نکاتی در خرید لباس تا لاغرتر و بلندتر به نظر برسیم؟

خلاصه

شاید شما هم جزو افرادی هستید که دوست دارند بدون باشگاه رفتن و رژیم گرفتن لاغرتر به نظر برسند. یا هر روز از خودتان می پرسید که باید چطور لباس بپوشم که بلندتر و لاغرتر به نظر برسم؟ در واقع این موضوع آرزوی همه ماست! اگر دوست دارید از راه لباس پوشیدن زیبا، خوش پوش و خوش اندام دیده شوید، این مطلب را تا انتها مطالعه کنید.

۱۳۹۹ يکشنبه ۲۶ بهمن
726بازدید
نکاتی در خرید لباس تا لاغرتر و بلندتر به نظر برسیم؟

نکاتی در خرید لباس تا لاغرتر و بلندتر به نظر برسیم؟

شاید شما هم جزو افرادی هستید که دوست دارند بدون باشگاه رفتن و رژیم گرفتن لاغرتر به نظر برسند. یا هر روز از خودتان می پرسید که باید چطور لباس زنانه ای بپوشم که بلندتر و لاغرتر به نظر برسم؟ در واقع این موضوع آرزوی همه ماست! اگر دوست دارید از راه لباس پوشیدن زیبا، خوش پوش و خوش اندام دیده شوید، این مطلب را تا انتها مطالعه کنید.

 

نکاتی در خرید لباس تا لاغرتر و بلندتر به نظر برسیم؟

 

لباس‌ هایی انتخاب کنید که فیت بدن‌ تان است

اولین قدم این است که سایز لباس‌ هایتان را درست انتخاب کنید. هم لباسی که زیادی تنگ است و هم لباسی که زیادی گشاد است، شما را چاق نشان می‌دهند. چرا لباس نباید زیاد تنگ باشد؟ چون باعث می ‌شود چربی ‌ها و اضافه وزن شما بیشتر توی لباس دیده شود. چرا لباس نباید زیاد گشاد باشد؟ چون فرم بدن شما زیر آن پنهان می‌شود. پس لباسی انتخاب کنید که کاملا فیت تن شماست و در آن راحت هستید. این قانون شامل لباس زیر هم می‌شود. حتی می‌توانید زیر لباس ‌تان گن بپوشید.

 

شلوار جین دم‌ پا گشاد بپوشید

شلوارهای جین دم‌ پا گشاد کلاسیک، قد را بلندتر و پاها را کشیده‌تر نشان می‌دهند به ‌خصوص زمانی که دمپای شلوار تا روی پاشنه‌ کفش زنانه باشد و جوراب‌ ها را کاملاً بپوشاند. این در حالی است که هرچه شلوار شما تنگ تر و چسبیده‌ تر باشد پاها کوتاه ‌تر و چاق ‌تر به ‌نظر می ‌رسند. اگر می‌ خواهید بلوز و شلوار بپوشید بهتر است بلوز و شلوار همرنگ بپوشید به این ترتیب بدن شما یک‌ دست به‌نظر می ‌رسد و با ایجاد خطای دید در بیننده، قد بلندتر، لاغرتر و ظریف‌تر به ‌نظر می ‌رسید.
البته برای یک ‌رنگ پوشیدن که اتفاقاً در میان سلبریتی‌ های هالیوودی هم محبوب است، بهتر است رنگ‌ های خنثی مثل کرم یا خاکستری را انتخاب کنید. اگر بلوز و شلوارتان همرنگ نباشند، بدن شما به دو نیم تقسیم می‌ شود و کوتاه‌تر به‌نظر می ‌رسید. از سوی دیگر اگر پاهایتان چاق است و می‌ خواهید آنها را لاغرتر نشان بدهید، شلوارتان را تیره و بالا‌تنه را یک درجه روشن‌تر انتخاب کنید. اما اگر بالاتنه ‌تان چاق است، بهتر است روپوش بالا‌تنه ‌تان تیره‌تر باشد.

 

هم دامن ماکسی و هم دامن فون و کوتاه بپوشید

طبق دستور‌العمل مدهای قدیمی، دامن‌ های بلند و به ‌اصطلاح ماکسی، برازنده‌ خانم‌ های قد بلند است، اما ترفندهای مد و فشن مدرن می‌گوید که خانم‌ های کوتاه ‌قد با دامن ‌های بلند، قد بلندتر به‌ نظر می ‌رسند و بهتر است که این دامن‌ ها را در کمد لباس ‌شان داشته باشند.
دامن ‌های ماکسی یا پیراهن ‌های ماکسی را با کفش پاشنه ‌بلند سِت کنید و فراموش نکنید که حتماً دامن‌ های ماکسی یا پیراهن ‌های ماکسی راسته را انتخاب کنید نه دامن ‌های گشاد. دامن‌ های بلند و پف ‌دار و گشاد شما را کوتاه‌تر از چیزی که هستید، نشان می‌ دهند. از سوی دیگر دامن ‌های فون بدن شما را کشیده ‌تر نشان می ‌دهند. علاوه بر این چون دامن ‌های کوتاه (تا بالای زانو) بخش بیشتری از پا را نشان می ‌دهند، باعث می ‌شوند بلندتر و کشیده‌ تر به‌نظر برسید

لباس مناسب برای لاغردیده شدن

 

پوشیدن بلوزهای یقه هفت و یقه اسکی

در خرید لباس، لباس هایی با یقه کشیده و هفت دو مزیت دارند؛ هم شما را شیک نشان می‌ دهند و هم از طریق ایجاد خطای دید باز هم به لاغر نشان دادنتان کمک می‌ کنند. در مورد خرید این لباس‌ ها محدودیت رنگ ندارید. هر رنگی را که دوست دارید بخرید و بپوشید. به علاوه، وجود چین در کنار یقه باعث می شود تا شخص بیننده به شکم ‌تان توجهی نکند. همچنین، لباس‌ های یقه اسکی با پوشاندن پهنی گردن آن را کشیده ‌تر و بالا‌تنه را بلندتر نشان می ‌دهند.

بلوزهای یقه هفت و یقه اسکی

 

مانتو یا بارانی روی زانو بپوشید

اگر قد چندان بلندی ندارید، کت ‌ها و مانتوهای خیلی بلند شما را کوتاه‌ تر از آنچه هستید، نشان می ‌دهند. بنابراین بهترین انتخاب برای شما مانتو و بارانی ‌های روی زانو و کاملاً اندازه است. یک انتخاب ایده‌آل دیگر برای شما انتخاب مانتوهایی با دامن فون است که با ایجاد خطای دید، قد را بلندتر نشان می‌ دهند. بهتر است از پوشیدن مانتو و پالتوهای دارای دو ردیف دکمه رو به ‌روی هم یا به ‌اصطلاح چهار دکمه اجتناب کنید. این سبک روپوش شما را چاق و کوتاه می‌ کند. از مانتو و پالتوهایی که یک ردیف دکمه دارند استفاده کنید.

 

مطالب بیشتر: چگونه لباس طرح گلدار بپوشیم؟

 

کفش پنجه‌ باریک و پاشنه ‌بلند بپوشید

در مورد انتخاب کفش ‌های پاشنه ‌بلند خوشبختانه اکثر خانم‌ های کوتاه‌ قد تخصص دارند، اما مسئله اینجاست که به‌ جز سایز پاشنه، توجه به پنجه‌ کفش هم امری حیاتی است. بهتر است کفش‌ هایی با پنجه باریک و رویه کوتاه انتخاب کنید تا پاهایتان کشیده ‌تر به ‌نظر برسد.

استفاده از کفش پاشنه بلند برای لاغردیده شدن

 برای لاغرتر دیده شدن، مدل موی مناسبی انتخاب کنید

اگر موهایتان بلند است اما از شانه ‌هایتان پایین ‌تر نمی ‌آید، بهترین مدل برای شما مدل موی جمع‌ شده بالای سر است. وقتی موهایتان را بالای سرتان جمع می‌ کنید، به قدتان یک تا دو سانت اضافه می ‌شود.

 

کمربند پهن نبندید

استفاده از کمربند روی کت، دامن، پیراهن و شلوار یک ترفند قدیمی و مناسب برای کشیده ‌تر به‌ نظر رسیدن اندام است. با این همه در نظر داشته باشید که از کمربندهای پهن استفاده نکنید. کمربندهای پهن عرض بدن شما را پهن ‌تر و در نتیجه شما را کوتاه ‌قدتر نشان می‌ دهند. دقت کنید کمربندی که استفاده می ‌کنید، رنگی متضاد با لباس شما نداشته باشد و ترجیحاً همرنگ یا مکمل لباس ‌تان باشد.

 

لباس پر نقش ‌و‌ نگار نپوشید

اگر قد چندان بلندی ندارید، سراغ لباس ‌های گُل ‌درشت، خال‌ خالی، پیچازی، چهارخانه و پر نقش‌ و ‌نگار نروید. هرچه پارچه‌ لباس ‌تان ساده ‌تر باشد، اندام ‌تان کشیده ‌تر به‌نظر می‌رسد.

 

لباس راه‌ راه بپوشید

بلوز، پیراهن و شلوارهای راه‌ راه با خط‌ های عمودی با ایجاد خطای دید قد شما را کشیده ‌تر می ‌کنند. لباس ‌های راه‌ راه از جمله لباس‌ هایی هستند که در فصول بهار و زمستان بسیار پر‌طرفدارند و دست‌تان را برای انتخاب باز می‌ گذارند.

 

کیف بزرگ دست‌ تان نگیرید

کیف‌ های بزرگ قد شما را کوتاه ‌تر نشان می‌ دهند و در واقع قدتان را پنهان می ‌کنند. بهتر است از کیف‌ زنانه کوچک و جمع ‌و‌ جور استفاده کنید.

 

قوز نکنید و مراقب وزن‌ تان باشید

قوز نکردن، بالا گرفتن گردن، عقب‌ گرفتن شانه‌ ها و اصلاح حرکات بدن مثل راست ‌ایستادن در هنگام نشستن و راه‌ رفتن، شما را کشیده ‌تر نشان می ‌دهد. مراقب وزن ‌تان باشید. اگر قدتان چندان بلند نیست، چاقی و اضافه‌ وزن شما را کوتاه‌ تر از آنچه هستید، نشان می‌دهد.

 

از انواع لباس های کاردیگان استفاده کنید

کاردیگان‌ ها، لباسهای بلند و گشاد هستند و برای خانم‌ هایی مناسبند که در قسمت پهلوها اضافه‌ وزن دارند. آزاد بودن این لباس‌ ها باعث می ‌شود بسیار لاغرتر از چیزی که هستید به‌ نظر برسید. استفاده از رنگ‌ های تیره ‌تر برای کاردیگان‌ ها مناسب ‌تر از رنگ‌ های روشن است ولی اگر خیلی به رنگ‌ های روشن علاقه دارید، می‌ توانید این مدل‌ ها را بدون استفاده از کمربند به تن کنید. هر قدر کاردیگانی که می ‌پوشید بلندتر باشد اولاً قدرت پنهان کردن اضافه‌ وزن شما را بیشتر دارد و ثانیاً می‌تواند شما را کشیده و بلند بالا نشان دهد. هر دوی این ویژگی‌ ها به شما کمک می ‌کنند پهلوهایتان را پنهان کنید. از مدل‌ هایی که قسمت رو به پایین‌ شان حالت تیز دارد برای لاغرتر به نظر رسیدن نهایت استفاده را ببرید.

 

 

شلوار فاق کوتاه نپوشید

یکی از بزرگ ‌ترین اشتباهات افرادی که شکم بزرگ دارند، خرید شلوارهای فاق ‌کوتاه است. استفاده از شلوارهای فاق‌ کوتاه برای این دسته از افراد مجاز نیست مگر اینکه از بلوزها و یا کاردیگان های بلند استفاده کنند و در غیر این صورت لطفاً دور این مدل ‌ها را خط قرمز بکشید.

 

از زیورآلات و اکسسوری مناسب و زیبا استفاده کنید

اگر از زیورآلات و اکسسوری ها به نحو درست استفاده کنید، می‌ توانید خودتان را بلندتر یا لاغرتر نشان دهید. مثلاً اگر از یک گردنبند بلند استفاده کنید، بالاتنه‌تان بلندتر و لاغرتر به نظر می‌رسد. یا زیورآلات بزرگ، مثل یک دستبند کلفت و براق، باعث می‌شود توجه دیگران به مچ باریک شما جلب شود. بدین ترتیب، بدن ‌تان هم کوچک ‌تر دیده می ‌شود. همچنین می‌ توانید با استفاده از هدبند و گوشواره، توجه مردم را به سرتان جلب کنید تا نقص‌ های بدن‌ تان کمتر دیده شود. به خصوص اگر فکر می کنید سرتان نسبت به بدن‌ تان کوچک‌تر است.

نکاتی در خرید لباس تا لاغرتر و بلندتر به نظر برسیم؟

چطوری میتونم کمکتون کنم؟