نکاتی برای خرید کفش پاشنه بلند

خلاصه

خرید کفش زنانه به دلیل تنوع بالا و همچنین نکاتی که باید در هنگام خرید مورد توجه قرار گیرد، می تواند کار مشکلی باشد. کفش ‌های پاشنه ‌‌بلند قرن هاست که یکی از مدل های محبوب بوده و در بین خانم ها طرفداران زیادی دارند. انواع مختلف کفش ‌های پاشنه ‌بلند برای استفاده در بیرون از خانه، محل کار، مهمانی‌ ها و مجالس طراحی شده‌اند. خانم‌ ها برای انتخاب این کفش

۱۳۹۹ يکشنبه ۹ آذر
1877بازدید
نکاتی برای خرید کفش پاشنه بلند

نکاتی برای خرید کفش پاشنه بلند

خرید کفش زنانه به دلیل تنوع بالا و همچنین نکاتی که باید در هنگام خرید مورد توجه قرار گیرد، می تواند کار مشکلی باشد. کفش ‌های پاشنه ‌‌بلند قرن هاست که یکی از مدل های محبوب بوده و در بین خانم ها طرفداران زیادی دارند. انواع مختلف کفش ‌های پاشنه ‌بلند برای استفاده در بیرون از خانه، محل کار، مهمانی‌ ها و مجالس طراحی شده‌اند. خانم‌ ها برای انتخاب این کفش ‌ها حساسیت زیادی دارند. اگر شما هم جزو این افراد هستید، احتمالاً سؤالات زیادی درباره‌ کفش پاشنه بلند دارید و می خواهید بدانید چه پاشنه ای با چه ارتفاعی و برای چه محیطی مناسب است.

واقعیت این است که تمام مطالعات علمی نشان می‌دهند که استفاده‌ مداوم از کفش های پاشنه بلند می تواند فشار روی پا را چند برابر کند و مشکلاتی در مچ پا، زانو و کمر پدید بیاورد. این کفش ها می توانند توازن پای شما را به هم بریزند و کشش عضلانی و بندهای پای شما را با مشکل مواجه کنند. با این وجود پوشیدن کفش پاشنه بلند برای برخی موقعیت ها و به همراه بعضی لباس ها اجتناب ناپذیر است. اما می توان با انتخاب درست و شناخت ویژگی های انواع آنها، ضمن افزودن بر زیبایی و کاربرد، از مضرات آنها نیز کاست. به همین دلیل قصد داریم در این مقاله به ارائه راهنمای خرید کفش پاشنه ‌بلند بپردازیم و به شما کمک کنیم تا اطلاعات بیشتری درباره پاشنه و کفی کفش های پاشنه بلند، کاربرد سایزهای مختلف آنها و نیز تناسب شکل و پاشنه کفش با فرم پای خودتان به دست بیاورید.

پاشنه‌ کفش

این تصور که هر چه پاشنه کفش بلندتر باشد، زیباتر است تصور غلطی می باشد. مهم این است که پاشنه‌ ای هماهنگ با لباس، موقعیت و متناسب با پای خود را پیدا کنید. هر چه فاصله‌ پاشنه تا کفی پنجه کفش بیشتر باشد، کنترل تعادل سخت‌تر و تحمل وزن شما روی پاشنه غیر ممکن ‌تر می‌شود. محور پاشنه‌‌ کفش شما دقیقاً باید در مرکز پاشنه پا قرار بگیرد. پاشنه‌ های باریک به طور معمول این ویژگی را دارند اما برای آنکه از این موضوع به ویژه در خریدهای اینترنتی مطمئن شوید، به بالای پاشنه‌ کفش نگاه کنید. اگر پاشنه در این قسمت یک خمیدگی به سمت داخل داشته باشد، یعنی محور آن به مرکز پاشنه‌ شما نزدیک تر است.
این نکته را هم در نظر بگیرید که هر چه سطح مقطع پاشنه‌ شما وسیع‌تر باشد، ثبات بیشتری دارد و قدم برداشتن با آن راحت‌تر است. همچنین کفش‌ های پاشنه‌ پهن، برای قدم برداشتن روی سنگفرش ‌های ناهموار و کفپوش ناصاف مناسب‌تر هستند. اگر برای یک مهمانی در یک باغ خرید می‌کنید، فکر پاشنه‌های باریک را از سر بیرون کنید

کفی کفش

کفش‌های پاشنه بلند راحت، دارای یک پلتفرم پهن در زیر پنجه هستند. بسیاری از خانم‌ ها اگر کفش این چنینی پیدا نکنند، با کمک کفاش خود به قطر پلتفرم کفش اضافه می‌کنند. این پلتفرم باعث می‌شود که کفش انحنای طبیعی پا را کمتر تحت تأثیر قرار دهد و گام برداشتن با کنترل بیشتری انجام شود.
جنس کفی در کفش‌ های پاشنه بلند بسیار مهم است. چون کنترل این کفش‌ها سخت‌تر از کفش‌ های تخت است، کفی آنها باید منعطف‌تر باشد. کفی منعطف کمک می‌کند که شما روی سطوح ناصاف ناراحت نباشید و تعادل خود را از دست ندهید. همچنین این کفی ‌ها سرعت گام برداشتن شما را هم بیشتر می‌کنند. اگر به دنبال کفی مناسب برای این نوع کفش ‌ها هستید، کفی ‌های چرمی و لاستیکی، به کفی ‌های پلاستیک فشرده و چوبی ترجیح داده می شوند.

پاشنه پنج سانتیمتری

در میان پاشنه ‌های بلند، این مورد شرایط خوبی را فراهم می‌کند که بتوانید مانند زمانی که کفش‌ های تخت می‌ پوشید، گام‌ های بلند بردارید. این پاشنه ‌ها در عین حال به پای شما نیز فشار زیادی وارد نمی‌کنند. پاشنه پنج سانتیمتری برای کفش های پشت باز و کفش هایی که با بند در پشت مچ پا بسته می شوند، مناسب است. اما اگر باز هم ترجیح می دهید که با پاشنه‌ کوتاهتر راه بروید، یک پاشنه‌ سه سانتیمتری را انتخاب کنید. هر دوی این پاشنه‌ ها برای کسانی که هنوز به کفش پاشنه بلند عادت ندارند و می خواهند در محیط های رسمی کفش پاشنه دار داشته باشند، و نیز افرادی که به دلیل مشکلات پا درد و یا ستون فقرات، توان پوشیدن پاشنه های بلندتر را ندارند، مناسب است.

پاشنه هفت سانتیمتری

پاشنه هفت سانتیمتری کلاسیک ترین اندازه‌ پاشنه‌ کفش است. این نوع پاشنه معمولاً در مراسم رسمی و مهمانی‌ ها استفاده می شود و در عین حال بهترین گزینه‌ ممکن برای لباس های شب، پیراهن ها و دامن هاست. اگر طرفدار پاشنه های هفت سانتیمتری باریک نیستید، پاشنه های پهن این اندازه هم به همان اندازه مرسوم هستند.
اگر به پاشنه‌ های بلند عادت دارید و نمی‌خواهید پاشنه‌ کفشتان خیلی اغراق داشته باشد، مناسب ترین اندازه را انتخاب کرده اید.

پاشنه ۱۰ سانتیمتری

برای مهمانی‌ ها و مراسم غیر کاری مناسب است. پا با این پاشنه زیباترین حالت خود را خواهد داشت به شرط آنکه آرام و با طمأنینه راه بروید. بیشتر خانم‌ ها ترجیح می‌دهند کفش‌ هایی با پاشنه‌ ۱۰ سانتیمتری و بلندتر از آن، یک پلتفرم حداقل دو سانتیمتری نیز داشته باشند. منظور از پلتفرم، کفی زیر پنجه کفش است که با وجود آن پا حالت طبیعی خود را بیشتر حفظ می‌کند و حفظ تعادل در هنگام قدم برداشتن راحت ‌تر می شود.

پاشنه ۱۲ سانتیمتری

شما را بسیار مجلل و پر زرق و برق نشان می‌دهند، اما انتظار نداشته باشید که بتوانید با آنها به ‌راحتی راه بروید. همچنین فکر پاشنه ‌هایی با این ارتفاع و بدون پلتفرم را از سرتان بیرون کنید.

پاشنه ۱۵ سانتیمتری

این پاشنه‌ ها بیش از آنچه فکر کنید مجلل و تقریباً غیر قابل پوشیدن هستند، مگر آنکه یک حرفه ‌ای تمام عیار و یا یک سوپر مدل باشید.

در نهایت باید بدانید که کدام کفش مناسب پای شماست. با توجه به اینکه پای شما چه فرمی دارد و یا می‌خواهید چگونه به نظر برسد، کفش‌ها و پاشنه ‌های مختلفی قابل انتخاب هستند. اما قبل از خرید کفش حتماً کمی در مغازه با آن قدم بزنید و آن را کاملاً تست کنید. سعی کنید کفش با کیفیتی بخرید و ترجیحاً از برندهای خاص خرید کنید. هنگام خرید به اتصال پاشنه به بدنه‌ کفش دقت کنید چون این قسمت، مهم ترین بخش این کفش ها برای تحمل وزن شماست. اگر در هنگام راه رفتن بدنه و کناره کفش شما به سمت بیرون باز می‌شود یعنی کفش خود را به درستی انتخاب نکرده‌اید.
به علاوه ممکن است به دلیل کفی خاص کفش‌ های پاشنه‌ دار، اندازه‌ پای شما در آنها متفاوت باشد، پس از فروشگاهی خرید کنید که امکان تغییر سایز کفش را داشته باشید. قبل از آنکه نوع کفش‌ هایی که همیشه می پوشید را تغییر دهید و یا یک کفش جدید بخرید، کمی با کفشی شبیه آن راه بروید، شاید به این نتیجه برسید که انتخاب درستی نداشته ‌اید.

 

برای خرید کفش زنانه ارزان، میتوانید از طریق فروشگاه لباس زنانه دیزی بست اقدام نمائید.

نکاتی برای خرید کفش پاشنه بلند

چطوری میتونم کمکتون کنم؟