چگونه قلم ها و برس های آرایشی را پاک کنیم؟

خلاصه

قلم ها و برس های آرایشی جزو وسایل ضروری بانوان به شمار می روند و برای رسیدن به چهره ای عالی به شما کمک می کنند. یکی از نکات آرایشی که اهمیت بسیاری در سلامت پوست دارد، استفاده از وسایل آرایشی تمیز است. وسایل و ابزار آرایشی بعد از مدتی که از استفاده آنها می گذرد کثیف و آلوده می شوند. دقت کنید که شستشوی صورت و پاکسازی پوست تنها به شستن صورت محدود نمی

۱۳۹۹ چهارشنبه ۱ بهمن
1008بازدید
چگونه قلم ها و برس های آرایشی را پاک کنیم؟

چگونه قلم ها و برس های آرایشی را پاک کنیم؟

قلم ها و برس های آرایشی مانند انواع لباس زنانه مثل شلوار جین زنانه، پالتو و کاپشن زنانه و ... جزو اکسسوری و وسایل ضروری بانوان به شمار می روند و برای رسیدن به چهره ای عالی به شما کمک می کنند. یکی از نکات آرایشی که اهمیت بسیاری در سلامت پوست دارد، استفاده از وسایل آرایشی تمیز است. وسایل و ابزار آرایشی بعد از مدتی که از استفاده آنها می گذرد کثیف و آلوده می شوند. دقت کنید که شستشوی صورت و پاکسازی پوست تنها به شستن صورت محدود نمی شود. متأسفانه بسیاری از خانم ها به این موضوع اهمیت نمی دهند و براش ها و پدهای آرایشی را تا مدت ها بدون شستشو استفاده می کنند. اما باید بدانید که استفاده از ابزار آرایشی کثیف علاوه بر آسیب رساندن به سطح پوست، موجب ایجاد جوش و آکنه هم می شود. پس شست و شوی مداوم و صحیح قلم ها و برس ها بهترین راه برای این است تا اطمینان حاصل کنید که باکتری و آلودگی ‌ها به پوست شما آسیب نمی‌رسانند. در این مقاله به آموزش پاک کردن براش های آرایشی پرداخته ایم.

 

نحوه پاک کردن براش آرایشی

تمیز کردن براش های آرایشی کار چندان سختی نیست و زمان زیادی نمی برد. سعی کنید حداقل یک بار در هفته براش های خود را تمیز کنید تا از بروز بیماری های پوستی و جوش و آکنه در امان باشید. ذرات آرایش، روغن، خاک، پوست و حتی باکتری ها در موی خراب جمع می شوند. این به این معنی است که برس های تمیز می توانند منافذ، لکه ها و آلودگی های پوست را به خود جلب کنند. بنابراین، برای داشتن آرایش عالی باید قلم موی خود را به طور مرتب و صحیح تمیز کنید.
اگر وقت کمی برای شستن براش دارید، آن را در زیر آب جاری بشویید و مراقب باشید به دسته آسیبی نرسد. سپس با دستمال و یا حوله خشک آب اضافی آن را بگیرید. اگر موهای قلم مو شکسته باشد، باید آن را تغییر شکل دهید. می توانید از انگشتان برای صاف کردن، پخش و برگرداندن موها به شکل اصلی خود استفاده کنید. آن ها را روی حوله نگذارید، این کار می تواند باعث کپک زدن قلم مو و یا برس آرایشی بشود. به جای آن، قلم مو را بطور آویزان قرار دهید

نحوه پاک کردن براش آرایشی

 

مطالب بیشتر: زیورآلات مناسب با رنگ پوست

 

تمیز کردن براش آرایشی با شامپو بچه

این نوع پاک کردن براش آرایشی بطور عمیق و کامل انجام می شود، و برای برس هایی که نیاز به تمیز کردن عمیق دارند مناسب است. یک کاسه کم عمق را با آب گرم پر کنید و به آن مقدار کمی شامپو بچه اضافه کنید، سپس براش ها را در آن قرار دهید و اندکی بچرخانید تا با شامپو خوب آغشته شود. در صورت لزوم سر براش را در کف دست خود را بچرخانید تا کاملاً تمیز شود. سپس برس را زیر آب جاری بشویید. این روند تمیز کردن را تا زمانی که آب از قلم مو پاک شود، تکرار کنید و برای تمیز کردن آب اضافی از پارچه تمیز استفاده کنید.

تمیز کردن براش آرایشی با شامپو بچه

 

پاک کردن کاملاً عمیق پد آرایشی

برای انجام پاک کردن پد آرایشی، در ظرف یا لیوان گودی آب ریخته و چند قطره شامپو بچه در آن بریزید. شامپو را خوب هم بزنید تا اندکی کف کند، سپس پد آرایشی را کاملاً در آن قرار دهید تا تمام پد خیس شود. حالا ظرف را به مدت سی ثانیه در مایکروفر قرار دهید. سپس پد را خارج کرده و با آب سرد کاملاً شسته و اجازه دهید تا به آرامی خشک شود.

 

تمیز کردن قلم مو و برس ها با هدف از بین بردن مواد آرایشی

قلم مو را امتحان کنید. اگر از قلم خود برای آرایش کرم استفاده می کنید، صابون و آب به تنهایی برای پاک کردن مواد آرایش کافی نخواهد بود. شما برای پاک کردن مواد آرایشی به کمی روغن نیاز دارید، به خصوص اگر کرم مدتی روی قلم مو مانده باشد.
- کمی روغن روی دستمال کاغذی بریزید. دستمال کاغذی را تا کنید و قطره کوچکی از روغن روی آن بریزید. می توانید از روغن زیتون یا روغن بادام استفاده کنید. موهای قلم مو را در روغن فرو کنید و بچرخانید. قلم مو را در روغن خیس نکنید و آن را به آرامی روی دستمال حرکت دهید تا کثیفی آن از بین برود.
- موهای برس را زیر آب ولرم بشویید. دقت کنید قلم مو به سمت پایین در جریان آب خم شود. از مرطوب کردن دسته آن خودداری کنید چون می تواند باعث زنگ زدن آهن و یا شل شدن چسب درون آن شود. آب را از میان موها بیرون بدهید تا بتوانید مواد آرایشی قدیمی را پاک کنید. از آب داغ استفاده نکنید، چون گرما ممکن است به آن آسیب بزند.

تمیز کردن قلم مو و برس ها

 

نکاتی برای مراقبت و تمیز نگه داشتن قلم موها

- قلم موها را هنگام خشک کردن عمودی نگه ندارید. با این کار آب به درون قلم مو می رود و باعث زنگ زدن یا پوسیدگی آن می شود. هم چنین می تواند باعث شود چسب قلم شل شود.
- از سشوار یا اتو برای خشک کردن قلم ها و برس ها استفاده نکنید. گرمای شدید حتی فیبرهای طبیعی مثل موی سمور را خراب خواهد کرد.
- قلم موها را در محلی با تهویه خوب خشک کنید. اگر قلم موها را در یک محوطه محصور مانند حمام خشک کنید، ممکن است قلم مو به اندازه کافی تحت جریان هوا نباشد. در نتیجه احتمال گرفتن بوی بد و یا کپک زدن قلم مو و برس وجود دارد.
- قلم مو را به درستی نگهداری کنید. زمانی که قلم موها خشک می شوند آنها را در یک لیوان و بصورت عمودی نگه دارید؛ و یا آنها را به شکل افقی قرار دهید. ولی نباید آنها را به سمت پایین بگذارید چون سر آنها در این حالت کج می شود. همچنین، در صورتی که می خواهید آنها را در کیف زنانه حمل کنید، باید آنها را بصورت افقی در کیف مخصوص  لوازم آرایش بگذارید.
- قلم موها را ضد عفونی کنید. قبل از اینکه قلم موی آرایشی را خشک کنید یا حتی بین شستشو، آن را با محلول سرکه و آب ضد عفونی کنید. نگران نباشید، بوی تند سرکه به محض خشک شدن موها از بین می رود. یک کاسه یا یک فنجان را با دو قسمت آب و یک قسمت سرکه پر کنید و قلم مو را در محلول تمیز کنید، اما از مرطوب کردن قسمت فلزی خودداری کنید.

نکاتی برای مراقبت و تمیز نگه داشتن قلم موها

 

 

چگونه قلم ها و برس های آرایشی را پاک کنیم؟

چطوری میتونم کمکتون کنم؟