نکات مهم درباره خرید کراوات

خلاصه

کراوات ‌در دنیای مد و پوشاک اهمیت زیادی دارد و هیچ ‌چیز مثل کراوات نمی ‌تواند ظاهر یک مرد را ارتقاء دهد و او را به یک جنتلمن جذاب تبدیل کند. اما باید بدانید که هر کراواتی برای هر لباسی مناسب نیست؛ یعنی با انتخاب یک کراوات و استفاده از آن در ست لباس لزوماً به یک جنتلمن شیک‌پوش بدل نمی‌شوید. انتخاب انواع کراوات برای خود اصول و قوانینی دارد که باید حت

۱۳۹۹ يکشنبه ۹ آذر
2058بازدید
نکات مهم درباره خرید کراوات

نکات مهم درباره خرید کراوات

کراوات ‌در دنیای مد و پوشاک اهمیت زیادی دارد و هیچ ‌چیز مثل کراوات نمی ‌تواند ظاهر یک مرد را ارتقاء دهد و او را به یک جنتلمن جذاب تبدیل کند. اما باید بدانید که هر کراواتی برای هر لباسی مناسب نیست؛ یعنی با انتخاب یک کراوات و استفاده از آن در ست لباس لزوماً به یک جنتلمن شیک‌پوش بدل نمی‌شوید. انتخاب انواع کراوات برای خود اصول و قوانینی دارد که باید حتماً آنها را یاد بگیرید. در نظر گرفتن جنس، طرح، طول و گزینه‌های متعدد دیگر باعث می‌شود که به انتخابی مناسب در پوشیدن انواع کراوات دست پیدا کنید. ضمن اینکه باید با شکل بدن و صورت خود هم کاملاً آشنا باشید تا کراوات انتخابی شما به زیبایی و در نهایت تناسب روی سینه‌ تان بنشیند. در ادامه مطلب، نکات مهم خرید کراوات را برای شما توضیح خواهیم داد تا این بار که به یک مهمانی یا مراسم رسمی می‌روید، کراوات شیک و متناسبی استفاده کنید و زیبایی خود را بیشتر کنید.

جنس

بهترین جنس های کراوات پشمی، نخی و ابریشمی هستند که شما باید از میان آن ها یکی را انتخاب کنید. در میان این موارد کراوات ابریشمی بهترین و گرانترین جنس به شمار می رود. برای خرید کراوات ابریشمی دقت کنید که جنس آن باید بسیار نرم و انعطاف پذیر باشد و شما سخت بودن آن را حین پوشیدن حس کنید. در غیر این صورت مطمئن باشید که با یک جنس تقلبی طرف هستید. نکته دیگر در بررسی کراوات، خط کشی های آن است که باید حتماً پشمی باشند و مسلماً این مدل از کراوات ها قیمت بسیار بالایی دارند.
مورد دیگری که باید به آن باید دقت کرد "مهره پشتی" کراوات است. این مهره در قسمت عریض کراوات و جایی که دو طرف آن بهم پیوند داده شده و دقیقاً در پشت کراوات قرار گرفته است. این مهره معمولاً در اکثر کراوات ها دیده نمی شود و اگر آن را دیدید بدانید که جنس خوبی از کراوات را انتخاب کرده اید.
مورد آخری چک کردن گره کوک است که اگر دستتان را از بالا به سمت پایین در قسمت مرکزی کروات بکشید باید آن را حس کنید. این گره به شکیل ماندن کروات حین پوشیدن کمک زیادی می کند و وقتی کراوات را از قسمت های شل پشتی باز می کنید آن را به صورت یک نخ مشکی آویزان مشاهده می کنید.

ساختار

برندهای مشهور برای ساخت کراوات از سه پنل استفاده می کنند. اگر می خواهید مطمئن شوید که کراوات شما سه پنله است باید حین اینکه انگشتانتان را در کراوات فشار داده و از بالا به سمت پایین می کشید، دو درز را حس کنید. اگر این تعداد درز را حس کردید، بدانید کراوات به صورت سه پنله ساخته شده است. کراوات های دو پنله هم کراوات های خوبی هستند، ولی اگر درزی حین کشیدن انگشتان روی کراوات حس نکردید بدانید که کیفیت کراوات شما پایین است.

طول و عرض

یک قانون رایج این است که آقایان چاق تر باید به دنبال کراوات های عریض تر و آقایان لاغرتر باید به دنبال کراوات های باریک تر باشند. اما افرادی که اندام متوسطی دارند باید به دنبال عرض متوسط یعنی حدوداً ۸ سانتیمتر باشند. در نتیجه آقایان لاغر باید کراوات ۷ سانتیمتری و آقایان چاق باید کراواتی با عرض بیشتر از ۸ سانتیمتر بخرند.
در مورد طول باید گفت که فقط آقایانی که قد خیلی بلندی دارند، می توانند از کراوات های 145 تا 150 سانتیمتری استفاده کنند. اگر قد شما متوسط یا کوتاه است باید از کراوات های کوتاه استفاده کنید. در واقع وقتی کراوات را می پوشید انتهای آن باید دقیقاً روی کمربند شما بیفتد.

طرح

بیشتر طرح های کراوات ها برای موقعیت های غیر رسمی مناسب هستند، ولی اگر به دنبال یک کراوات برای موقعیت های رسمی می گردید کراوات های تیره تر را به شما پیشنهاد می کنیم. سعی کنید کراوات ها حتی از نظر طرح و رنگ هم تا حد امکان ساده انتخاب شوند.

کراوات های سر صاف

این نوع کراوات ها بافت زیبایی دارند و از بیرون شبیه به کراوات های معمولی به نظر می رسند، ولی انتهای آنها به جای اینکه نوک تیز باشد صاف است. این کراوات ها در جنس های کتان، پشمی و ابریشمی عرضه می شوند و فواید زیادی دارند. کراوات های سر صاف از دهه ۵۰ و ۶۰ میلادی وارد دنیای مد شده اند و از آن زمان محبوبیت بسیار زیادی کسب کرده اند. عرض متعارف این مدل ها ۵ الی ۶ سانتیمتر است، ولی کراوات های تخت ۸ سانتیمتری هم موجود هستند که مناسب پوشیده شدن با کت های ۶ دکمه هستند.

در نهایت باید برای خرید انواع کراوات به اندام خود دقت کنید و با در نظر گرفتن سلیقه و علاقه‌تان به رنگ‌ها و طرح‌های مختلف، گزینه‌ای را بخرید که با کت و شلوار و پیراهن شما هم تناسب داشته باشد. تنوع رنگ‌ ها و طرح ‌ها در انواع کراوات بسیار زیاد است پس خلاق باشید و بهترین‌ها را برای ساختن تیپ و استایلی جذاب و شیک انتخاب کنید.

 

نکات مهم درباره خرید کراوات

چطوری میتونم کمکتون کنم؟