایی کند. یقه های زاویه دار مثل یقه مربعی شکل نیز به خاطر خطوطی که دارند می توانند بالاتنه بزرگ را باریک نشان دهند. لباس های یقه هفت، مانند مانتوی زنامه، پالتوی زنانه و...  نیز گزینه بسیار مناسبی به شمار می روند.

 

یقه لباس مخصوص زنان درشت هیکل

 

پارچه لباس برای زنانی که بالاتنه بزرگ دارند

زنانی که بالاتنه بزرگ دارند بهتر است از پارچه های ساده برای بالاتنه خود استفاده کنند. کارشناسان مد لباس های بافتنی، کتان ریز بافت و کشی را پیشنهاد می کنند. از طرفی پارچه های چین دار و تزئیناتی مثل منجوق، سکه، مروارید و دیگر تزئینات پارچه که روی سینه قرار می گیرند، می توانند به افزایش حجم بالاتنه کمک کنند. پس تا می توانید از پوشیدن لباس های شلوغ خودداری کنید یا اگر تنها سینه های بزرگی دارید سعی کنید این تزئینات روی قفسه سینه لباس تان نباشند.

 

ارتباط بالاتنه بزرگ با رنگ، الگو و تناسب

همانطور که می دانید رنگ های تیره به لاغرتر جلوه دادن شما کمک می کنند. رنگ های تیره مثل رنگ مشکی، رنگ سرمه ای و رنگ ارغوانی تأثیر زیادی بر کوچک کردن سینه های پهن و بزرگ دارند. از پوشیدن لباس هایی که چاپ های گرافیکی زیاد دارند و بسیار شلوغ هستند به شدت پرهیز کنید. خطوط عمودی پارچه به کوچک نشان دادن بدن و همچنین خطوط افقی پارچه معمولاً به بزرگ نشان دادن بدن کمک می کنند. همچنین می توانید از رنگ های روشن در پایین تنه خود استفاده کنید که این کار نسبت پایین تنه و بالاتنه تان را یکسان می کند. دامن های گشاد و شلوار های بوت کات نیز می توانند در بالاتنه و پایین تنه تعادل ایجاد کنند.

 

آستین لباس مناسب برای زنانی که بالاتنه بزرگ دارند

بهترین و مناسب ترین اندازه آستین برای زنانی که بالاتنه بزرگ دارند آستین سه ربع است. آستین های کوتاه از آنجا که دقیقاً در راستای سینه قرار می گیرند، بالاتنه را بزرگ تر نشان می دهند و توجه را به این نقطه جلب می کنند. در صورتی که اگر آستین کمی بلند تر باشد خطای دید ایجاد می کند. همچنین اگر قصد استفاده از لباس های بدون آستین را دارید یا مدل های ساده و بدون یقه را انتخاب کنید و یا با پوشیدن یک کت یا ژاکت سعی کنید فضای باز بدن تان را بپوشانید تا بدن تان جمع و جورتر نشان دهد.

 

پیدا کردن سوتین مناسب

قبل از اینکه یک بلوز یا شومیز زنانه و یا پیراهن بخرید، باید اول یک سوتین مناسب پیدا کنید. سوتین باید کاملاً اندازه‌ شما باشد. سایز سوتین‌تان را هر ۱ تا ۲ سال دوباره اندازه گیری کنید، مخصوصاً اگر وزنتان تغییر کرده باشد. برای تشخیص اینکه سایز سوتین شما مناسب نیست، راه های مختلفی وجود دارد. به عنوان مثال اگر سینه‌ های شما از بالا یا اطراف سوتین بیرون می‌ زند، وقت آن است که یک سوتین با سایز کاسه‌ بزرگتر بخرید.

اگر کاسه ‌های سوتین، دچار چین و چروک و فرو رفتگی باشد، علامت آن است که کاسه سوتین بیش از حد بزرگ است. اگر مطمئن نیستید که کدام سوتین برای شما مناسب است، سایز سوتین‌تان را در یک فروشگاه یا توسط یکی از دوستانتان چک کنید.

 

یک خط گردن مناسب انتخاب کنید

قسمت بالای بلوز یا خط گردن، چیزی است که هر خانمی با سینه ‌های بزرگ باید به آن توجه کند. برای زنان ریز اندام یا خانم ‌هایی که سینه‌ کوچک دارند، پیراهن دکلته، لباس شب و تاپ بصورت چسبان تولید می ‌شود که می‌تواند خط سینه را پایین تر بیاورد و آن را بیشتر مشخص کند، ولی برای سینه ‌های بزرگ، لباس‌ هایی که بالاتنه‌ بنددار دارند، مناسب است، فقط به متناسب بودن آن توجه کنید و مطمئن شوید که بند، برای سینه ‌های شما فضای کافی فراهم می‌کند.

با این حال یک نوع خط گردن وجود دارد که صرف نظر از شکل اندام شما، برای خانم ‌هایی که سینه‌ های بزرگ دارند مناسب تر است: گردن مربعی شکل. خط گردن مربعی، توجه را به بالا تنه‌ شما جلب می ‌کند، و در عین حال پوشش مورد نیاز سینه‌ های بزرگ را هم فراهم می ‌کند.

 

اهمیت اندازه‌ درست لباس

قبل از خرید هرگونه تاپ، بلوز یا پیراهن، بسیار مهم است که لباس را امتحان کنید تا از درست بودن اندازه‌ آن مطمئن شوید. اگر در پیدا کردن تاپی که سینه‌های شما را بخوبی بپوشاند، مشکل دارید، معمولاً یک سوتین .کوچک کننده راه حل خوبی است 

بسیاری از سوتین‌ های کوچک کننده (بر حسب مارک و سایزشان) سایز سینه‌ خانم ها را ۰.۵ تا ۱ سانت کاهش می‌ دهند. این کار اغلب برای خانم ‌هایی ضروری است که فرم بدنشان شبیه ساعت شنی است و در پیدا کردن تاپ و پیراهن‌ هایی که بالا تنه‌ بزرگی داشته باشد و در عین حال سایز کمر مناسبی هم داشته باشد، مشکل دارند.

 

پرهیز از یک اشتباه رایج توسط خانمهای دارای سینه بزرگ

در حالی که خانم ‌های دارای سینه بزرگ به دنبال تاپ یا پیراهن ‌هایی می گردند که به راحتی اندازه‌ آنها باشد، بسیاری از آنها یک اشتباه را تکرار می ‌کنند. لباسی می‌ خرند که چندین سایز برای آنها بزرگ است و آن را به همان شکل می‌ پوشند.

اگرچه این لباس‌ ها فضای کافی برای سینه ‌های شما فراهم می‌کنند، اما باعث می ‌شوند که بزرگتر و سنگین تر از چیزی که واقعاً هستید به نظر برسید. پس، اگر بالاتنه بیش از اندازه کوچک است، یک سایز بزرگتر را انتخاب کنید و تغییراتی در آن ایجاد کنید تا سایز کمر و اندازه‌ سینه‌ آن مناسب شما شود. این کار هزینه‌ بر است، بنابراین می‌ توانید تنها هنگامی که لباسی برای یک مجلس خاص می ‌خرید، این روش را بکار ببرید.

 

 

مطالب بیشتر: خانم های شیک پوش به چه لباس هایی نیاز دارند؟

 

پوشیدن رنگ های تیره

اگر شما ترجیح می دهید که نگاه ها به سینه شما کشیده نشود، پیشنهاد ما به شما ورزش کردن است. همچنین با مطالعه می توانید قسمت بالاتنه خودتان را تیره تر از قسمت پایین تنه نگه دارید. در این صورت با کمک رنگ ها سینه بزرگ شما کاور شده و پایین تنه شما بیشتر به چشم خواهد آمد.

 

 

رنگ تیره برای خانمهای دارای سینه بزرگ

 

 

پوشیدن لباس سرهمی

لباس های سرهمی اساساً طراحی شده اند تا منحنی های بدن شما را پوشش بدهند، پس اگر سینه های بزرگی دارید نباید از پوشیدن این مدل لباس غافل شوید.

 

لباس سرهمی برای خانمهای درشت هیکل

 

پوشیدن کت تک

شما که دوست ندارید لباس بر علیه شما عمل کند؟! پس یک کت تک زنانه شیک که در قسمت سینه کاملاً اندازه و مناسب شما هست انتخاب کرده و از انتخاب کت های سایز بزرگ جداً خودداری کنید.

 

استفاده از گردنبندهای کوتاه خانمهای دارای سینه بزرگ

منظور ما این نیست که برای همیشه با گردنبندهای بلند و آویزهای روی لباس خداحافظی کنید، اما باید بدانید که ترکیب گردنبند بلند و سینه های بزرگ اصلاً جذاب نیست. خوشبختانه مدهای امروزی ثابت کرده اند که گردنبندهای کوتاه از همتایان بلندشان زیباتر و شکیل تر هستند.

 

خرید اینترنتی مزون اینترنتی

 

 

 

راهنمای انتخاب لباس برای خانم هایی با سینه بزرگ

چطوری میتونم کمکتون کنم؟