محاسبه سایز لباس زنانه و دخترانه

خلاصه

در هنگام خرید پوشاک علاوه بر بحث سلیقه، موضوع مناسب بودن اندازه آن هم مطرح است که می تواند برای شما مشکل ساز شود. دانستن سایز لباس قبل از خرید موجب صرفه جویی در زمان لازم برای پرو لباس می شود. لباس زنانه و لباس دخترانه دارای هزاران انتخاب در هر سایز هستند و شما باید سایز مناسب خود را با توجه به اندازه گیری و مقایسه آن با نمودار سایز پیدا کنید. البت

۱۳۹۹ جمعه ۱۹ دي
2595بازدید
محاسبه سایز لباس زنانه و دخترانه

محاسبه سایز لباس زنانه و دخترانه

در هنگام خرید اینترنتی از مزون لباس علاوه بر بحث سلیقه، موضوع مناسب بودن اندازه آن هم مطرح است که می تواند برای شما مشکل ساز شود. دانستن سایز لباس قبل از خرید موجب صرفه جویی در زمان لازم برای پرو لباس می شود. لباس زنانه و لباس دخترانه دارای هزاران انتخاب در هر سایز هستند و شما باید سایز مناسب خود را با توجه به اندازه گیری و مقایسه آن با نمودار سایز پیدا کنید. البته گرفتن سایز فرد چندان کافی نیست، زیرا سایز لباس ها معمولاً با توجه به برش و دوخت خیاط آنها متفاوت است. در صورتی که لباسی در سیستمی استاندارد دوخته شده باشد، عدد سایز موجود بر روی برچسب لباس با در نظر گرفتن تمامی موارد اندازه گیری فرد و تناسب موجود بین اعضای بدن او زده شده است. دانستن سایز دقیق و درست مهم ‌ترین مورد در انتخاب لباس است. مهم است لباسی که انتخاب می‌کنید روی اندامتان بنشیند، یعنی نه گشاد باشد که به تن‌ شما زار بزند و نه آنقدر تنگ باشد که در آن لباس احساس راحتی نداشته باشید. مهم ‌ترین جایی که همین ندانستن سایز شما را دچار مشکل می کند، خرید کردن از فروشگاه‌ های آنلاین و یا مغازه هایی است که امکان پرو لباس ندارند. همیشه هم که نمی‌شود به چشم‌ هایتان اعتماد و سایزها را چشمی انتخاب کنید، چرا که ممکن است امکان تعویض لباس وجود نداشته باشد. در ادامه مطلب برای شما توضیح می دهیم که چطور سایز خودتان را درست اندازه گیری کنید.

برای گرفتن سایز درست لباس یادتان باشد که حتماً لباس نازکی بپوشید، غذا و آب زیادی نخورید، از مترهای استاندارد استفاده کنید و از یک فرد دقیق کمک بگیرید. و در نهایت اینکه صاف بایستید، شانه ‌ها را به عقب بدهید. گردن صاف و کمر در راستای بدن‌ باشد تا شکم‌ هم آویزان نباشد. اگر عادت به پوشیدن لباس زیر خاصی یا گن دارید ابتدا آن را تن کنید و سپس برای تعیین سایز خود شروع به اندازه گیری کنید.

 

با سایزهای استاندارد آشنا شوید

ظاهراً هر کدام از ما سایز دقیق خودمان را می‌دانیم اما اگر بدون پرو دست به خرید و انتخاب بزنیم، خرید پر ریسکی انجام داده‌ایم. به همین دلیل بهتر است که با استانداردهای اصلی سایز لباس، حتی در کشورهای مختلف هم آشنا باشید. لباس ‌هایی که متعلق به برندهای شناخته شده دنیا هستند، سایزهای استاندارد‌تری دارند اما اگر شما اصول تعیین سایز و جدول تطبیقی و مدل ‌های مختلف سایزبندی را بدانید، با تضمین خرید می‌کنید؛ حتی اگر برای دیگران خرید کنید.
بعضی از افراد هم کمی کارشان در انتخاب لباس سخت است. چرا که تک ‌سایزی نیستند و بدنشان اصطلاحاً دو سایزی است؛ یعنی سایز بالا‌تنه ‌شان به پایین‌ تنه‌ شان نمی‌خورد. اگر به تازگی متوجه این تغییرات شده‌اید که چه بهتر، سریع‌تر به فکر اصلاح سایز خودتان باشید

سایز استاندارد لباس زنانه و دخترانه

 

اندازه‌ هایی که برای خرید اینترنتی لباس زنانه باید داشته باشید

برای اینکه از اندازه بودن لباس‌ های زنانه هنگام خرید اینترنتی مطمئن باشید، باید اندازه‌ بالاتنه (اندازه دور سینه، اندازه دور کمر) و پایین تنه (اندازه‌ی دور کمر، اندازه‌‌ی دور باسن) را در اختیار داشته باشید.
استفاده از نوار سایزگیری به پیدا کردن سایز شما کمک می کند. علاوه بر این می توانید از یک لیست برای اندازه گیری های خود استفاده کنید و یک جای خالی کنار هر کلمه برای نوشتن عدد قرار دهید. دور سینه، کمر و باسن را اندازه گیری کنید. دور سینه را موازی با زمین اندازه گیری کنید. کمر را از انحنای طبیعی بدن، یا از طریق دور کمر شلواری که معمولاً می پوشید اندازه گیری کنید. دور باسن را از قسمتی که بیشترین برجستگی را دارد و موازی با زمین اندازه گیری کنید. بازوی خود را کمی تا کنید. دور بازو را از وسط گردن تا نوک شانه تا آرنج تا مچ دست اندازه گیری کنید. این بستگی به قد آستین دارد. پشت به دیوار بایستید و قد خود را از کف زمین تا بالای سر اندازه بگیرید. می توانید قد شلواری را اندازه گیری کنید که قدتان است. پس از آن باید از نمودار سایز، برای هماهنگ کردن اندازه های لیست با سایز استاندارد کمک بگیرید تا هنگام خرید مانتو و خرید پالتو زنانه و ... با مشکل مواجه نشوید.

اندازه‌ هایی که برای خرید اینترنتی لباس زنانه باید داشته باشید

 

 

محاسبه سایز لباس زنانه و دخترانه

چطوری میتونم کمکتون کنم؟