ست رنگ سال 2021 میلادی و نحوه ست کردن آن

خلاصه

کمپانی پنتون پیش از شروع هر سال جدید میلادی، رنگی را به عنوان رنگ سال انتخاب می کند. این کمپانی در سال ۱۹۶۲ تأسیس شده و در سال ۲۰۰۰ میلادی بود که برای اولین بار پیشنهاد انتخاب رنگ سال را داد و این موضوع مورد استقبال طراحان زیادی قرار گرفت. رنگ سال در زمینه های گوناگونی مثل طراحی داخلی و دکوراسیون و صنعت مد مورد استفاده قرار می گیرد.

۱۳۹۹ سه شنبه ۹ دي
1089بازدید
ست رنگ سال 2021 میلادی و نحوه ست کردن آن

 

 

 

رنگ سال 2021

 

کمپانی پنتون پیش از شروع هر سال جدید میلادی، رنگی را به عنوان رنگ سال انتخاب می کند. این کمپانی در سال ۱۹۶۲ تأسیس شده و در سال ۲۰۰۰ میلادی بود که برای اولین بار پیشنهاد انتخاب رنگ سال را داد و این موضوع مورد استقبال طراحان زیادی قرار گرفت. رنگ سال در زمینه های گوناگونی مثل طراحی داخلی و دکوراسیون و صنعت مد مورد استفاده قرار می گیرد

این کمپانی با انتخاب دو رنگ به عنوان رنگ سال 2021 میلادی، همه را غافلگیر کرد و رنگ های طوسی و زرد درخشان را بطور رسمی به عنوان رنگ سال معرفی نمود. هر دو رنگ طوسی
و زرد درخشان
قبلاً هم به طور مجزا به عنوان رنگ سال ۲۰۲۱ پیش بینی شده بودند، اما انتظار نمی رفت هر دو رنگ با هم برای این منظور انتخاب شوند. این دو رنگ مستقل که هر کدام می توانند به شکلی متفاوت به یک عنصر متمایز تبدیل شوند، در سال ۲۰۲۱ کنار هم قرار گرفتند تا یک مجموعه عالی برای سال جدید میلادی بسازند.

 

رنگ های سال ۲۰۲۱ نماد چه چیزهایی هستند؟

رنگ زرد انتخابی پنتون حسی مثبت و قدرتمند دارد. این رنگ احساسات متفکرانه و عمیقی را بر می انگیزد، اما در نهایت وعده روزهای روشن و آفتابی را می دهد. برای روح انسان به ویژه در این روزگار ضروری است که حس کند همه چیز روشن تر خواهد شد. رنگ زرد درخشان، پیام خوشبختی است و محقق شدن امیدها و آرزوهایی درخشان را نوید می دهد.
از طرف دیگر، رنگ خاکستری نمادی از عناصر جامد و قابل اطمینان است که پایه های محکم زندگی را می سازند. خاکستری ما را به یاد سنگریزه های کنار ساحل می اندازد و زرد پر رنگ نماد خورشید و نوری است که بر این سنگ ها می تابد. زرد نماد نشاط و جسور بودن خورشید است و خاکستری نماد ثبات و پایداری می باشد. خاکستری در میان رنگ ها، رنگی آرام و توأم با استواری است 

لئاتریس آیزمن مدیر اجرایی شرکت پنتون درباره این انتخاب گفته است: "همراهی پایا و جاودان دو رنگ زرد و طوسی نشان دهنده مثبت گرایی همراه با بردباری و ثبات است. اهل عمل و با ثبات، اما در عین حال مثبت اندیش و دلگرم باشید. این ترکیب رنگ به ما امید و سرسختی را می آموزد. برای روح انسان ضروری است که حسی مشوق و متعالی در درون خود داشته باشد". این ترکیب رنگ با احترام به خرد و تفکر منطقی ما را به روش های تفکر و مفاهیم جدید سوق می دهد.
علاوه بر این، شروین ویلیامز که یک شرکت بازاریابی رنگ دارد؛ به همراه تیمش رنگ طوسی را به عنوان رنگ سال ۲۰۲۱ انتخاب کرده است. با شروع همه گیری ویروس کرونا و افزایش ارزش زمین برای انسان ها وقت آن بود که ارتباط جدیدی با سیاره و زمین برقرار کنیم. به همین دلیل رنگ انتخابی ویلیامز، رنگ سنگ های روی زمین یا همان طوسی است. در هفته مد زمستان و پاییز پاریس از این رنگ بارها استفاده شد.
طوسی همچنین در تقاطعی بین انسان و تکنولوژی و نوستالژی قرار دارد. حسی از نوستالژی که دوست داریم از زمان حال فرار کنیم و به گذشته برویم. به عقیده ویلیامز طوسی رنگی است که میان همه این جنبه ها تعادل ایجاد می کند.

ویژگی رنگ های زرد در انتخاب لباس

رنگ زرد، رنگ نور آفتاب و رنگی شاد است و اکثراً افرادی که اهل ماجراجویی هستند و عاشق زندگی‌اند از آن در استایل خود استفاده می‌کنند. احتمالاً شما هم هر جا که با این رنگ مواجه می‌شوید، ناخودآگاه لبخند می‌زنید و از دیدن آن لذت می‌برید.
رنگ زرد در حقیقت یک رنگ نیست؛ بلکه تناژهای بسیار متفاوت و زیبایی در چرخه رنگ دارد که شما می‌توانید رنگ مورد علاقه خود را از میان آنها انتخاب کنید. زرد خیلی روشن، زرد روشن، زرد خردلی، زرد لیمویی، زرد مایل به سبز، و زردی که تناژ خاکستری دارد، از جمله تناژهای متفاوت رنگ زرد هستند. پس اولین قدم برای پوشیدن لباس‌هایی به رنگ زرد، این است که تناژ مناسبی از آن را انتخاب کنید که اگر بخواهید مطابق مد سال پیش بروید، باید زرد درخشان را برگزینید. بر اساس روانشناسی رنگ، رنگ‌ زرد سرشار از انرژی است. استفاده از این رنگ در پوشش، باعث می شود تا شما در هر جمعی با یک درخشش خورشید وار وارد ‌شوید و به سادگی با افراد جدید ارتباط بگیرید، چون شادی شما امری مسری است

 

 

ویژگی رنگ های زرد در انتخاب لباس

 

ویژگی رنگ های طوسی در انتخاب لباس

به عقیده طراحان لباس "خاکستری یا طوسی" رنگ تعادل است، نه تیرگی و نه روشنی. اگر فردی در کمد لباسش بیش از هر رنگ دیگر لباس ‌های خاکستری داشته باشد به این معنی است که چندان اهل جلب توجه و خودنمایی نیست. در مورد روانشناسی رنگ طوسی یا خاکستری در طراحی لباس باید بگوییم که طوسی نماد بلوغ و آرامش است و بیشتر مردان میانسال هوادار لباس‌هایی به این رنگ هستند. این در حالی است که خانم ‌های مسن هم معمولاً خاکستری یا طوسی را ترجیح می‌دهند.
از نظر رابطه رنگ لباس و روانشناسی شخصیت، خاکستری پوش ‌ها عموماً افرادی هستند که به قوانین احترام می‌گذارند، زیاد احساساتی نیستند و شخصیتی قاطع دارند. این افراد معمولاً دوست ندارند زیاد جلب توجه کنند و تلاش می‌کنند تا حد امکان بی‌طرف باقی بمانند.

 

ست کردن لباس زرد با رنگ خاکستری

ست کردن رنگ زرد با رنگ خاکستری، یک ترکیب رنگی مدرن و منحصر به فرد ایجاد می‌کند. خانم‌هایی که از این ترکیب رنگی استفاده می‌کنند، معمولاً بسیار اهل مد هستند و استایل جذابی دارند.

ست کردن لباس زرد با رنگ خاکستری

 

اکسسوری‌ های زرد

اگر قصد دارید از رنگ سال ۲۰۲۱ در استایلتان استفاده کنید و همزمان علاقه زیادی به رنگی بودن استایلتان ندارید، از رنگ زرد تنها در اکسسوری‌ های خود استفاده کنید. با وجود اکسسوری‌ هایی مثل کفش، کیف، دسته کلید، گوشواره و غیره در بقیه استایل خود می‌توانید آزادانه از رنگ خاکستری استفاده کنید. پیشنهاد ما استفاده از کت ترنچ، بلیزر و یا پالتوی خاکستری است. استفاده از رنگ‌های دیگری مثل مشکی و سفید مجاز است و به استایل شما روح می‌بخشد

اکسسوری‌ های زرد

 

مطالب بیشتر: راهنمای پوشیدن شلوار چرم برای خانم ها

پافر زرد

اگر می‌خواهید استایلتان جسورانه‌تر باشد، می‌توانید از پافر زرد که بسیار هم شیک و جذاب است استفاده کنید. این پافر را می‌توانید با شلوار جین خاکستری و بوت پاشنه بلند بپوشید. زیر پافر نیز می‌توانید از بلوزی ساده با رنگی خنثی استفاده کنید. به یاد داشته باشید که اگر اندام درشتی دارید، این استایل انتخاب خوبی برای شما نیست.

پافر زرد

 

شلوار زرد

شاید در ابتدا پوشیدن شلوار زرد برای شما مسخره به نظر برسد، اما بهتر است خودتان را به چند رنگ خاص از شلوار محدود نکنید و بیشتر ریسک کنید. شلوارهای رنگی اگر با لباس‌های درستی ست شوند، ظاهرتان را خاص‌تر از همیشه می‌کنند. یک شلوار پارچه‌ای راسته زرد تهیه کنید و آن را با کت بلیزر و بلوز خاکستری ست کنید. کفش پاشنه‌ بلند با اینگونه شلوارها بسیار جذاب می‌شود.

شلوار زرد

 

کت بلیزر زرد

سعی کنید در ترکیب این دو رنگ سال نوآوری به خرج دهید. مثلاً می‌توانیم رنگ‌های استایل قبلی را جابجا کنیم و کت بلیزر زرد را با شلوار پارچه‌ای یا جینی خاکستری بپوشیم. همه چیز به سلیقه شما بستگی دارد که می‌خواهید چه مقدار از هر یک از این دو رنگ را در استایلتان داشته باشید. باز هم تأکید می‌کنیم که استفاده از رنگ سوم مثل سفید، استایلتان را دلنشین‌تر خواهد کرد.

کت بلیزر زرد

 

 

برای داشتن خریدی مطمئن و ارزان، میتوانید از طریق فروشگاه لباس زنانه و فروشگاه لباس بچه گانه دیزی بست اقدام نمائید.

 

ست رنگ سال 2021 میلادی و نحوه ست کردن آن

چطوری میتونم کمکتون کنم؟