مدل مانتو جدید برای عید امسال

خلاصه

بیشترین رفت و آمد و مهمانی و دورهمی ها در میان ما ایرانیان در در عید نوروز اتفاق می افتد پس طبیعی است که همه ما بخصوص خانم ها دنبال بهترین لباس ها برای پوشیدن در این ایام باشند. مانتوهای طراحی شده برای نوروز ۱۴۰۰ بیشتر شامل مدل مانتوهای سنتی با رنگ بندی های شاد و دخترانه و جنس نخی و سبک و متفاوت هستند که می تواند یک استایل ایده آل برای عید دیدنی ها

۱۳۹۹ پنج شنبه ۲۸ اسفند
3830بازدید
مدل مانتو جدید برای عید امسال

 

بیشترین رفت و آمد و مهمانی و دورهمی ها در میان ما ایرانیان در در عید نوروز اتفاق می افتد پس طبیعی است که همه ما بخصوص خانم ها دنبال بهترین لباس ها برای پوشیدن در این ایام باشند. مانتوهای طراحی شده برای نوروز ۱۴۰۰ بیشتر شامل مدل مانتوهای سنتی با رنگ بندی های شاد و دخترانه و جنس نخی و سبک و متفاوت هستند که می تواند یک استایل ایده آل برای عید دیدنی های شما باشد. انتخاب و خرید مانتو برای عید نوروز از این جهت برای خانم ها مهم است که رفت و آمد ها و مهمانی ها در این مدت از تمام طول سال بیشتر است و طبیعتاً همه ما دوست داریم با ظاهری شیک و آراسته در میان جمع ظاهر شویم.

گذشته از این خرید و پوشیدن لباس نو از قدیم جزئی از رسوم ایرانی بوده و اعضای خانواده معمولاً سعی می کنند بسته به وسع مالی ، خود را برای عید نو نوار کنند و از آنجایی که مانتو مهم ترین بخش از پوشش خانم های ایرانی است، انتخاب یک مانتو شیک و زیبا و مناسب خیالتان را تا حدود زیادی از بابت لباس عید راحت می کند.

برای این که بتوانید یک استایل جذاب برای خود بسازید، لازم است قبل از هر کاری ابتدا تمام آن چه می خواهید در مانتو عید شما گنجانده شود را در ذهن بیاورید. می توانید با مراجعه به پارچه فروشی ها از پارچه های ترند امسال عکس بگیرید و بررسی کنید که به کدام یک از این سبک ها علاقه دارید.

 

 

انتخاب قد مانتو

 

بهتر است ابتدا تصمیم بگیرید که به دنبال خرید مانتوهای کوتاه و یا بلند هستید. اگر مدت هاست مانتو بلند خریداری کرده اید و می خواهید مدل مانتو جدید برای عید 1400 را از بین مانتوهای کوتاه انتخاب کنید، باید دقت داشته باشید اگر قد بلندی دارید و یا این که اندام شما چاق است به هیچ عنوان نباید این نوع مانتوها را خریداری کنید.
اگر قد کوتاهی دارید، بهترین انتخاب برای شما مانتوهای کوتاه خواهند بود. مانتوهای کوتاه موجود در بازار در انواع طرح های مجلسی و اسپرت در بازار موجود است. بسته به مکان هایی که بیشتر می خواهید از این مانتو استفاده کنید، بهتراست مانتو مجلسی و یا ساده را انتخاب کنید. اگر مهمانی هایی که برای عید می روید، بیشتر حالت رسمی دارد، بهتر است به دنبال خرید مانتوهای مجلسی کوتاه و یا مانتو کتی باشید.

 

 

انتخاب رنگ مانتو

 

یکی از مهم ترین جنبه های انتخاب مانتو عید رنگ مانتو است. بیایید به خاطر بهار هم که شده این یک بار را بیخیال مانتوهای رسمی و اسپرت آن هم از رنگ های تیره و عموماً مشکی بشوید . بقیه اوقات سال، در دانشگاه و مدرسه، در اداره و محیط کار به قدر کافی برای پوشیدن مانتوهای مشکی وقت دارید. این بار مدل متفاوت تری انتخاب کنید و خودتان را با طبیعت رنگارنگ اطراف خود هماهنگ کنید. رنگ ها معجزه ای در درون خود دارند که ناخودآگاه روی روحیه شما و اطرافیان شما اثر می گذارند. اگر به دنبال رنگ خاصی نیستید، می توانید یک طیف رنگی خاص را برای استایل خود انتخاب کنید، و براساس همین طیف مانتوی خود را انتخاب کنید.

و اما رنگ مشکی که محبوب ترین رنگ برای انتخاب لباس و بخصوص مانتو در میان خانم های ایرانی است. اگر به هر دلیلی (مثل لاغرتر دیده شدن، سنگین رنگین بودن، ست شدن با همه جور شال و روسری و کیف و کفش و راحتی و چرک تابی و …) باز هم انتخاب شما برای مانتو عید مانتو های مشکی است؛ حداقل تلاش کنید آن را به کمک دوخت ها و تزیینات اصیل و سنتی ایرانی یا ترکیب کردن آن با پارچه های طرح دار یا کار شده از سادگی در بیاورید.
شاید خیلی ها دچار این اشتباه می شوند که با یک مانتو رنگی رنگی حتماً باید شال و دامن (یا شلوار) و کیف و کفش همگی مشکی باشند. نه! فقط باید حواستان به ایجاد یک هارمونی در ترکیب رنگ لباستان باشد. مثلاً می توانید شال و شلوار (یا دامن) خود را از یک رنگ کاملاً متفاوت و حتی متضاد با رنگ مانتو انتخاب کنید. همین که این دو آیتم استایل با هم ست باشند کافی است.
این موضوع بخصوص وقتی لباس اصلی شما تیره است اهمیت زیادی پیدا می کند. چون به شما کمک می کند بتوانید با یک ست کاملاً متفاوت و متضاد ظاهر خود را از دلمرگی و سادگی محض نجات دهید

 

 

انتخاب مدل مانتو

 

برای نوروز امسال مدل مانتوهای دلبر و رنگی رنگی را به عنوان مدل مانتو به شما پیشنهاد می کنیم. علاوه بر این، ست های مانتو دامن هم برای این ایام انتخاب ایده آلی هستند. این مدل مانتوها به جای شلوار با دامن ست می شوند و مزایای بسیاری مثل پوشیده بودن، شیک بودن و متفاوت بودن دارند. همچنین ست های مانتو و دامن اصیل و ایرانی هستند و علاوه بر راحت بودن، برای مهمانی و مجالس رسمی هم مناسب خواهند بود.
پس این بار به جای ست کردن مانتو عید خود با همان شلوار جین همیشگی سراغ این مدل مانتو دامن ها بروید. شک نکنید با انتخاب این تیپ های سنتی و ایرانی همه از سلیقه شما در انتخاب لباس تعریف خواهند کرد.
درست است که تیپ اسپرت بخصوص برای خانم های جوان جذاب و دوست داشتنی است و راحتی، شیک بودن، سادگی و دخترانگی همه مواردی است که در تیپ های اسپرت و کژوال وجود دارد و آن را جذاب و دوست داشتنی می کند. اما بهتر است هر از گاهی هم شده به جای تیپ های پسرانه و ورزشی یا تیپ های مطلقاً ساده به سراغ لباس های دامن دار، رنگی رنگی، گل گلی و کمی مجلسی تر و زنانه تر بروید. مطمئن باشید از این انتخاب ها به خاطر حس لطیف دخترانگی که در خود دارند پشیمان نخواهید شد

 

 

انتخاب جنس مانتو

 

همان طور که قبلاً هم اشاره کردیم، می توانید با سر زدن به پارچه فروشی ها، پارچه های عید امسال را بشناسید. بدین ترتیب اگر می خواهید مانتوهای آماده بخرید و یا این که مانتو بدوزید، مطابق مد سال لباس بپوشید.
اگر پارچه های طرح دار را انتخاب کرده اید و اگر بخواهید هنگام دوختن به آن ها طرح های مختلفی بدهید، استایل شلوغی را خواهید داشت. این موضوع به صورت کلی استایل جذاب شما را به هم می ریزد

 

 

ست کردن مانتو

 

دقت کنید بسیاری از خانم ها هنگام انتخاب مدل مانتو جدید برای عید در نظر دارند این مانتو را با شلوار و یا دامن ست کنند. اگر می خواهید مانتوهای گل گلی را همراه مانتو بپوشید، بهتر است مانتوهای ساده را انتخاب کنید. اگر هم می خواهید یک شلوار ساده بپوشید، علاوه بر هماهنگ بودن رنگ آیتم های این استایل باید تنگ و یا گشاد بودن آن را در نظرداشته باشید. اگر می خواهید یک استایل مجلسی برای خود بسازید، می توانید شلوارهای دمپا را خریداری کنید. این شلوارها برای مجالس مناسبت ترند.

 

 

مدل مانتو جدید برای عید امسال

چطوری میتونم کمکتون کنم؟