نکاتی برای خرید شلوار زنانه

خلاصه

عده ‌ای از خانم ‌ها فکر می‌ کنند مدل شلوار در استایل چندان به چشم نمی ‌آید و همین که مانتو یا شومیز آنها متفاوت باشد، کافیست. ولی باید بدانید که این طرز تفکر اشتباه می باشد. درست است که مثلاً یک شلوار جین زنانه ممکن است به خیلی از لباس‌ های شما بیاید، اما نباید داشتن شلوار کتان یا شلوار پارچه‌ای را فراموش کنید. چند دست شلوار با رنگ ‌های مختلف طوری

۱۳۹۹ جمعه ۱۰ بهمن
1803بازدید
نکاتی برای خرید شلوار زنانه

نکاتی برای خرید شلوار زنانه

عده ‌ای از خانم ‌ها هنگام خرید شلوار زنانه، فکر می‌ کنند مدل شلوار در استایل چندان به چشم نمی ‌آید و همین که مانتو زیبا یا شومیز زنانه زیبا آنها متفاوت باشد، کافیست. ولی باید بدانید که این طرز تفکر اشتباه می باشد. درست است که مثلاً یک شلوار جین زنانه ممکن است به خیلی از لباس‌ های شما بیاید، اما نباید داشتن شلوار کتان یا شلوار پارچه‌ای را فراموش کنید. چند دست شلوار با رنگ ‌های مختلف طوری که به بیشتر لباس‌ ها و مانتوهای شما بیایند کار را برای ست کردن لباس آسان می‌کند. در انتخاب شلوار مناسب باید نکاتی را مد نظر قرار دهید، بطور مثال اگر بالاتنه چاقی دارید، سراغ لگینگ نروید و اگر قدتان کوتاه است از شلوار دم پا گشاد استفاده نکنید. در ادامه این نکات را به شکل کاملتری توضیح داده ایم.

نکاتی برای خرید شلوار زنانه

نکات مهم در خرید شلوار زنانه

شلوارهای زنانه فاق کوتاه

طول فاق این مدل ها بین 16 تا 20 سانتیمتر بوده و فاق این شلوارها از خط کمر پنج سانتیمتر پایین تر است. با پوشیدن این شلوارها معمولاً قسمتی از شکم و اطراف باسن و کمر شما مشخص می شود. وقتی که با شلوارهای فاق کوتاه می‌نشینید ممکن است لباس زیر شما هم مشخص شود. همین طور خانم‌ هایی که باسن تخت دارند می توانند از این شلوارها استفاده کنند، چون باسن آنها را فرم دار نشان می دهد.

 

شلوارهای زنانه فاق متوسط

طول فاق این دسته بین 20 تا 23 سانتیمتر است و خط کمر دقیقاً در زیر ناف قرار می گیرد. اکثر شلوارهای جین تقریباً فاق متوسطی داشته و دیگر نیازی به بستن کمربند ندارند و همینطور برای اکثر اندام ها مناسب هستند و پوشیدگی آنها نسبت به شلوارهای فاق کوتاه بیشتر است و خانم ها می توانند برای بیشتر موقعیت ها و تیپ های زنانه و دخترانه خود از آن استفاده کنند. علاوه بر این، خانم هایی که می خواهند شکم و کمر آنها پوشیده تر باشد ‌می توانند از این شلوارها استفاده کنند.

 

شلوارهای زنانه فاق بلند

طول فاق این گروه بین 23 تا 26 سانتیمتر بوده و خط کمر این شلوارها در بالای ناف قرار می گیرد. زیپ این شلوارها نسبت به شلوارهای دیگر بلندتر است و هیچ وقت کمر و شکم شما را به نمایش نمی گذارد. اما ممکن است کمی به شکم و اطراف پهلو فشار وارد کند. توصیه ما به خانم هایی که قد بلند و پاهای کشیده ای دارند این است که از این شلوارهای فاق بلند استفاده کنند تا تناسب اندام شان بیشتر مشخص شود. همین طور خانم هایی که می خواهند اندازه کمرشان یعنی از قسمت کتف تا شروع باسن کوتاه تر دیده شود، باید از این مدل شلوارها استفاده کنند. به علاوه، افرادی که می‌خواهند شلوار یک بخش مهم از استایل شان باشد و بر روی پایین تنه خود تأکید بیشتری داشته باشند نیز می‌توانند شلوارهای فاق بلند را انتخاب کنند.

 

شلوارهای زنانه فاق بلند

 

مطالب بیشتر:انواع مدل های شلوار جین زنانه

 

جنس شلوار زنانه

مواد و متریال بکار رفته در شلوارهای زنانه غالباً از نخ، پلی استر و الاستین هستند که شلوارهای با کیفیت از نخ و الاستین ساخته و تولید می شوند و هر چقدر میزان نخ بکار رفته در شلوار بیشتر باشد، شلوار مورد نظر هم از کیفیت بالاتری برخوردار خواهد بود.

 

اندازه گیری درست شلوار

برای فهمیدن سایز شلوارتان می توانید از یک خودکار استفاده کنید. به منظور انجام این کار بدون این که لباسی بر تن داشته باشید اندازه گیری را شروع کنید و حدوداً ۱۰ سانتیمتر از نافتان پایین‌تر بیایید و آنجا را با یک خودکار علامت بزنید و متر را روی این نقطه ‌ای که کشیدید حرکت دهید و دور کمرتان را اندازه بزنید.
دومین نکته برای اندازه گیری سایز شلوار،کمک گرفتن از فروشنده است. به این صورت که فروشنده شلوار را در یک سطح صاف پهن کند و از قسمت چپ تا قسمت راست کمرتان را اندازه بگیرد. شما باید این عدد را ضرب در دو کنید و نتیجه ای که به دست می‌آید اگر با اندازه کمرتان مساوی بود پس از آن شلوار سایز شماست

 

تفاوت سایز شلوار جین زنانه

شلوارهای جین به این دلیل که کمی پایین تر از کمر قرار می گیرند ممکن است سایز متفاوتی داشته باشند. اما این شلوارها در نهایت روی استخوان لگن ثابت می شوند، شلواری که از این حد پایین تر می آید قطعاً استایل تان را به هم می ‌زند و ظاهر نامناسبی به شما می دهد پوشیدن این گونه از شلوارها هم برای خانم ها و هم برای آقایان نامناسب است. بنابراین به شما توصیه می‌کنیم که دنبال شلوارهایی باشید که فاق آن ها بلند باشد و بهتر است قد کمر شلوار جین هم در قسمت جلو و پشت آن یکسان باشد. یعنی شلوار جین روی شکم شما را نپوشاند اما در قسمت پشتی موقع نشستن و برخاستن کوتاه باشد.
نکته دیگر که باید آن را در نظر بگیرید این است که شلوار در قسمت پشت یعنی آن بخشی که روی باسن قرار می گیرد نباید گشاد باشد. برای این که اندازه دور ران را بفهمیم باید متر را کمی پایین تر از استخوان لگن و دور ران ها بپیچید و آن را اندازه بزنید نتیجه آن هرچه باشد نباید از یک سانتی متر گشادتر و یا از نیم سانتی متر تنگ تر باشد. تنگ بودن شلوار باعث می شود که شما احساس راحتی نداشته باشید و امکان حرکت کردن از شما سلب می شود. ضمناً شلوار هم زودتر خراب می شود. گشاد بودن شلوار هم باعث می‌شود شما شلخته و نامنظم به نظر برسید.
در نهایت همیشه سعی کنید که یک شلوار راحت انتخاب کنید. شلوار خوب به شما امکان حرکت بیشتری می دهد. در واقع باید بتوانید دو انگشت را بین خود و بند کمر بکشید. همچنین شلوار باید دارای کمی فضای اضافی برای جبران تغییرات روزانه در اندازه بدن باشد.
از طرف دیگر، پارچه شلوار باید روی پاهای شما صاف به نظر برسد، یعنی از پوسته شدن و چروک شدن شلوار خبری نباشد. سجاف شلوار هم باید زیر پاشنه های شما قرار گیرد. همچنین سعی کنید از شلوارهای تنگ که شکم را در بالای کمر جمع می کند بپرهیزید. این نشانه مشخص می کند که اندازه شلوار برای شما مناسب نیست. به علاوه، معمولاً در هنگام نشستن جیب های شلوار از فرم خارج می شوند، اگر این مساله برای شما اهمیت دارد می توانید جیب ها را توسط یک خیاط حذف کنید.
برای پیدا کردن و خرید شلوار جین متناسب با فرم خاص بدن خود وقت بگذارید و به خاطر داشته باشید که گرمای حاصل از خشک کن برقی یا مکانیکی ممکن است به خاصیت ارتجاعی الیاف لباس آسیب برساند، بنابراین بهتر است یک روش شستشوی مناسب انتخاب کنید.

تفاوت سایز شلوار جین زنانه

 

برای خرید شلوار جین زنانه، میتوانید از طریق فروشگاه لباس زنانه دیزی بست اقدام نمائید.

نکاتی برای خرید شلوار زنانه

چطوری میتونم کمکتون کنم؟