مفهوم رنگ ها در پوشش لباس

خلاصه

اکثر ما اغلب اوقات به این فکر می کنیم که چه لباسی را برای چه موقعیتی بپوشیم تا استایل جذابی داشته باشیم. علاوه بر مدل لباس، رنگ لباس هم موضوع مهمی است که باید به آن توجه کنیم تا پوشش زیبا و هماهنگی داشته باشیم و تأثیر بیشتری روی اطرافیان بگذاریم. در حقیقت، دنیای رنگ ‌ها دنیایی زیبا، متنوع و گسترده است و هر رنگی علاوه بر زیبایی، مفهوم خاصی را القاء

۱۳۹۹ يکشنبه ۱۰ اسفند
889بازدید
مفهوم رنگ ها در پوشش لباس

 

اکثر ما اغلب اوقات به این فکر می کنیم که چه لباسی را برای چه موقعیتی بپوشیم تا استایل جذابی داشته باشیم. علاوه بر مدل لباس، رنگ لباس هم موضوع مهمی است که باید به آن توجه کنیم تا پوشش زیبا و هماهنگی داشته باشیم و تأثیر بیشتری روی اطرافیان بگذاریم. در حقیقت، دنیای رنگ ‌ها دنیایی زیبا، متنوع و گسترده است و هر رنگی علاوه بر زیبایی، مفهوم خاصی را القاء می کند. مفهوم رنگ و پیامی که هر رنگ انتقال می‌ دهد جزو اصول اولیه همه هنرها از جمله طراحی لباس است و طراحان لباس و استایلیست‌ ها هم از این معانی و مفاهیم به خوبی آگاه هستند و آنها را به صحیح ترین شکل در طراحی ‌های خود به کار می ‌برند. اما برای هر فرد شیک‌پوش و خوش سلیقه که رنگ‌ ها را در لباس‌ های خود به کار می‌برد ضروری است که مفهوم رنگ و پیام آنها را درک کند و به درستی بشناسد تا بتواند تصویر صحیحی از خود در جامعه ارائه دهد. در این مقاله به مفهوم رنگ ها در پوشش پرداخته ایم تا بتوانید بهترین انتخاب رنگ را برای لباس های مختلف خود داشته باشید.

 

مفهوم رنگ قرمز

رنگ قرمز از زیباترین و درخشان ‌ترین رنگ‌ ها است. این رنگ جزو رنگ‌های اصلی بوده و در طیف رنگ ‌های گرم قرار می‌گیرد و از نظر علمی پایین ‌ترین طول موج نور قابل تشخیص توسط چشم انسان را دارد. رنگ قرمز از گذشته نماد گناه و اشتیاق و هوس بوده است و چون یادآور خون است از دیدگاه عقاید مسیحی و یهودی با شیطان و گناه‌ها مرتبط دانسته می‌شود. به علاوه، این رنگ هیجان را افزایش می‌ دهد. رنگ قرمز رنگ عشق و فداکاری هم هست و به عنوان نماد شجاعت هم به کار می‌رود و از پرکاربردترین رنگ‌ها در پرچم‌ های ملل مختلف است.

رنگ قرمز توجه مردم را جلب می‌کند و شاید بهترین انتخاب برای پوشش و لباس نباشد اما علم ثابت کرده که این رنگ به همه می ‌آید و با هر نوع رنگ پوست سازگار است و می تواند در همه لباس‌ ها استفاده شود. اگر می‌خواهید با اعتماد به نفس بیشتر و قوی‌تر در جامعه ظاهر شوید لباس قرمز بپوشید. قرمز شما را شجاع‌تر و جذاب‌تر نشان می‌دهد و یکی از بهترین انتخاب‌ها برای اکسسوری‌ها و جواهرات است، جواهرات قرمز مثل یاقوت نشانه عشق و قدرت هستند و شما را به آرزوهای خوبتان می رسانند.

 

خرید اینترنتی لباس زنانه

 

 

مطالب بیشنر:جدیدترین مدل مانتوی سال 1400

 

مفهوم رنگ زرد

زرد نیز مانند رنگ قرمز یکی از رنگ‌ های اصلی است و جزو رنگ‌های گرم قرار می گیرد. این رنگ در طیف نوری قرار دارد و طول موج آن مابین نارنجی و سبز است. رنگ زرد بیشتر از هر رنگ دیگری چشم را به خود جلب می‌کند و در فرهنگ ‌های مختلف هم معانی متعددی دارد. مثلاً در بسیاری از فرهنگ ‌ها رنگ زرد به معنای بیماری است اما رنگ روشنایی و نور، عشق و علاقه و محصول دادن هم هست. این رنگ به افراد احساس شوق و لذت می‌دهد و به دانش و معرفت انسان‌ها هم اشاره دارد. البته گاهی مفهوم رنگ زرد به ابتذال و چیزهای بی‌ارزش و پیش پا افتاده هم اشاره دارد و معنای ارزانی را منتقل می‌کند. رنگ زرد فشار خون و نبض را بالا می‌برد و نشانه لذت و شادی، گرما، امید و خوشبینی هم تلقی می‌شود. پس اگر می‌خواهید چنین تأثیری بر طرف مقابل خود بگذارید رنگ زرد را در لباس ‌های خود امتحان کنید البته در این کار زیاده روی نکنید و به جای زرد روشن در مقادیر زیاد از طیف ‌های خنثی ‌تر مثل کرم و قهوه ‌ای استفاده کنید.

 

خرید اینترنتی مانتو

 

مفهوم رنگ سبز

رنگ سبز از طیف ‌های متنوع رنگی است که هرچند جزو رنگ‌های اصلی نیست و از ترکیب آبی و زرد به دست می‌آید اما در علم فیزیک در کنار قرمز و آبی جزو نورهای اصلی قرار می‌گیرد. افرادی که دچار کور رنگی هستند معمولاً در تشخیص رنگ سبز از رنگ‌ های دیگر دچار مشکل می‌ شوند. رنگ سبز جزو رنگ‌های غالب در طبیعت است و به همین دلیل نماد زندگی، تجدید حیات، حاصلخیزی و شادابی است اما در کنار آن در هر فرهنگی معنای خاص خود را دارد که گاهی متناقض هم هستند به طور مثال در برخی از فرهنگ‌ها سبز نشانه امید و پیشرفت است، اما در برخی دیگر (از جمله فرهنگ غربی) نشانه مرگ و شیطان است. این رنگ در فرهنگ اسلامی استفاده گسترده‌ای دارد چون نماد بهشت است.

رنگ سبز اثر آرامش بخشی دارد که در کاهش استرس و دور کردن نگرانی ‌ها و افزایش انرژی بدن نقش دارد. برای عاشقان طبیعت که به آرامش و زیبایی آن علاقمند هستند سبز بهترین انتخاب است. البته نوعی از سبز که سبز زمردی نامیده می‌شود نسبت به طیف‌ های دیگر آن ظاهر سطح بالاتر و گران قیمت‌ تری دارد و بیشتر توصیه می‌شود. این رنگ سبز با بیشتر رنگ ‌های پوست از خیلی تیره تا خیلی روشن سازگاری دارد و بهتر است به جای رنگ‌های متضاد آن با رنگ‌ های سرد و خنثی ترکیب شود.

 

خرید لباس زنانه

 

مفهوم رنگ آبی

آبی یکی از رنگ ‌های سه گانه اصلی است که جزو رنگ‌ های سرد هم قرار می گیرد. آبی طیف ‌های متنوعی دارد که از خیلی روشن تا خیلی تیره را شامل می ‌شود. در بسیاری از فرهنگ ‌ها کلمه‌ای که برای اشاره به سبز و آبی به کار می ‌رود یکسان است و به همین دلیل چندان از سبز قابل تشخیص نمی باشد. رنگ آبی به عنوان یک رنگ سرد اثر آرامش بخش دارد اما نور آبی اثر معکوس دارد و باعث افزایش هیجان و فعالیت بدن می‌شود و در تولید هورمون ملاتونین مؤثر است. رنگ آبی محبوب ‌ترین رنگ برای رنگ لباس است و پوشیدن چنین لباسی نشان دهنده آرامش درونی شماست که از آبی دریا و آسمان نشأت گرفته است. کسانی که آبی می‌پوشند افرادی قابل اعتماد هستند، پس لباس آبی بهترین انتخاب برای مصاحبه شغلی و ملاقات با مشتری است.

 

خرید اینترنتی لباس زنانه از دیزی بست

 

 

مفهوم رنگ صورتی

صورتی ترکیبی از سفید و قرمز است که حالتی ملایم و سرد دارد. صورتی ارتباط زیادی با جذابیت، ادب، حساسیت، شکنندگی، دوست داشتنی بودن، رمانتیک بودن، زنانگی و کودکی دارد. این رنگ جزو محبوب‌ ترین رنگ ‌ها در میان خانم‌ ها و دختران است. جالب است بدانید تا اوایل قرن بیستم صورتی رنگی پسرانه قلمداد می ‌شد چون از قرمز به دست می ‌آمد. اما به تدریج معنای خود را از دست داد و به رنگی دخترانه و زنانه تبدیل شد. صورتی را رنگ هزاره نامیده ‌اند چون در کنار نمایش زنانگی، ظرافت و زیبایی، قدرت را نیز در نوع خاص خود به نمایش می‌گذارد. پس لازم نیست نگران دخترانه بودن این رنگ باشید و رنگ صورتی را با اعتماد به نفس بپوشید و عاشق خودتان باشید.

 

خرید مانتو و کت زنانه

 

 

مفهوم رنگ بنفش

بنفش از رنگ های سلطنتی است که هیجان و عواطف را بر می انگیزد و به تقویت اعتماد به نفس و الهام بخشی کمک می کند. همچنین، این رنگ طبعی غیر مادی و روحانی دارد و نماد تفکر و تعمق می باشد. این رنگ کوتاه ترین طول موج در میان طیف قابل رؤیت برای چشم انسان را دارد. طبع روحانی این رنگ آن را نمایانگر سلطنت و توانگری کرده است.

 

خرید اینترنتی از مزون

 

مفهوم رنگ مشکی

مشکی از دسته رنگ های خنثی بوده و رنگی شیک و شهری است که در کمد لباس های ما زیاد به چشم می خورد. این رنگ تیره کاستی ها را می پوشاند. البته این رنگ برای برخی افراد کاربرد کمتری دارد و بیشتر در مراسم عزاداری استفاده می شود. رنگ مشکی در صنعت مد برای بروز یا تشدید حالت افسردگی و غم تأثیر دارد.

 

 

پوشش لباس رنکی رنگی

 

مفهوم رنگ خاکستری

خاکستری جزو دسته رنگ های خنثی می باشد و حالت میانه و اعتدال دارد. این رنگ در کنار رنگ های دیگر تعادل ایجاد کرده و در کنار هر رنگی خصوصیت های آن رنگ را به خود می گیرد. خاکستری نماد اعتماد و اطمینان، بی طرفی، عقل و هوش، آرامش، سازش، استقلال و رسمیت است و در طیف تیره نماد غم و اندوه و افسردگی دارد.

 

خرید اینترنتی لباس

 

مفهوم رنگ سفید

سفید نیز از رنگ های خنثی است و تمامی رنگ ها را در خود دارد. این رنگ نماد پاکی می باشد. لباس سفید به دیگران این امکان را می دهد تا شما را همان گونه که هستید ببینند درست مثل اینکه شما کاملاً واضح و آشکار هستید.

 

خرید اینترنتی لباس زنانه

 

 

 

برای خرید انواع لباس زنانه، میتوانید از طریق فروشگاه لباس زنانه دیزی بست اقدام نمائید.

 

مفهوم رنگ ها در پوشش لباس

چطوری میتونم کمکتون کنم؟