بهترین مدل مانتو برای افراد چاق

خلاصه

این روزها پشت ویترین فروشگاه ها و روی رگال مزون های معتبر مانتو، تنها سایزهای معمول و پرطرفدار دیده می‌شود و گروه افراد چاق یا اصطلاحاً پلاس سایز، در حاشیه قرار می ‌گیرند. اگر شما هم از این دسته افراد باشید، احتمالاً از پیدا نکردن لباس ‌های مورد علاقه تان در سایزهای بزرگ خسته شده‌اید. علاوه بر آن، برخی مدل مانتوهای موجود در بازار، افراد را از حالت

۱۴۰۰ سه شنبه ۲۴ فروردين
5172بازدید
بهترین مدل مانتو برای افراد چاق

 

این روزها پشت ویترین فروشگاه ها و روی رگال مزون های معتبر مانتو، تنها سایزهای معمول و پرطرفدار دیده می‌شود و گروه افراد چاق یا اصطلاحاً پلاس سایز، در حاشیه قرار می ‌گیرند. اگر شما هم از این دسته افراد باشید، احتمالاً از پیدا نکردن لباس ‌های مورد علاقه تان در سایزهای بزرگ خسته شده‌اید. علاوه بر آن، برخی مدل مانتوهای موجود در بازار، افراد را از حالت عادی نیز چاق تر نشان می دهند. پس بهتر است با مدل مانتوهای مناسب برای افراد چاق آشنا باشید تا دست به انتخاب های مناسب تری بزنید. اگر شما نیز به دنبال مدل مانتو برای افراد چاق هستید، خواندن ادامه این مطلب را از دست ندهید.

 

 

نکات شیک پوشی خانم های چاق

 

اصلاً ایرادی ندارد که اندامی مشابه مانکن ها ندارید. در هر حال، هر خانمی در انتخاب لباس باید به اندام و قد و قواره خود توجه کند و با انتخابی مناسب کاری کند که باریک و بلندتر به نظر رسد. با رعایت نکاتی که در زیر اشاره خواهیم کرد، بار دیگری که خواستید در مهمانی یا جمع دوستان حاضر شوید، از اعتماد به نفس بیشتری برخوردار خواهید بود.
بهتر است از لباس های هم رنگ استفاده کنید و لباس هایی را انتخاب کنید که اندازه اش برای شما کاملاً فیت و مناسب باشد. از نظر طراحی نیز لباس هایی با طرح های عمودی را انتخاب کنید. در انتخاب پیراهن، استایل پیراهن‌ های یقه هفت را انتخاب کنید و از پوشیدن لباس هایی با پارچه های ضخیم خودداری کنید.

شناخت فرم بدن؛ گام اول انتخاب مدل مانتو برای افراد چاق

با این که در یک دسته بندی کلی، تمام افراد پلاس سایز با فرم های بدنی گوناگون برچسب چاقی می گیرند، اما اینکه تجمع چربی ها در کدام نقطه از بدن بیشتر به چشم می خورد یا اصطلاحاً فرم هیکلی فرد، در انتخاب مدل مانتو برای افراد چاق بسیار مهم است. برای مثال افرادی با فرم بدنی سیبی شکل، بهتر است مانتوهایی راسته و آزاد را انتخاب کنند در حالی که برای فرم بدنی مثلث معکوس، مانتوهایی که در قسمت کمر تنگ می‌ شوند جذابیت بیشتری دارند.

 

خرید مانتو ارزان ازمزون اینترنتی دیزی بست

 

نکات مهم هنگام دوخت مانتو برای افراد چاق


از نکاتی که بهتر است هنگام دوخت مدل مانتو برای افراد چاق به آن دقت کرد؛ این است که سعی شود در طراحی ‌ها از دکور و شلوغ کردن زیاد لباس‌ ها خودداری شود.
-از آن جایی که برخی از ترندهای جدید شامل پیراهن ‌های عروسکی است؛ استفاده از آستین‌ های پفی در مدل مانتو، می ‌تواند گزینه ‌ای بسیار زیبا و به روز محسوب شود.

خرید مانتو ارزان ازمزون اینترنتی دیزی بست

 

برای آستین‌ های مانتو نیز می ‌توانید از آستین ‌های راسته و تا آرنج (سه ربع) یا آستین ‌های خفاشی و گشاد بهره ببرید.
- یکی از ترندهای محبوب که می ‌توان گفت هیچ‌ گاه قرار نیست از محبوبیت آن کم شود، یقه برگردان است. با توجه به نکات قبل، می ‌توانید برای دوختن مانتو برای افراد چاق، از زیبایی یقه‌ های برگردان و البته پهن در مانتوی خود بهره ببرید.
- برای برای فصول سرد سال نیز می‌توانید از پارکا کت ‌ها استفاده کنید. این مدل کت ‌ها، ضد آب، راحت و سبک هستند.
- ترنچ کت‌ ها نیز گزینه ‌ای بسیار عالی برای خنکی فصل پاییز یا حتی عصرهای خنک فصل تابستان هستند.

 

خرید مانتو ارزان ازمزون اینترنتی دیزی بست

 

هم ‌چنین می ‌توانید با توجه به شکل بدن خود، از مانتوهایی که اندکی در ناحیه کمر باریک و از آن ناحیه به پایین گسترده و چین ‌دار می ‌شود، استفاده کنید. این مدل را می ‌توانید در بسیاری از پیراهن‌ ها و دامن ‌ها برای تمامی سایزها ببینید و همین دلیل نیز نشان ‌دهنده محبوبیت زیاد این مدل است.
- بهترین بلندی مانتو برای افراد چاق، می ‌تواند دقیقاً زیر زانو باشد.
- استفاده از کمربندهای باریک و ظریف نیز می ‌تواند موجب زیبایی مدل مانتوی شما شود. البته توجه داشته باشید که بیش از اندازه آن را تنگ نکنید؛ چرا که در این صورت، بدن خود را پهن تر و بزرگتر نشان می‌ دهید.
- در مانتوهای خنک خود برای فصول تابستان و بهار، می‌ توانید پایین آنها را با چین و برش‌ های نامتقارن زیبا و شیک کنید.

 

رنگ های تیره، رمز موفقیت در انتخاب مدل مانتو برای افراد چاق


اگر شما هم در دسته پلاس سایزها قرار می گیرید از رنگ های تیره مثل سرمه ای، مشکی، شکلاتی و زرشکی غافل نشوید. این رنگ ها با ایجاد خطای دید برای بیننده فرم بدن شما را لاغرتر نشان می ‌دهد. این نکته اساسی به آن معنی نیست که باید رنگ های شاد را به کلی کنار بگذارید.

 

خرید مانتو ارزان ازمزون اینترنتی دیزی بست

 

راه راه عمودی، یک تکنیک همیشگی برای مانتو پلاس سایزها


این تکنیک‌ را برندهای معروف طراحی لباس دنیا برای دوخت لباس‌ های پلاس سایز به کار می ‌برند. راه راه عمودی باعث می ‌شود که هیکل شما در محور عمودی کشیده ‌تر دیده شود. اگر تمایل به پوشیدن رنگ های شاد دارید، در نظر داشته باشید که داشتن این پترن به خنثی کردن اثر رنگ های شاد در بزرگتر نشان دادن هیکل کمک می کند.

 

خرید مانتو ارزان ازمزون اینترنتی دیزی بست

 

مانتوهای کمربند دار را فراموش نکنید


مانتوهایی که در قسمت کمر لباس تنگ می شوند، انتخاب خوبی برای همه نوع فرم های بدنی پلاس سایز محسوب می شوند. این مانتو را به خصوص برای افرادی که کمر باریک تری نسبت به باسن و سینه ها دارند پیشنهاد می کنیم.

 

مانتو با یقه های پهن، بهتر از باریک برای خانم های چاق


مانتوهایی با مدل یقه های برگردان پهن، تناسب بیشتری با هیکل های چاق ایجاد می کنند. این مدل یقه را به خصوص برای دوخت پالتوها و بارانی های زمستانه توصیه می کنیم.

 

پانچوها


با اینکه تصور می شود مانتوهایی با برش باز مثل پانچوها و مدل خفاشی، فرد را چاق تر نشان دهند، اما برای افرادی با بالاتنه پهن و بازوهای پهن، نسبت به مانتوها انتخاب بهتری هستند. در این جا اهمیت اولین نکته ای که بیان کردیم مشخص می شود؛ پانچوهای برای همه گروه های پلاس سایز توصیه نمی شوند.

 

خرید مانتو ارزان ازمزون اینترنتی دیزی بست

 

مانتوهای دکمه دار راهکاری برای خانم های چاق


با اینکه این روزها پیدا کردن مانتویی که جلویش دکمه داشته باشد کار آسانی نیست؛ اما بهتر است افراد پلاس سایز چند مانتوی جلوبسته در کمدشان داشته باشند. مانتوهای دکمه‌دار جلوبسته کمک می‌کنند هیکل شما جمع و جورتر دیده شود.

 

مانتو گشاد یا خیلی تنگ نپوشید


مانتوهای گشاد شما را بزرگتر و چاق تر از آنچه هستید نشان می دهند و مانتو تنگ و چسبان هم جلوه خوبی برای اندام و استایل شما به وجود نمی آورد. بنابراین بهتر است مانتویی را خریداری کنید که دقیقاً متناسب با اندام شما باشد و بتوانید با استفاده از کمربند منحنی های بدن را مشخص تر کنید و خوش استایل تر باشید.

 

رنگ ها را به استایل خود اضافه کنید


اگرچه استفاده از یک استایل تک رنگ و مونوکروم می تواند کمک کندتا لاغرتر به نظر برسید، اما انتخاب و استفاده از لباس های یک رنگ در استایل ممکن است کمی سخت و خسته کننده باشد. بهترین کار این است که سعی کنید از پارچه ها و بافت های مختلف در یک تناژ رنگی استفاده کنید و با استفاده از اکسسوری هایی مثل شال و روسری، کیف و کمربند و غیره، رنگی جذاب و متفاوت به استایل خود اضافه کنید. در مورد رنگ ها هیچ قانونی وجود ندارد و هر رنگی می تواند لاغر کننده باشد در صورتی که لباس متناسب با اندام خود را بپوشید.

 

 

برای خرید انواع مانتو، میتوانید از طریق فروشگاه لباس زنانه دیزی بست اقدام نمائید.

 

بهترین مدل مانتو برای افراد چاق

چطوری میتونم کمکتون کنم؟