ترفندهایی برای ماندگاری بیشتر عطر

خلاصه

چه کسی دوست ندارد کل روز بوی خوب بدهد؟ ماندگاری عطر یکی از مهمترین فاکتورهایی است که زمان خرید عطر و ادوکلن به آن توجه می کنید، اما وقتی عطر را به خانه می آورید، این نحوه استفاده شما از آن است که می تواند میزان ماندگاری عطر را افزایش دهد یا آن را کم کند. استفاده از عطر مورد علاقه مطمئناً می تواند شما را خوشحال کند، اما شاید شما متوجه شده باشید که ب

۱۳۹۹ چهارشنبه ۸ بهمن
694بازدید
ترفندهایی برای ماندگاری بیشتر عطر

ترفندهایی برای ماندگاری بیشتر عطر

چه کسی دوست ندارد کل روز بوی خوب بدهد؟ عطر هم سایر اکسسوری ها ماندگاری عطر یکی از مهمترین فاکتورهایی است که زمان خرید عطر و ادوکلن به آن توجه می کنید، اما وقتی عطر را به خانه می آورید، این نحوه استفاده شما از آن است که می تواند میزان ماندگاری عطر را افزایش دهد یا آن را کم کند. استفاده از عطر مورد علاقه مطمئناً می تواند شما را خوشحال کند، اما  شاید شما متوجه شده باشید که بوی بسیاری از عطرها سریع از بین می رود و شاید به این دلیل است که عطر خود را به روشی صحیح استفاده نمی کنید. خرید عطر مناسب می تواند یکی از مهمترین انتخاب های هر فرد برای داشتن ظاهری تأثیرگذار و تحت تأثیر قرار دادن دیگران باشد. اما همه چیز با خریدن یک عطر گران قیمت تمام نمی شود، بلکه عطرها را باید به شیوه درستی استفاده و نگهداری کرد.
استفاده نادرست از یک عطر که شاید قیمت بالایی هم داشته باشد، می تواند ماندگاری آن را کاهش دهد و البته دانستن رازهای استفاده درست از عطرها می تواند عمر یک عطر معمولی را بیشتر کند. در این مقاله می‌خواهیم به برخی ترفندها و روش‌ ها در رابطه با نحوه‌ استفاده و نگهداری عطر اشاره کنیم که به شما کمک می‌کنند تا بتوانید بهترین بهره را از عطر محبوب و مورد علاقه خود ببرید

ترفندهایی برای ماندگاری بیشتر عطر

 

رابطه معکوس میزان ماندگاری عطر و نگهداری آن در حمام

اگر می خواهید عمر و ماندگاری عطرهایتان طولانی تر شود، آنها را در مجاورت نور، گرما و رطوبت قرار ندهید. این عوامل می تواند کیفیت عطر را به مرور زمان کاهش دهد. بهترین محل برای قرار دادن عطرها، اتاق خنک، نقاط خشک خانه و جایی دور از پنجره است. این مورد مهم ترین عامل تأثیرگذار در کاهش کیفیت و ماندگاری یک عطر می باشد.

 

 

روی محل استفاده از عطر وازلین بزنید

بهتر است عطر را روی نقاطی از بدن که نبض دارد اسپری کنید و البته بهتر است پیش از آن روی این نقاط کمی وازلین بمالید. وازلین می تواند می تواند عطر را به خود جذب کرده و بنابراین رایحه عطر روی پوست شما ماندگاری بیشتری خواهد داشت.

از لوسیون بدون بو استفاده کنید

هر چیزی که بتواند پوست شما را چرب کند می تواند باعث افزایش ماندگاری عطر در آن بخش از پوست شود. اگر می خواهید از یک مرطوب کننده یا لوسیون استفاده کنید، یک کرم بدون بو را انتخاب کنید. به این ترتیب هم بدن خود را برای استفاده از عطر و ادوکلن چرب نگه داشته اید و هم بوی لوسیون عطر شما را تحت تأثیر قرار نمی دهد.

 

پس از حمام و پیش از لباس پوشیدن عطر بزنید

رطوبت پوست می تواند ماندگاری عطر را افزایش دهد، پس به محض استحمام که هنوز پوست کمی مرطوب است بهترین زمان برای استفاده از عطر است. پیش از پوشیدن لباس عطر را به خودتان بزنید تا لکه عطر روی لباس زنانه یا مردانه به جای نماند.

 

عطر را نمالید

پس از آنکه عطر را روی مچ دست اسپری کردید، مچ دست هایتان را به یکدیگر نمالید. این اشتباه را بسیاری افراد انجام می دهند، اما لازم است بدانید که این کار باعث می شود رایحه اولیه و قوی عطر از بین رفته و در نتیجه ماندگاری عطر کاهش یابد. پس از آنکه عطر و ادوکلن را روی نبض دست، پشت قوزک پا یا روی گردن اسپری کردید، اجازه دهید چند ثانیه باقی بماند و آن را روی پوست نمالید.

 

مطالب بیشتر: چگونه قلم ها و برس های آرایشی را پاک کنیم؟

 

نبض ها و نقاط گرم بدن را هدف قرار دهید

برای آنکه عطر ماندگاری بیشتری پیدا کند، آن را به بخش هایی از بدن که گرمای بیشتری داشته یا دارای نبض است اسپری کنید. بخش های گرم بدن عطر را به تمام سطح پوست منتقل می کند. این نقاط گرم شامل بخش داخلی آرنج، گردن، مچ دست، بالای شکم، پشت زانوها، پشت ران پا و روی قوزک ها می شود. لازم نیست به همه این نقاط عطر بزنید، تنها دو یا سه بخش را انتخاب کنید و عطر را به آن ها اسپری کنید.

نبض ها و نقاط گرم بدن را هدف قرار دهید

عطرها به هوا اسپری کرده و از آن عبور کنید

اگر می خواهید عطرتان، رایحه ملایم تری داشته باشد آن را به هوای رو به روی خود اسپری کنید و سپس از آن جا رد شوید. به این صورت عطر روی تمام بدن شما می نشیند و در عین حال حس ملایمی پیدا می کند.

 

عطر را به شانه و برس خود اسپری کنید

اگر می خواهید به موهایتان عطر بزنید، بهتر است عطرهایی با پایه الکل را مستقیماً به مو اسپری نکیند، این کار باعث خشکی موها می شود. به جای این کار می توانید عطر را به برس خود اسپری کرده و سپس با آن موهایتان را شانه بزنید. به این ترتیب هم موها رایحه ملایمی می گیرد و هم به مو آسیب زده نمی شود. البته می توانید از عطرهای مخصوص مو بین هر بار حمام کردن استفاده کنید. همچنین، می‌توانید از لوسیون و سایر محصولاتی که رایحه ‌ای مشابه عطرتان دارند، استفاده نمایید.

 

عطر خود را در طول روز تجدید کنید

برای تجدید عطر، می‌توانید عطر را روی چند گلوله‌ پنبه‌ ای و یا گوش پاک ‌کن اسپری کنید و آنها را در یک کیسه‌ پلاستیکی قرار دهید و تمام هوای داخل آن را تخلیه نمایید و یا عطر خود را درون بطری تستر دو میل اسپری و برای تجدید رایحه از آن استفاده کنید.

 

عطرتان را در بطری اصلی آن نگه‌داری کنید

گرچه این کار از مد افتاده است، اما هنوز هم هستند افرادی که دوست دارند عطرهای خود را در بطری‌ های لوکس و تجملاتی نگه دارند. گرچه ممکن است از نظر ظاهری کار درستی به نظر برسد، اما می‌تواند منجر به ترکیب هوا در فرمولاسیون و تغییر ترکیبات شیمیایی آن شود.

 

بطری عطر را تکان ندهید

با هر بار اسپری کردن مقداری عطر از بطری خارج می‌ شود و به همان میزان، اکسیژن داخل بطری می ‌شود و تکان دادن عطر باعث حل شدن اکسیژن در داخل محلول عطر می‌گردد که این مورد روی کیفیت رایحه و طول عمر عطر تأثیر گذار است.

 

عطرهای دارای غلظت بالاتر، ماندگاری مناسب تری دارند

برخی از عطرها ذاتاً چه بر روی پوست و چه در داخل شیشه از ماندگاری بیشتری برخوردارند. عطرها و ادکلن ‌ها، با غلظت ‌های مختلفی به فروش می ‌رسند و نسبت ‌های مختلف روغن معطر و حلّال الکل، در آنها به کار گرفته شده است. بنابراین تا حد امکان جهت افزایش ماندگاری عطر، بالاترین غلظت موجود آن عطر را تهیه کنید.

عطرهای دارای غلظت بالاتر، ماندگاری مناسب تری دارند

 

 

ترفندهایی برای ماندگاری بیشتر عطر

چطوری میتونم کمکتون کنم؟