روش تشخیص عطر و ادکلن اصل از تقلبی

خلاصه

خرید عطر و ادکلن اصل همیشه یکی از دغدغه های دوستداران مد و فشن بوده است. احتمالاً تا به حال برایتان پیش آمده که عطری را خریده اید و بعد متوجه اصل نبودن آن شده اید. خرید عطر تقلبی نه تنها باعث می‌شود احساس فریب و ناراحتی کنید، بلکه می‌تواند برای سلامتی شما هم مضر باشد. با این حال، راه های مختلفی وجود دارد که به شما کمک می‌کند عطر و ادکلن اصل را از ن

۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۰ دي
793بازدید
روش تشخیص عطر و ادکلن اصل از تقلبی

روش تشخیص عطر و ادکلن اصل از تقلبی

خرید عطر و ادکلن اصل همیشه یکی از دغدغه های دوستداران مد و فشن بوده است. احتمالاً تا به حال برایتان پیش آمده که عطری را خریده اید و بعد متوجه اصل نبودن آن شده اید. خرید عطر تقلبی نه تنها باعث می‌شود احساس فریب و ناراحتی کنید، بلکه می‌تواند برای سلامتی شما هم مضر باشد. با این حال، راه های مختلفی وجود دارد که به شما کمک می‌کند عطر و ادکلن اصل را از نمونه های تقلبی آن شناسایی کنید. عطر و ادکلن تقلبی به راحتی تولید شده و در دسترس افراد قرار می‌گیرد، اما بو، کیفیت و ماندگاری یک عطر مرغوب را برروی لباس های مختلف مثل مانتو و پالتو زنانه  نخواهد داشت. گاهی اوقات حتی ممکن است برای یک عطر و ادکلن فیک به اسم یک عطر اورجینال قیمت گزافی را پرداخت نمایید و از این واقعیت بی‌خبر باشید که واقعاً اصل نیست! با ما همراه باشید تا روش های شناسایی عطرهای تقلبی را برای شما توضیح دهیم.

 

از فروشنده مطمئن شوید

با خرید کردن از یک فروشنده معتبر می توانید تا حد زیادی از خرید عطرهای تقلبی اجتناب کنید. فروشگاه ها و بوتیک های متنوعی برای خرید عطر و ادکلن وجود دارد و مهم است که مزایا و معایب خرید از هر کدام از آن ها را بدانید. فروشگاه ها همیشه امن ترین جا برای خرید عطر و ادکلن هستند، چرا که قادر هستید از نزدیک بسته بندی بطری ها را بررسی کنید و در صورت نیاز از مغازه دار سؤال های تان را بپرسید. مزیت فروشگاه ها این است که مکان ثابتی دارند و اگر متوجه شدید که عطرتان تقلبی است می توانید آن را پس دهید. توجه داشته باشید که اگر از بازارهای روز که مغازه داران جای ثابتی ندارند و نیز از دستفروش ها خرید کنید در پس دادن عطر تقلبی دچار مشکل می شوید.

تشخیص عطر اصل از تقلبی با بطری عطر

همیشه به دقت بطری عطر را قبل از خرید آن بررسی کنید و درصورت امکان اطلاعات تماس فروشنده را بگیرید. در پرسیدن سؤالات مستقیمی که در ادامه توضیح داده می شود راحت باشید. برای مثال "می توانید بچ نامبر این عطر را به من بگویید" یا "می توانید عکسی از متن پشت جعبه عطر به من نشان دهید" و غیره. اگر می خواهید از فروشگاه های آنلاینی مثل ای بِی یا آمازون عطر و ادکلن بخرید باید محصول و نظرات کاربران را بررسی کنید. اطمینان پیدا کنید که فروشنده حساب پای پال وریفای شده دارد، چرا که دارندگان حساب پای پال وریفای شده مجبورند اطلاعات تماس دقیق شان را افشا کنند.
در صورتی که از فروشگاه های اینترنتی عطر و ادکلن داخل ایران خرید می کنید ببینید که در سایت آدرس و شماره های مشخص و دقیقی ذکر شده یا نه. آیا امکان بازگشت محصول وجود دارد؟ از فروشگاه هایی خرید کنید که حتماً نماد اعتماد الکترونیکی داشته باشند.

تشخیص عطر اصل از تقلبی با توجه به قیمت

اگر چه این روش همیشه نشان دهنده کیفیت عطر نیست، اما اگر عطر و ادکلنی را مشاهده کردید که برند معروف ولی قیمت پایین داشت بدانید که به احتمال زیاد تقلبی است. اما استثناهایی نیز مانند هزینه ترخیص کالا از گمرگ وجود دارد که می تواند هزینه عطر ادکلن های تقلبی را بالا ببرد. اما در کل قیمت نشانه خوبی برای تشخیص اصل یا تقلبی بودن عطر است.

تشخیص عطر اصل از تقلبی با تحقیق قبل از خرید

وبسایت تولیدکننده عطر را چک کرده و اطلاعات کافی در زمینه بسته بندی، بطری و جای بارکد عطر را بررسی کنید. به علاوه می توانید در فروشگاه های معتبر بطری و نحوه سلفون کشی عطر مورد نظرتان را مشاهده کنید تا وقتی که آن را به صورت اینترنتی از فروشگاه آنلاینی خریداری کردید بدانید با چه نوع بسته بندی مواجه خواهید شد.

 

تشخیص عطر اصل از تقلبی با چک کردن بسته بندی

عطر و ادکلن های اصل و معتبر معمولاً سلفون محکمی به دورشان پیچیده شده است. ببینید که آیا قسمتی از سلفون در اطراف بسته بندی عطر شل یا آزاد است. سلفون درست نپیچیده شده نشانه ای از عطر تقلبی است.

 

تشخیص عطر اصل از تقلبی با وارسی جعبه عطر را از نزدیک

شما اغلب می توانید صحت و اعتبار یک عطر را تنها با بررسی نوشته های جعبه تشخیص دهید. قبل از باز کردن عطر، به دقت جعبه را از نظر وجود نشانه هایی از بسته بندی و طراحی غیرحرفه ای بازبینی کنید. متن روی پشت جعبه عطر را به دقت نگاه کنید. چک کنید که آیا دارای غلط های گرامری، املایی و یا اطلاعات ضعیف هست یا نه، چرا که بسته بندی عطرهای اورجینال و معتبر باید از نظر گرامری صحیح و ایده آل باشند. همچنین، جعبه و بسته بندی عطر ادکلن های اصل از مقواهای با کیفیت ساخته شده اند. جعبه عطرهایی که از مواد نازک ساخته شده اند اغلب تقلبی هستند. به دنبال بارکد روی جعبه عطر بگردید. بارکد باید روی پایین ترین بخش جعبه باشد.

شماره سریال، بچ نامبر و شماره کنترل عطرها را چک کنید

عطرهای اصلی تمام این شماره‌ها را روی بسته بندی شان حک می کنند که بعداً می توانند بطور مجزا برای تشخیص صحت اصالت عطر استفاده شوند. از تولید کننده سؤال کنید تا ببینید که آن اعداد با سیستم شماره گذاری محصولات آن ها همخوانی دارد یا نه.

تشخیص عطر اصل از تقلبی با بررسی بطری عطر

عطرهای اورجینال و اصل ظرف های بطری صافی دارند در حالی که بطری عطرهای تقلبی اغلب اندکی خشن است و معمولاً کیفیت ضعیفی دارند و گاهی اوقات جنس آن ها از پلاستیک است. درب بطری عطرهای با کیفیت به خوبی و محکم جا می خورد و ضد نشت هستند. به علاوه، رنگ مایع عطر ادکلن های تقلبی چون با آب رقیق می شوند کمتر از نسخه های اصلی شان هستند.

تشخیص عطر اصل از تقلبی با بررسی بو

عطرهای اورجینال و اصلی سه لایه بویایی دارند که خودشان را با گذشت زمان آشکار می کنند و شامل نوت آغازی، نوت میانی و پایانی می باشند. این پیچیدگی تضمین می کند که رایحه عطر ادکلن شما متنوع و چند بعدی است و اجازه می دهد که از زمان زدن عطر تا زمانی که به طور کامل جذب پوست گردد بوی آن در حال تغییر باشد. اما عطرهای تقلبی تنها یک لایه بویایی دارند و اغلب هم بوی آنها بعد از گذشت زمان کوتاهی محو می شود.
سازندگان عطر ادکلن های معتبر و اصلی تلاش زیادی برای ساخت عطرهایی با نوت های مختلف می کنند. آنها از ترکیبی از رایحه های مشتق شده از محصولات طبیعی و مصنوعی استفاده می کنند. عطر ادکلن های ارزان قیمت معمولا ً به طور کامل مواد تشکیل دهنده مصنوعی دارند و بنابراین فاقد پیچیدگی عطر ادکلن های لایه بندی شده ای که دارای مواد تشکیل دهنده طبیعی می باشند، هستند.
بطری های باز شده عطر ادکلن های اورجینال باید اصل بو و رایحه شان را بین شش تا هجده ماه حفظ کنند. رایحه هایی با پایه مرکبات دوام کمتری دارند و بعد از حدود ۶ ماه خراب می شوند، در حالی که رایحه هایی با پایه گل باید تا ۱۸ ماه دوام بیاورند. بطری های باز شده مربوط به عطر ادکلن های ارزان قیمت رایحه و بوی خود را در عرض چند هفته یا دو سه ماه از دست می دهند.

عطر و ادکلن خود را تست کنید

شما باید تنها زمانی عطر و ادکلن را تست کنید که قبل از آن به دقت بسته بندی و مشخصات بوی آن را تجزیه و تحلیل کرده اید. هشیار باشید که عطرهای تقلبی اغلب می توانند باعث واکنش های آلرژیک، خارش یا جوش روی پوست تان شوند. زمانی که به طور کامل عطر ادکلن خود را از جنبه های مختلف بررسی کردید، آن را روی پوست خود اسپری کرده و سپس توجه کنید که در طول روز بوی آن چگونه تغییر می کند. اگر عطر ادکلن اورجینال و با بوی پیچیده باشد، آن گاه باید متوجه کاهش تدریجی رایحه های آغازین و ظاهر شدن شدن رایحه های میانی و پایانی که به آرامی رایحه های خود را در طول روز آشکار می کنند شوید. عطرهای تقلبی و ارزان قیمت اغلب رایحه شان را تا حداکثر دو تا سه ساعت می توانند حفظ کنند.
در هنگام خرید عطر و ادکلن مورد علاقه خود حتماً به نکات بالا توجه داشته باشید. و توجه کنید که بررسی سلفون، جعبه، درب شیشه و خود شیشه بهترین روش برای تشخیص عطر اصل از تقلبی می باشد. اگر عطر مورد نظر را قبلاً داشته اید و استفاده کرده اید، کار ساده تری دارید چرا که با تست کردن آن و کمی دقت می توانید تفاوت را تشخیص دهید. در نهایت، سعی کنید از فروشگاه های معتبر خریداری کنید و حتماً پس از خرید، فاکتور با مهر فروشگاه را دریافت نمایید.

 

روش تشخیص عطر و ادکلن اصل از تقلبی

چطوری میتونم کمکتون کنم؟