راهنمای ست کردن مانتوی مشکی با شال و روسری

خلاصه

ترکیب مانتو و روسری یا شال، مهمترین استایل زنان ایرانی را تشکیل می دهد. از طرف دیگر، رنگ مشکی هم جزو رنگ های محبوب زنان در ایران به شمار می رود و زنان و دختران زیادی مانتوی مشکی را برای پوشیدن در محل کار، مهمانی و یا به عنوان پوشش روزانه ترجیح می دهند. به همین دلیل، ست کردن مانتوی مشکی با روسری و شال مناسب اهمیت زیادی در جذابیت شما دارد. در این مطل

۱۳۹۹ چهارشنبه ۶ اسفند
5237بازدید
راهنمای ست کردن مانتوی مشکی با شال و روسری

 

ترکیب مانتو و روسری یا شال، مهمترین استایل زنان ایرانی را تشکیل می دهد. از طرف دیگر، رنگ مشکی هم جزو رنگ های محبوب زنان در ایران به شمار می رود و زنان و دختران زیادی مانتوی مشکی را برای پوشیدن در محل کار، مهمانی و یا به عنوان پوشش روزانه ترجیح می دهند. به همین دلیل، ست کردن مانتوی مشکی با روسری و شال مناسب اهمیت زیادی در جذابیت شما دارد. در این مطلب، نکاتی درباره اصول ست کردن مانتو و روسری و شال زنانه برای شما تهیه کرده ایم تا هنگام خرید مانتو ارزان و خرید شال زنانه ارزان با مشکلی مواجه نشوید.

 

راهنمای ست کردن مانتوی مشکی با شال و روسری

 

شال و روسری متناسب با مانتوی مشکی

احتمالاً می ‌دانید که رنگ مشکی جزو رنگ‌ های خنثی به ‌شمار می ‌آید و تقریباً تمامی رنگ‌ ها را می ‌توان با مشکی ست کرد. البته این نکته را به یاد داشته باشید که اگر مانتویتان مشکی است، بهتر است از رنگ روشن ‌تری برای شال یا روسری استفاده کنید. معمولاً ترکیب رنگ ‌های مشکی و سورمه ‌ای یا مشکی و قهوه ‌ای چندان جالب از آب در نمی‌آید.

علاوه بر این، رنگ مشکی و سفید به راحتی با اکثر رنگ‌ ها ست می ‌شود. برای انتخاب مدل شال می ‌توانید از رنگ ‌های متنوعی استفاده کنید. رنگ آبی، خاکستری، زرد، سبز تیره، قرمز، صورتی و غیره جزو رنگ هایی هستند که به آسانی با مانتوی مشکی ست می ‌شوند. رنگ ‌ها را ترکیب کنید، با رنگ ها بازی کنید و نگران چیزی نباشید، چون همانطور که اشاره کردیم رنگ مشکی با اکثریت رنگ‌ ها ست می ‌شود.

سعی کنید برای شال از رنگ سفید یا کرم یک ‌دست استفاده نکنید. شال ‌های با طرح و رنگ ‌های متنوع، حالت چهره شما را جذابتر خواهد کرد.

 

شال و روسری متناسب با مانتوی مشکی

 

هماهنگی رنگ روسری و شال با رنگ پوست

اولین چیزی که در ست شال باید به آن توجه داشته باشید، رنگ پوست شماست. اگر رنگ پوستتان سبزه است سعی کنید از خانواده رنگ ‌های تیره مثل سبز تیره یا طوسی استفاده نکنید.اگر در رنگ پوستتان زردی وجود دارد پیشنهاد می‌ کنیم از رنگ‌ های بژ یا صورتی استفاده کنید. این رنگ‌ ها باعث می‌ شود حالت چهره و رنگ پوست شما به درستی و زیبایی نمایان شود.

شال ‌های رنگی با طرح و نقش ‌های متفاوت، شال‌ های آبرنگی و طرح‌ های راه راه نیز انتخاب خوبی است. اگر اقدام به خرید کردید شال را روی سر خود امتحان کنید شاید تصوری که از یک ست دارید با آن چیزی که در عمل اتفاق می ‌افتد متفاوت باشد. هر شالی که به رنگ پوستتان می ‌آید انتخاب کنید.

 

 

خرید اینترنتی مزون لباس

 

ست کردن مانتوی طرحدار و ساده

اگر مانتویی که به ‌تن دارید پر از طرح و رنگ‌ و لعاب است، بهتر است که از شال یا روسری ساده یا ترجیحاً تک‌ رنگ استفاده کنید تا استایلتان بیش از حد شلوغ به ‌نظر نیاید و برعکس، اگر مانتویتان ساده، تک ‌رنگ یا راسته است، می‌ توانید روسری و شال‌ های طرحدار یا گل ‌گلی به سر کنید تا استایلتان از سادگی بیش از حد در بیاید. اگر قصد رفتن به جلسه یا مصاحبه کاری دارید، بهترین کار، پوشیدن مانتوی مشکی ساده و راسته و سر کردن شال یا روسری ساده یا مقنعه است.

 

ست کردن جنس پارچه شال یا روسری با مانتو

اگر چندان اهل رنگ ‌و لعاب نیستید و استایل ‌های تک ‌رنگ را بیشتر می ‌پسندید، اما دوست دارید کمی از سادگی در بیایید، می ‌توانید جنس پارچه مانتو و شال را با هم ست کنید. مثلاً مانتویی با آستین حریر همراه با شال حریر یا مانتویی با یقه کار شده همراه با شال کار شده بپوشید.

 

 

ست کردن جنس پارچه شال یا روسری با مانتو

 

نحوه بستن شال و روسری متناسب با مانتو

نحوه بستن شال یا روسری بسیار به مدل مانتویتان مرتبط است. مثلاً اگر مانتویتان طرحدار باشد یا سنگ‌ دوزی شده و کار شده است، بهتر است شال یا روسری را ساده ببندید (مثلاً به صورت یک طرفه بیندازید). یا اگر مانتو یقه بزرگ و حجیمی دارد، شال یا روسری را در پشت گردن ببندید. یا اگر یقه بزرگ مانتو، هفتی باز است، شال یا روسری را روی بدن و در قسمت باز یقه بیندازید و اگر می‌ خواهید گردنتان پوشیده بماند، از سنجاق در قسمت زیر گلو استفاده کنید. برای مانتوهای ساده مثل دوخت راسته یا مانتوی کتی می‌ توانید شال یا روسری را با گره‌ های خاص و بزرگ ببندید.

 

نحوه بستن شال و روسری متناسب با مانتو

 

 

 

برای خرید مانتوی ارزان و خرید شلوار جین، میتوانید از طریق فروشگاه لباس زنانه دیزی بست اقدام نمائید.

راهنمای ست کردن مانتوی مشکی با شال و روسری

چطوری میتونم کمکتون کنم؟