تبدیل مانتو قدیمی به جدید

خلاصه

برای شیک و خوش پوش بودن نیازی نیست که هر ماه برای خرید لباس های جدید هزینه زیادی بپردازیم. گاهی با ترکیب لباس ها با هم و یا ایجاد تغییراتی در آنها می توانید، لباس های قدیمی را به لباس هایی جدید تبدیل کنید و استایل خود را تغییر دهید. مانتوها جزو لباس های گران قیمت به حساب می آیند، بنابراین چندان خوشایند نیست كه آنها را بلا استفاده كنار بگذارید. بازی

۱۴۰۰ چهارشنبه ۱۱ فروردين
4474بازدید
تبدیل مانتو قدیمی به جدید

 

برای شیک و خوش پوش بودن نیازی نیست که هر ماه برای خرید لباس های جدید هزینه زیادی بپردازیم. گاهی با ترکیب لباس ها با هم و یا ایجاد تغییراتی در آنها می توانید، لباس های قدیمی را به لباس هایی جدید تبدیل کنید و استایل خود را تغییر دهید. مانتوها جزو لباس های گران قیمت به حساب می آیند، بنابراین چندان خوشایند نیست كه آنها را بلا استفاده كنار بگذارید. بازیافت مانتوهای قدیمی کار سختی نیست، حقیقت این است که همه ما به لباس های قدیمی مان احتیاج داریم تا بتوانیم آنها را به لباس های جدید تبدیل کنیم. کافیست کمی هنرمند باشید و خلاقیت داشته باشید

به طور کلی شما نمی توانید ظاهر مانتو را تغییر بدهید، اما می‌ توانید با استفاده از ترفندها و همچنین کارهایی که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم مانتوها را کمی بهبود ببخشید و مانتو قدیمی را به یک مانتو جدید تبدیل کنید.

 

رنگ های مکمل برای تبدیل مانتو قدیمی به جدید

 

یکی از مهمترین قوانین و قواعد در ست کردن لباس ها و یا تغییر شکل لباس ها توجه به رنگ لباس است. رنگ های مکمل می توانند به ما کمک کنند تا مانتو قدیمی را به یک مانتو جدید تبدیل کنیم. به کار بردن سه رنگ در استایل می ‌تواند به شکل قابل توجهی لباس ما را بهتر کند. اگر می خواهید با استفاده از قانون رنگ ها لباس یا مانتو قدیمی خود را به مانتو جدید تبدیل کنید. بهتر است به فکر طرح ‌ها و یا مواردی باشید که می توانید با رنگ های مکمل مانتوتان روی آن کار کنید.

البته شما می توانید از رنگ های خنثی استفاده کنید. رنگ هایی مانند مشکی سفید و خاکستری رنگ هایی هستند که شما می توانید روی انواع مانتوها آنها را به کار ببرید. با تهیه کردن چند شابلون می توانید با استفاده از رنگ لباس روی مانتو قدیمی خودتان طرح ‌هایی را بزنید و یا با استفاده از گلدوزی و توجه به رنگ‌ های مکمل چند گلدوزی جالب و جذاب روی مانتو قدیمی تان انجام دهید تا به مانتوی جدید تبدیل شود.

همچنین شما می توانید اگر مانتوی قدیمی و جلو بسته دارید آن را به یک مانتو جلو باز تبدیل کنید. مانتوهای جلوباز امروزه طرفداران بسیار زیادی دارد و برای سلیقه‌ های مختلفی مورد استفاده هستند. یکی از مواردی که می توانید آن را به خوبی انجام دهید، تبدیل مانتو جلو بسته به مانتو جلو باز است.

 

چند تکه برای تبدیل مانتو قدیمی به مانتو جدید

 

یکی دیگر از روش هایی که شما می توانید با استفاده از آن مانتو قدیمی را به مانتو جدید تبدیل کنید استفاده از چند تکه پارچه هماهنگ است. در صورت داشتن لباس هایی که با یکدیگر هماهنگی دارند می‌ توانید با طرح های کوچکی مانتو جدید بسازید.

از پارچه لباسی که با مانتو شما هماهنگ است استفاده کنید و یا می توانید یک تکه پارچه جداگانه و هماهنگ با مانتو قدیمی خودتان تهیه کنید. کمی خلاق و جسور باشید و با استفاده از سلیقه خودتان طرح هایی را برش بزنید. می ‌توانید یک طرح مستطیلی بلند دور تا دور کمر قیچی کنید، سپس با استفاده از چرخ خیاطی این قسمت را روی لباستان بدوزید تا یک طرح جالب و جذاب به مانتو اضافه کرده باشید.

با این کار می توانید مانتو قدیمی را به یک مانتو جدید تبدیل کنید. در کنار هم گذاشتن پارچه ها می تواند به معنی بهتر شدن و یا بدتر شدن مانتو شما باشد. استفاده از رنگ ها و طرح های مکمل می تواند مانتو شما را بسیار جذاب و به مانتو جدیدی تبدیل کند.

 

 

تکه دوزی کردن روی مانتو های قدیمی

 

تکه دوزی کردن مانند روش بالا می‌ تواند مانتو قدیمی شما را به یک مانتو جدید تبدیل کند. امروزه تکه دوزی های فراوانی روی مانتو و لباس های مختلف می بینیم؛ تکه های کوچکی از پارچه که جذابیت بسیار زیادی به لباس ها می دهند. برای اینکه بتوانید تکه دوزی های خوبی روی پارچه انجام بدهید نیاز به هنر و ایده دارید.

نیازی نیست که خیاطی ماهر باشید اما بهتر است که هنر خوبی داشته باشید. شما می توانید تکه دوزی های آماده مانند گل های مختلف هم استفاده کنید. می توانید این تکه دوزی ها را از خرازی ها خریده و روی مانتو خودتان کار کنید. تکه دوزی ها می تواند ظاهر مانتو شما را به کلی تغییر داده و آن را بسیار جذاب کند. در انتخاب تکه ها به رنگ آنها دقت کنید. مکمل بودن گزینه بسیار زیادی برای جذابیت لباس شماست.

 

مطلب بیشتر:جدیدترین مدل مانتوی سال 1400

 

استفاده از جواهرات برای تبدیل مانتو قدیمی به مانتو جدید

 

اگر جواهراتی دارید که دیگر از آنها استفاده نمی کنید و یا جواهراتی دارید که پاره شده اند یا قسمت عمده ای از آنها دیگر قابل استفاده نیست، این جواهرات گزینه های بسیار مناسبی برای تزیین مانتوهای قدیمی هستند. شما می توانید از این جواهرات برای سر آستین ها، روی شانه ها، همچنین روی سینه و قسمت های مختلف مانتو قدیمی استفاده کنید.
تکه های کوچکی از جواهراتی که استفاده نمی کنید را بردارید و با کمی خلاقیت شروع به هماهنگ کردن آن ها با مانتو قدیمی خود بکنید این آیتم های کوچک می تواند جذابیت بسیار زیادی به لباس شما بدهد می توانید برای انجام این کار از نخ و سوزن و یا چسب های قوی استفاده کنید

استفاده از نخ سوزن و چسب در خیاطی بسیار رایج است پس نترسید و با خیال راحت اما با احتیاط آیتم های جواهری خود را روی مانتو قدیمی ‌تان امتحان کنید تا مانتو جدید و بسیار زیبا برای خود بسازید.

 

 

تعویض دکمه ها در مانتو قدیمی


یکی از روش های ساده برای تبدیل مانتو قدیمی به یک مانتو جدید تعویض دکمه های آن است. دکمه هایی که در مانتو های قدیمی به کار رفته اند با تغییر کردن می توانند گاهی اوقات ظاهر مانتو را نیز تغییر بدهند و اثر مثبتی در جذابیت و ظاهر مانتو داشته باشند.
یکی از روش‌های نو کردن مانتوهای قدیمی تعویض دکمه های آن است که هزینه بسیار کمی دارد و حوصله بسیار کمی را می خواهد. تا می توانید این کار را در خانه به سادگی انجام دهید فقط دقت کنید که جای دکمه ها را خراب نکنید و دکمه ها را کاملاً مساوی و در کنار یکدیگر بدوزید.

 

 

استفاده از تور برای تزیین


بسیاری از مانتوهای مجلسی طرح توری دارند. شما نیز می‌توانید برای جدید کردن مانتو قدیمی خود روی سر آستین ها و همچنین قسمت پایین مانتو از تور استفاده کنید. بهتر است رنگ پارچه و توری که استفاده می‌کنید با هم همخوانی داشته باشد. همچنین یکی دیگر از راه های نو کردن مانتوهای قدیمی دوختن لایه پارچه به صورت چین دار با الگوی ۷ از روی سرشانه در پشت و جلوی مانتو است.

 

 

نو کردن مانتوهای کمردار قدیمی


اگر یک مانتو قدیمی کمر دار دارید می توانید از کمربندی جدید و متفاوت برای آن استفاده کنید. همچنین می توانید با کارهایی که در بالا گفتیم جزئیات کمی به این مانتو اضافه کنید تا ظاهر مانتو به کلی تغییر کند. بهتر است کمربندی که به مانتو اضافه می کنید با کیف و کفش شما هماهنگ باشد.

 

تغییر مانتو قدیمی به سارافون


همچنین شما می توانید مانتو قدیمی را به یک سارافون تبدیل کنید. سال هاست که استفاده از سارافون ها رواج بسیار زیادی پیدا کرده است، شما می توانید مانتو قدیمی خودتان را با کمی خلاقیت به یک سارافون جذاب و چین دار تبدیل کنید.

 

 

تبدیل مانتو به پیراهن بلند


همچنین شما می توانید مانتو خود را به یک پیراهن بلند تبدیل کنید. برای این کار کافیست دکمه های مانتو را جدا کنید، دو لبه مانتو روی هم قرار دهید به اندازه ‌ای که نیاز دارید مانتو را کوتاه کنید. آستین های مانتو را جوری که دوست دارید برش بزنید، سپس با استفاده از چرخ خیاطی مانتو را به یک پیراهن بلند تبدیل کنید این کار برای مانتوهای نخی بسیار عالی می شود.

 

برای خرید انواع لباس زنانه، میتوانید از طریق فروشگاه لباس زنانه دیزی بست اقدام نمائید.

 

 

تبدیل مانتو قدیمی به جدید

چطوری میتونم کمکتون کنم؟