برای دانشگاه چی بپوشیم؟

خلاصه

هر محیط استایل خاص خود را دارد اما برخی افراد تفاوت میان محل کار، میهمانی یا دانشگاه را به درستی درک نمی ‌کنند و نمی‌ توانند متناسب با هر محیطی لباس مخصوص به آن را استفاده کنند. یکی از دغدغه‌ های دانشجویان، انتخاب لباس مناسب برای دانشگاه است. از این رو در این مقاله قصد داریم شما را با انواع استایل‌ های مناسب برای دانشگاه آشنا کنیم.

۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۰ اسفند
5192بازدید
برای دانشگاه چی بپوشیم؟

 

هر محیط استایل خاص خود را دارد اما برخی افراد تفاوت میان محل کار، میهمانی یا دانشگاه را به درستی درک نمی ‌کنند و نمی‌ توانند متناسب با هر محیطی لباس مخصوص به آن را استفاده کنند. یکی از دغدغه‌ های دانشجویان، انتخاب لباس مناسب برای دانشگاه است. از این رو در این مقاله قصد داریم شما را با انواع استایل‌ های مناسب برای دانشگاه آشنا کنیم

همانطور که می ‌دانید دانشگاه نیز مانند اداره یا هر شرکت دیگری یک محیط رسمی است و نمی ‌توان با هر سبک پوششی وارد آن شد بلکه باید تیپ دانشجویی و رسمی آن را استفاده کرد. در دانشگاه‌ های ایران هیچ لباس فرمی برای دانشجویان تعریف نشده، از این رو خود دانشجویان باید سبک پوشش مناسب دانشگاه را برای خود پیدا کنند. نحوه‌ پوشش شـما در دانشگاه اهمیت زیادی دارد. از یک طرف، دانشگاه سالن مد نیست کـه بخواهید لباس ‌هاي عجیب و غریبی بپوشید. باید ساده و دانشجویی و متناسب با محیط آکادمیک باشید. اما از طرف دیگر تعداد زیادی از روابط و دوستی‌ هاي شـما در همین دوران شکل می گیرد؛ پس باید خوش‌ پوش باشید و لباسی بپوشید کـه بـه نحوی معرف شخصیت شـما نیز باشد.

 

 

چه لباسی به تن کنیم؟

برخی از دانشجویان خانم معمولاً از مانتوهای ساده و تک رنگ برای دانشگاه استفاده می‌ کنند، اما در کنار آنها می ‌توان به سبک و استایل دانشجویی خود نیز تنوع ببخشید. معمولاً پوشیدن مانتوهای پر زرق و برق و مدل ‌دار برای دانشجویان خانم در محیط دانشگاه توصیه نمی ‌شود زیرا علاوه بر اینکه دانشگاه یک محیط رسمی است و مسئولان حراست دانشگاه اجازه چنین پوششی را در این محیط به دانشجو نمی ‌دهند، ممکن است مورد تمسخر دیگران نیز قرار بگیرید.

معمولاً پوشیدن یک مانتوی جلو بسته یا دکمه ‌دار بلند با مدل ‌های ساده مانند مدل جیب دار یا کمردار برای دانشگاه بسیار مناسب است. اینگونه مانتو‌های مناسب دانشگاه را در هر رنگی می ‌توان استفاده کرد اما بایستی رنگ مقنعه که عموماً مشکی یا سرمه ‌ای است به آن نزدیک باشد تا در کنار هم هماهنگی خوبی داشته باشند. برای انتخاب مانتو حتماً جنسی را انتخاب کنید که اصلاً اتو نخواهد یا هر روز مجبور نباشید آن را اتو کنید.

بهتر است برای محیط دانشگاه از پوشیدن لباس‌ هایی با طرح و مدل عجیب و غریب استفاده نکنید زیرا جلوه خوبی در محیط رسمی ندارد.

 

چه سبکی لباس بپوشیم؟

معمولاً خانم‌ های جوان دانشجو بیشتر طرفدار سبک اسپرت هستند در نتیجه لباس‌ های خود را نیز با سبک اسپرت انتخاب می‌ کنند و در کنار آن از کوله پشتی و کفش اسپرت استفاده می‌ کنند و این سبک متناسب با بالا رفتن سن دانشجویان تغییر می‌ کند. به طوریکه دانشجویان مسن تر بیشتر از یک سبک کلاسیک ‌تر مانند مانتوهای بلند استفاده می‌ کنند که متعارف با محیط دانشگاه نیز است.

 

 

کفش مناسب دانشگاه چیست؟

کفش یکی از تکمیل کننده‌ های ضروری و اساسی تیپ شماست، از این رو باید در انتخاب آن بسیار دقت کنید. انتخاب کفش‌ های پاشنه دار و نوک تیز معمولاً برای محیط دانشگاه مناسب نیست زیرا بیشتر جلوه مجلسی دارد. پوشیدن کالج‌ های ساده و یا کفش اسپرت ورزشی یکی از بهترین گزینه‌ های انتخابی برای کفش مناسب دانشگاه است.

درکنار این دو مورد، یک نیم بوت برای روزهای سرد لازم است. به علاوه، شـما قرار اسـت مدت زمان زیادی را در دانشگاه سپری کنید. بـه غیر از زمانی کـه در کلاس‌ها هستید، زمان زیادی را هم با دوستانتان خواهید گذراند؛ مخصوصاً اگر دانشجوی لیسانس هستید. بنابراین باید در انتخاب کفش‌ هاي خود دقت زیادی بـه خرج دهید کـه طبی، سبک و آسان باشند و در طولانی مدت بـه پای شـما آسیب نزنند.

 

 

چه شلواری به پا کنیم؟

به طور معمول دانشجویان دختر از شلوار جین یا کتان برای دانشگاه استفاده می‌ کنند که کاملاً متناسب با محیط دانشگاه است، اما به خاطر داشته باشید که برای انتخاب شلوار نیز باید نکاتی را در نظر داشته باشید. به طور مثال پوشیدن شلوارهای جین پاره یا بسیار کوتاه اصلاً برای محیط دانشگاه مناسب نیست. در نتیجه سعی کنید یک شلوار کاملاً متناسب با تیپ خود را انتخاب کنید. برخی از خانم‌ ها ترجیح می‌دهند شلوارهای جین قد کوتاه استفاده کنند اما این نوع شلوارها نیز برای محیط دانشگاه مناسب نیستند و در کنار پوشش مانتو و مقنعه اصلاً با یکدیگر تناسب ندارند. در نتیجه بهتر است هرگز از شلوار کوتاه برای محیط دانشگاه استفاده نکنید.

اگر نگاهی به نوع پوشش دانشجویان در کشورهای دیگر بیندازید متوجه خواهید شد که یا از یک پوشش رسمی همگانی استفاده می‌کنند یا یک استایل بسیار ساده و رسمی را برای پوشش دانشگاه انتخاب می‌کنند، طوری که به هیچ عنوان زننده یا قابل توجه نخواهد بود. پس به خاطر بسپارید یک استایل ساده و شیک را برای محیط دانشگاه انتخاب کنید و در هر محیطی متناسب با همان محیط و قانون‌های آنجا نوع پوشش خود را انتخاب کنید.

 

رنگارنگ نپوشید

کسی نگفته باید در دانشگاه مشکی و سرمه‌ ای پوشید، اما کمتر کسی هم با مانتوی قرمز به دانشگاه می‌رود و اجازه ورود پیدا می‌کند! این طور چیزها خیلی بستگی به دانشگاهتان دارد. رشته‌تان هم این طور چیزها را می‌تواند تغییر دهد. مثلاً اگر دانشجوی هنر باشید، کسی به مانتوی زرد و قرمز و گل‌گلی‌تان کار ندارد، اما از یک دانشجوی مهندسی انتظار تیپ رسمی‌تری می‌رود. این موضوع بسیار وابسته به نوع دانشگاهتان است ولی در کل رنگ های جیغ خط قرمز بسیاری از دانشگاه هاست 

 

کیف و کوله پشتی

کیف دانشجویی یکی دیگر از موارد مهمی است کـه بـه غیر از استایل، بـه سلامت شـما هم مربوط است. اگر دانشجوی رشته ‌هاي فنی و مهندسی هستید، طبق معمول هر روز بـه لپ ‌تاپتان نیاز خواهید داشت. بنابراین باید بـه سراغ کوله ‌پشتی مخصوص حمل لپ تاپ بروید.

اگر نیازی نیست کـه هر روز لپ‌تاپ همراه خود داشته باشید، کیف رودوشی هم به عنوان کیف دانشجویی شیک، گزینه مناسبی محسوب می شود. کیف‌ هاي دستی، از جمله کیف دانشجویی دخترانه شیک هستند؛ ولی سعی کنید سراغ کیف ‌هایي کمی بزرگ‌تر بروید کـه بتوانید یک دفتر یا کلاسور هم در آن قرار دهید.

 

اکسسوری‌ ها

اکسسوری‌ هایي مانند ساعت و زیورآلاتی مانند دستبند می توانند تیپ دانشجویی ساده شـما را جذابتر کنند و استفاده از آنها از واجبات اسـت.

 

 

 

 

برای خرید انواع لباس زنانه، میتوانید از طریق فروشگاه لباس زنانه دیزی بست اقدام نمائید.

 

 

برای دانشگاه چی بپوشیم؟

چطوری میتونم کمکتون کنم؟