اشتباهاتی که احتمالاً در ریمل زدن انجام می دهید

خلاصه

هیچ خانمی از داشتن مژه های پرپشت و بلند بدش نمی آید. ریمل زدن حتی برای کسانی که بسیار کم آرایش می‌‌ کنند هم یک ضرورت است. ریمل مژه یکی از پایه های ثابت آرایش است و می تواند چشم ها را جذابتر کند. هر چند ریمل زدن کار آسانی است، اما بسیاری از خانم ها در این کار دچار اشتباهات زیادی می شوند. در این‌‌ مطلب، چند مورد از این خطاها و راه حل رفع آنها را برای

۱۳۹۹ پنج شنبه ۲ بهمن
867بازدید
اشتباهاتی که احتمالاً در ریمل زدن انجام می دهید

اشتباهاتی که احتمالاً در ریمل زدن انجام می دهید

هیچ خانمی از داشتن مژه های پرپشت و بلند بدش نمی آید. ریمل زدن حتی برای کسانی که بسیار کم آرایش می‌‌ کنند هم یک ضرورت است. ریمل مژه یکی از پایه های ثابت آرایش است و می تواند چشم ها را جذابتر کند. هر چند ریمل زدن کار آسانی است، اما بسیاری از خانم ها در این کار دچار اشتباهات زیادی می شوند. هرچقدر هم شما لباس زنانه زیبا داشته باشید،  مانتو زنانه زیبا بر تن داشته باشید و یا اقدام به خرید کیف زنانه و خرید کفش زنانه زیبا کنید ولی اشتباهاتی در آرایش خود داشته باشید، همه چیز خراب میشود و جلوه لازم را نخواهند داشت. در این‌‌ مطلب، چند مورد از این خطاها و راه حل رفع آنها را برای شما آورده ایم.

 

اشتباه اول: پشت سر هم ریمل زدن

برخی ها به اشتباه فکر می کنند برای داشتن مژه های پرپشت و ضخیم تر باید پشت سر هم و تا آنجا که می شود، ریمل زد. این یک اشتباه بزرگ است چون امکان دارد تنها با یک بار ریمل زدن مژه ها پر شوند و گاهی هم باید چند بار این کار را انجام داد. اما اینکه پشت سر هم این کار را انجام دهیم اشتباه است. ابتدا یک بار به مژه ها ریمل بزنید و صبر کنید تا کمی خشک شود. مژه ها را با دقت در آینه نگاه کنید. اگر بخشی از مژه ها نیازمند ریمل بیشتر است، دوباره ریمل زدن را تکرار کنید. در غیر این صورت تناسب مژه ها به هم خواهد خورد.

 

اشتباه دوم: ریمل زدن در جهت نادرست

نحوه کشیدن ریمل مژه بسیار مهم است. اگر می خواهید ظاهر دلخواه و مد نظرتان را ایجاد کنید، بهتر است در جهت مناسب و درست ریمل بزنید. برخی به اشتباه از سمت بیرون به داخل، این کار را انجام می دهند. اما بهترین حالت این است که از ریشه مژه به سمت خارج این کار را انجام داد و به صورت جزئی حین این کار به دست لرزش بدهید.

 

اشتباه سوم: نادیده گرفتن مژه های پایین

تصور و اشتباه رایج بعدی هنگام ریمل زدن این است که برخی از خانم ها فکر می کنند زدن ریمل به مژه های پایین تأثیری ندارد. بنابراین از انجام این کار خودداری می کنند، اما این یک اشتباه بزرگ است. شاید مژه های پایینی آن چنان که باید به چشم نیایند اما در مجموع زیبایی چشم را دو چندان می کنند و زدن ریمل به آن ها نباید فراموش شود. بهتر است ابتدا مژه های سمت پایین را ریمل بزنید و بعد به سراغ مژه های بالایی بروید.

 

اشتباه چهارم: استفاده روزانه از ریمل های ضدآب

احتمالاً شما هم می دانید که استفاده مکرر از انواع ریمل های ضد آب می تواند برای پوست خطرناک باشد. با توجه به اینکه مواد بکار رفته در این محصولات به سختی پاک می شوند، در دراز مدت پوست موضع می تواند دچار حساسیت شود. برای پیشگیری از بروز حساسیت و آسیب پوستی تنها زمانی از ریمل های ضد آب استفاده کنید که واقعاً لازم است.

 

اشتباه پنجم: آغشته کردن مکرر و مداوم فرچه ریمل داخل بطری آن

فرو بردن مداوم فرچه درون بطری باعث نمی شود که میزان بیشتری ریمل بیرون بیاید و به فرچه بچسبد. هر چند بار هم که این کار را بکنید تنها حجم مشخصی ماده ریمل به فرچه می چسبد. فرو بردن بیش از اندازه فرچه به داخل بطری تنها باعث نفوذ هوا به داخل بطری و خشک شدن ریمل می شود و هیچ تأثیر دیگری بر آن نخواهد داشت.

 

مطالب بیشتر:چگونه قلم ها و برس های آرایشی را پاک کنیم؟

 

اشتباه ششم: عدم استفاده از برس و شانه مژه

تصور اینکه ریمل مژه می تواند به تنهایی باعث حجیم تر شدن مژه ها شود، درست نیست. حین ریمل زدن معمولا ًمژه ها به هم می چسبند و اتفاقاً جدا نشدن آنها می تواند زیبایی و پر پشت بودن آنها را زیر سؤال ببرد. همیشه بعد از ریمل زدن برای جلوگیری از چسبندگی مژه ها سعی کنید از برس مخصوص مژه استفاده کنید تا مژه ها از هم جدا شده و نتیجه مد نظر ما به دست بیاید.

 

اشتباه هفتم: استفاده از فرمژه درست بعد از ریمل زدن

به این نکته توجه کنید که همیشه باید فرمژه را پیش از ریمل زدن استفاده کرد. اگر بعد از خشک شدن ریمل روی مژه ها اقدام به زدن فرمژه کنیم، ابروها می شکنند و یکدستی آن ها نیز به هم می خورد. بنابراین از انجام این کار جداً خودداری کنید، زیرا در دراز مدت باعث ریزش مژه ها می شود.

 

اشتباه هشتم: استفاده از ریمل های تاریخ گذشته

تقریباً همه لوازم آرایشی دارای تاریخ انقضا هستند. اما از آنجایی که این لوازم معمولاً طی مدت کوتاهی استفاده می شوند، کسی چندان به تاریخ آن ها توجه نمی کند. اما لوازم تاریخ گذشته مخصوصاً انواع ریمل ها می توانند تهدید کننده سلامتی شما باشند. بنابراین همیشه به تاریخ انقضای مواد آرایشی خود توجه کنید زیرا پای سلامتی شما در میان است. اگر از ریمل های تاریخ گذشته استفاده کنید احتمال بروز مواردی مثل عفونت و التهاب چشم، خشک شدن پوست، سست شدن مژه ها، کاهش ضخامت و افتادن مژه ها افزایش می یابد. بنابراین سعی کنید که ریمل های خود را پس از هر ۳ تا حدوداً ۶ ماه پس از باز شدن تعویض کنید تا احتمال بروز و گسترش هر کدام از موارد بالا کاهش پیدا کند یا متوقف شود.

 

اشتباه نهم: قسمت انتهایی مژه ها را نادیده می گیرید

شاید فکر کنید که تنها مژه های وسط چشم هایتان نیاز به ریمل دارد، اما اشتباه کرده اید. به همان نسبت که ریمل زدن به قسمت جلوی مژه هایتان اهمیت دارد، برای انتهای آن نیز واجب است. بنابراین اگر دوست دارید چشمانی درشت و زیبا داشته باشید، ریمل را به تمام قسمت های مژه تان بزنید.

 

اشتباه دهم: فقط به دنبال ریمل مشکی هستید

اگر چه ریمل مشکی رایج ترین و محبوب ترین نوع ریمل است، اما رنگ های دیگری هم از این لوازم آرایش در بازار موجود می باشد که می توانید به آن فکر کنید. به عنوان مثال اگر موهایتان شرابی است، ریمل قهوه ای رنگ گزینه بهتری برایتان خواهد بود. اگر هم به دنبال آرایشی متنوع و هیجان انگیز می گردید، می توانید رنگ های فانتزی تر مانند آبی را امتحان کنید.

نکته های طلایی استفاده و نگهداری از ریمل

- با دستمال کاغذی تمیز برس ریمل خود را پاک کنید.
- ریمل خود را به فرد دیگری قرض ندهید.
- موقع خرید ریمل به شکل برس آن توجه کنید.
- ریمل ها را در جای سرد و خشک و دور از تابش آفتاب نگهداری کنید. همچنین، ریمل ضد آب را در یخچال نگهداری کنید.
- به تاریخ انقضای ریمل و مدت زمان استفاده از آن توجه کنید. از ریمل ها بیشتر از سه ماه نمی توان استفاده کرد.
- برای پاک کردن ریمل مژه ها را با دست نکشید و از مواد مخصوص پاک کردن ریمل، مثل شیر پاک کن استفاده کنید.
- بعد از استفاده از ریمل حتماً در آن را محکم ببندید تا طول عمر ریمل شما افزایش یابد.

 

 

اشتباهاتی که احتمالاً در ریمل زدن انجام می دهید

چطوری میتونم کمکتون کنم؟