چگونه سایز پای کودکان خود را اندازه گیری کنیم؟

خلاصه

۱۳۹۹ شنبه ۲۳ اسفند
21543بازدید
چگونه سایز پای کودکان خود را اندازه گیری کنیم؟

چگونه سایز پای کودکان خود را اندازه گیری کنیم؟

دانستن اندازه مناسب کفش کودکان کمک می کند بتوانیم بهترین و راحت ترین کفش را برای آنها خریداری کنیم. برای دانستن اندازه صحیح پای کودک بهتر است شکل پای فرزندمان را بر روی کاغذ رسم کنیم و سپس آن را با خط کش اندازه بگیریم تا دچار اشتباه نشویم. برای این منظور اگر کودک راه رفتن را یاد گرفته باشد، بهتر است پای او را بر روی کاغذ قرار داده و شکل آن را ترسیم کنیم. اگر کودکمان کوچکتر بوده و توانایی راه رفتن ندارد می توانیم هنگام خواب و با استفاده از خط کش پایش را اندازه بگیریم. در تعیین سایز پا توجه به این نکته ضرورت دارد که سایز کفش را به دلیل پوشیدن جوراب کمی بزرگتر در نظر بگیریم. در حالت کلی با توجه به رشد بالا در کودکان بهتر است سایز کفش کمی گشاد در نظر گرفته شود تا پای کودک را اذیت نکند. از دیگر نکات مورد توجه در اندازه گیری پا در نظر گرفتن اندازه هر دو پا است. بدین منظور باید اندازه هر دو پای کودک مشخص شده و با توجه به انداز بزرگتر اقدام به خرید کفش شود.

 

 

جدول سایز بندی کفش بچه گانه

سایزبندی کفش کودک اغلب به دلیل برند و کشور سازنده متفاوت است. اما به طور کلی سایز بندی کفش بر اساس چهار معیار جهانی شامل: اروپایی، آمریکایی، انگلیسی و ژاپنی قابل تشخیص است.
نکته مهم در اینجا، تبدیل هر یک از سایز بندی ‌ها به یکدیگر است. در ایران اغلب سایزبندی اروپایی رایج است، اما اگر در زمان خرید محصول مورد نظر شما دارای سایز بندی متفاوتی بود، بهترین شیوه برای درک اندازه درست کفش استفاده از جدول سایز بندی است. ناگفته نماند، معیار سایزبندی کفش در ایران اغلب تایع سایز اروپایی است.
جدول سایز بندی کفش بچه گانه به شما کمک می‌کند تا در انتخاب و خرید خود اطمینان بیشتری کسب کنید. این مورد به دلیل آنکه پای کودکان در مرحله رشد و بزرگ‌تر شدن است، بیش از همیشه مهم جلوه می‌کند. حتی والدین از این موضوع شکایت دارند که چرا سایز کفش‌های بچه گونه تا این اندازه متفاوت است؟ برای کودک ۳ ساله یک جفت کفش سایز ۷ هست و همان کفش اما با برند دیگر سایز ۱۴ !

 

 

نکات مهم در اندازه‌گیری پای کودک

هر چه سن کودک کمتر باشد، سرعت رشد پاهای او بیشتر است؛ ایده خوبی است که اندازه پای کودک را هر دو یا سه ماه یکبار بررسی کنید.
- پاها را در ساعات پایانی روز (اغلب در شب) اندازه بگیرید، زیرا به طور طبیعی و ژنتیکی پاها در اواخر روز به بزرگ‌ترین اندازه خود می ‌رسند.
- در صورت لزوم پای کودک را با جوراب اندازه‌گیری کنید، زیرا فرزند دلبند شما کفش‌ های خود را اغلب با جوراب به پا می‌کند.
- طبیعی است که بین دو پا اختلاف اندازه وجود داشته باشد؛ بنابراین کفش را بر اساس پای بزرگ‌تر انتخاب کنید.
- در کل به دلیل رشد پاهای کودک، معیار "طول پا + ۱.۵ سانتی‌متر" برای انتخاب سایز کفش بچه گانه بسیار ایده‌آل است. برای مثال، اگر اندازه پای کودک ۱۵ سانتیمتر بود، با اضافه کردن ۱.۵ سانتیمتر بیشتر، اندازه پا را ۱۶.۵ لحاظ کنید.

 

 

اصول اولیه در خرید کفش بچه گانه

 • صرف نظر از سن، هرگز برای کودک ‌تان کفشی را نخرید که برای پایش کوچک باشد. پای کودکان هنوز در حال رشد و بزرگ شدن است. بسیاری از مشکلات پا در بزرگسالان ریشه در دوران کودکی دارند.
  - هرگز به دلیل آنکه پای فرزندتان در حال رشد است، برای او کفش با سایز بزرگ خریداری نکنید. مشکلات کفش گشاد کمتر از کفش تنگ نیست.
  - هر ۶ ماه و ۱ سال، سعی کنید کفش فرزند خود را مطابق بر جدول سایز بندی کفش بچه گانه عوض کنید.
  - به کیفیت و دوام کفش توجه کنید، به دلیل آنکه مجبور هستید هر ۶ ماه و یا ۱ سال کفشی جدید خریداری کنید، به سراغ کفش ‌های بی‌ کیفیت نروید.
  - دلیلی وجود ندارد به دنبال انتخاب برندهای مشهور باشید؛ با کمی گشت و گذار می ‌توانید در کنار کیفیت، نیم نگاهی نیز به کفش‌ های بچه گانه ارزان قیمت داشته باشید.
  - به علاقه فرزند خود توجه کنید، او باید کفش ‌های خود را دوست داشته باشد.
  - به دنبال مدل‌های کِشی باشید، بستن بند کفش برای بچه ‌های کم سن و سال‌تر دشوار و در برخی موارد آزاردهنده است. کفش‌ های ورزشی بچه گانه بیشترین راحتی را در اختیار بچه ‌ها قرار می‌ دهد.

 

مطالب بیشتر: ست شلوارک و تی شرت کوسه

 

سایزبندی کفش برای نوزادان

همه می ‌دانند که پای نوزادان به سرعت رشد می‌ کند. به ویژه در سال اول بعد از تولد، پاهای آنها تقریباً نیمی از اندازه کفش بزرگسالانیشان خواهد شد. در صورت عدم رشد پا و غیر طبیعی بودن این موضوع، بهترین کار مراجعه به پزشک است.
قبل از شروع به راه رفتن بچه، پوشیدن کفش غیر ضروری است. بعد از شروع به راه رفتن، می ‌توانید برای کودک نوپای خود (معمولاً بین ۱۰ تا ۱۸ ماهگی) کفش راحتی خریداری کنید. این کفش باید در فضای بیرون پوشیده شود، در داخل خانه پا برهنه راه رفتن هنوز هم برای کودکان نوپا بهترین شیوه برای رشد بهتر اوست. به دلیل ظرافت پای بچه، کفش نامناسب به سرعت خود را نشان می‌ دهد، این مشکل می‌ تواند بصورت وجود تاول یا هرگونه قرمزی بر روی پوست خود را نشان بدهد.

 

سایزبندی کفش برای کودکان

در سن چهار سالگی، پای فرزند شما دو برابر خواهد بود. کفش‌های این سنین می‌توانند کفی ‌های کمی محکم‌تر نسبت به کفش ‌های کودک نوپا داشته باشند، اما هنوز هم باید دارای انعطاف ‌پذیری زیادی باشند. برای پاهای این بچه ‌ها، کمی حمایت از قوس پا (گودی پا) می‌ تواند مناسب باشد.

بین سن چهار تا پنج سالگی، پای بیشتر بچه ‌ها حداقل در هر چهار تا پنج ماه به اندازه نیمی از اندازه کفش رشد می‌ کند. در این زمان شما می ‌توانید کفش‌ های فرزند خود را کمی بزرگ‌تر از پاهای او بخرید. این اندازه می ‌تواند به مقدار ۱ سایز بزرگ‌تر انتخاب شود.

اما از خرید کفش‌ هایی که بیش از یک سایز بزرگ‌تر هستند خودداری کنید. در زمان خرید، همچنین به رویه کفش دقت کنید؛ استفاده از متریال ‌های قابل تنفس مانند چرم و پارچه بهترین انتخاب هستند. به این دلیل که پای کودکان در این سنین اغلب زیاد عرق می‌ کند. ناگفته نماند، در هر مرحله از فرآیند خرید به جدول سایز بندی کفش بچه گانه سر بزنید.

 

 

اهمیت انتخاب سایز صحیح کفش بچه گانه

برای فعال بودن، رشد سالم پا و مهارت ‌های حرکتی، انتخاب کفش با اندازه و شکل صحیح برای فرزندان کاری بسیار مهم است. همه این موارد به معنای توجه به نحوه رشد و خواسته ‌های بچه ‌ها در سنین بین ۱ تا ۱۲ سالگی است. این بازه سنی را می‌توان مهمترین دوران زندگی کودکان دانست، هر آنچه آنها در آینده برداشت خواهند کرد، برگرفته از همین دوران طلایی است. توصیه همیشه ما این است که: "خرید کفش را نسبت به هر نوع پوشاک بچه گانه دیگری جدی ‌تر بگیرید." همچنین برای تعیین اندازه مناسب کفش از جدول سایز بندی کفش بچه گانه که در بالا آورده شد، بهره نهایی را ببرید.

 

 

 

برای خرید انواع لباس زنانه، میتوانید از طریق فروشگاه لباس زنانه دیزی بست اقدام نمائید.

 

 

 

عینک آفتابی-لنز

 

چگونه سایز پای کودکان خود را اندازه گیری کنیم؟

چطوری میتونم کمکتون کنم؟