چگونه با رنگ‌ لباس سال ۲۰۲۲ یک استایل خاص داشته باشید!

خلاصه

پنتون نام شرکتی است که منبع معتبر و مشهور جهانی در زمینه رنگ است. بیش از ۴۰ سال است که پنتون با محصولات، خدمات و تکنولوژی خود الهام بخش متخصصین طراحی در شناسایی رنگ ‌ها و ایجاد خلاقیت بوده و از سال 2000 میلادی به عنوان تعیین ‌کننده غیر رسمی رنگ سال، شهرت جهانی دارد. در این مطلب دیزی بست قصد داریم رنگ سال 2022 را معرفی کرده و به شما توضیح بدهیم که چ

۱۴۰۰ دوشنبه ۴ بهمن
2547بازدید
چگونه با رنگ‌ لباس سال ۲۰۲۲ یک استایل خاص داشته باشید!

 

پنتون نام شرکتی است که منبع معتبر و مشهور جهانی در زمینه رنگ است. بیش از ۴۰ سال است که پنتون با محصولات، خدمات و تکنولوژی خود الهام بخش متخصصین طراحی در شناسایی رنگ ‌ها و ایجاد خلاقیت بوده و از سال 2000 میلادی به عنوان تعیین ‌کننده غیر رسمی رنگ سال، شهرت جهانی دارد. در این مطلب دیزی بست قصد داریم رنگ سال 2022 را معرفی کرده و به شما توضیح بدهیم که چگونه می توانید با استفاده از این رنگ، یک استایل زنانه خاص داشته باشید. این مطالب شما را برای خرید لباس زنانه ارزان و شیک در سال جاری راهنمایی خواهد کرد.

 

رنگ سال ۲۰۲۲


کمپانی پنتون رنگ وری پری را به عنوان رنگ سال انتخاب کرد. وری پری یک رنگ آبی بنفش است که مفهوم پویایی، ابتکار و خلاقیت را تشویق و ترویج می کند و در آن وفاداری و ثبات رنگ آبی با شور و هیجان رنگ قرمز ترکیب شده‌اند.


ویژگی‌های رنگ سال ۲۰۲۲


وری پری در عین این ‌که به رنگ آبی نزدیکی زیادی دارد و طرفداران این رنگ را راضی می‌ کند، در ترکیبات خود کمی رنگ قرمز هم دارد و شاید به ‌همین دلیل در کنار احساس آرامش، حس حرکت را نیز القا می ‌کند و حس خلاقیت را بر می‌انگیزد. لوری پرسمن، معاون رنگ در مؤسسه پنتون می‌گوید: ساخت یک رنگ جدید بعد از مدت‌ ها برای اولین‌ بار در این شرکت اتفاق افتاده و این نیز نمادی از تغییراتی است که در سال آتی پیش روی ما قرار می‌گیرد؛ رنگ سال آینده منعکس کننده اتفاقاتی است که در فرهنگ جهانی می‌گذرد و بیانگر سؤالاتی است که مردم در تلاش برای دریافت پاسخ آنها هستند. وری پری با ترکیب طیف ‌های آبی و بنفش-قرمز، شادابی و حضور پویا را نشان داده و بیان خلاقیت خود را تشویق می ‌کند.

 

ست کردن رنگ سال ۲۰۲۲


از آنجا که رنگ سال ۲۰۲۲ جذاب و نو به‌ شمار می‌آید، برای ست کردن هم چالش ‌برانگیز است. شرکت پنتون برای آسان کردن کار، چهار پالت رنگی متعادل ‌کننده برای این رنگ جدید ارائه کرده که استفاده از این رنگ ‌های مکمل کمک می‌کند تا رنگ سال جلوه بهتری در استایل خانم ها داشته باشد.

 

ست کردن رنگ سال ۲۰۲۲

 

دلیل انتخاب رنگ سال ۲۰۲۲


پنتون رنگ سال ۲۰۲۲ را در قالب یک تغییر و مرحله‌ای برای گذار از دوران کرونا و پا گذاشتن به جریان زندگی عادی در نظر گرفته ‌است؛ دوره‌ای که قرنطینه ‌ها و ایزوله بودن تمام می ‌شود. حالا که مردم هم عادات تازه ‌ای پیدا کرده‌اند و استانداردهای جهانی نیز تغییر یافته، شرکت بین‌المللی متخصص در حوزه رنگ هم باید دست به اقدام تازه‌ای بزند.
این رنگ با ترکیب خاص خود، دنیای دیجیتال و جهان واقعی را با هم تلفیق کرده و از این نظر به آنچه ما طی این سال‌ها تجربه کرده‌ایم، نزدیکی زیادی دارد. استفاده از این رنگ در قالب دنیای دیجیتال هم بسیار کارآمد است و باعث محبوبیت بیشتر آن خواهد شد. این رنگ حس زندگی مدرن را هم در ما به وجود می‌آورد و بین جهان واقعی و دنیای دیجیتال پل می‌زند.
رنگ جدید پنتون، خلاقیت و نوآوری را با خود به همراه آورده است. زیرا پس از شیوع کرونا زندگی همه دچار تغییر شده است؛ اکنون که یک دوره منزوی و دور از اجتماع به پایان رسیده و استانداردها حال تغییر هستند، این رنگ اعتماد به نفس می‌بخشد و خلاقیت افراد را زنده خواهد کرد تا از تغییرات استقبال کنند.

 

تأثیر رنگ سال ۲۰۲۲ در مد


شرکت پنتون برای انتخاب یا بهتر بگوییم، تولید رنگ سال ۲۰۲۲ بدون برنامه‌ریزی عمل نکرده است. شرکت‌های حوزه لباس و مد هم قبلاً از این انتخاب شرکت پنتون باخبر بودند و شما می‌توانید اثر آن را در ست‌ لباس های زنانه کالکشن پاییز و زمستان سال ۲۰۲۱ هم مشاهده کنید. یکی از بهترین مثال‌ها در این‌ خصوص، کالکشن جدید برند والنتینو است؛ همین‌طور برندهایی مانند ایو سن لورن و ژیوانشی نیز در کالکشن پاییزه و زمستانی سال ۲۰۲۱ خود از این رنگ خاص و زیبا در لباس های خود استفاده کرده‌اند. همچنین بسیاری از سلبریتی‌ها هم طی این فصل از رنگ لباس سال ۲۰۲۲ در طراحی‌های خود استفاده کرده‌اند که از بین آن‌ها می‌توان به حضور لیدی گاگا با لباس بنفش منحصر به فردش در مراسم فرش قرمز فیلم جنجال ‌برانگیز خانه‌ گوچی اشاره کرد.

 

ست بنفش و صورتی، یک ست زیبای دخترانه


رنگ لباس سال ۲۰۲۲ را هم می‌توان مثل دیگر تنالیته‌های رنگ بنفش با صورتی ست کرد. با این تفاوت که احتمالاً از دیگر ترکیب‌ های ست بنفش و صورتی، آرام‌تر و باوقارتر است؛ بنابراین، اگر به‌دنبال یک ترکیب دخترانه‌ شیک هستید که چندان هم توی چشم نباشد، ست صورتی و بنفش وری پری می‌تواند ایده‌ خوبی برای خرید لباس دخترانه ارزان و شیک باشد.

 

ست رنگ لباس سال ۲۰۲۲ با دیگر تنالیته‌های بنفش


بنفش مخصوص امسال نه‌ تنها دراستایل مونوکروم که در ترکیب با انواع دیگر رنگ بنفش هم چیزی کم و کسر ندارد. می‌توانید با خیال راحت آن را با بنفش‌های تیره‌ تر در دو سر طیف قرمز و آبی ست کنید و مطمئن باشید که آنچه انتخاب کرده‌اید، در کنار هم یک تیپ زنانه جذاب و فوق‌العاده را خواهد ساخت. اگر از طرفداران پر و پا قرص رنگ بنفش هستید، امسال سال شماست و می‌توانید هر چقدر دوست دارید، از این رنگ در استایلتان استفاده کنید.

 

رنگ بنفش ۲۰۲۲

 

ست آبی و بنفش ترکیبی سرشار از امید و آرامش‌


در جست ‌و جوی آرامشی هستید که طی این دو سال، در همه‌گیری ویروس کرونا از دست رفته؟! ست آبی و بنفش وری پری را امتحان کنید! این ترکیب تمام آنچه از آرامش و امید برای سال آینده می‌خواهید را برای شما به ارمغان می‌آورد. نکته جالب این‌جاست که رنگ لباس سال ۲۰۲۲ نه‌ تنها برای فصل گرم سال، بلکه در همین زمستان جاری هم به اندازه‌ کافی برای استفاده جذابیت دارد؛ پس حتی یک روز را هم برای ساختن یک استایل زنانه جدید از این رنگ هدر ندهید.

 

رنگ لباس سال ۲۰۲۲ و ست رنگ بنفش با کرم


وری پری که درمیان خانواده‌ رنگ‌های آبی، پرهیجان و در بین رنگ‌های خانواده قرمز، باوقار و متین ظاهر می‌شود، در ترکیب با رنگ کرم بیشتر بخش آبی خود را به رخ می‌کشد. اما در هر صورت، ست رنگ بنفش با کرم از آن ترکیب‌هایی است که به‌ سادگی نمی‌توانید از کنارش عبور کنید. علاوه بر این، رنگ لباس سال ۲۰۲۲ در کنار تنالیته‌های مختلف زرد هم ترکیب زیبایی ایجاد می‌کند؛ بنابراین، با وجود جدید بودن وری پری در پالت شرکت پنتون، لازم نیست نگران ست کردن آن باشید. چون آنقدر رنگ‌های مختلف برای اینکار در اختیار دارید که بعید بتوانید از همه‌ آن‌ها استفاده کنید.

 

رنگ لباس سال ۲۰۲۲ و ست رنگ بنفش با کرم

 

ست بنفش و قرمز برای هیجان بیشتر


ست بنفش و قرمز در نقطه‌ مقابل رنگ‌های سبز و آبی قرار دارد و اگر می‌خواهید به استایل خود شور و حرارت ببخشید، کافی است تا اندکی از رنگ قرمز را در کنار رنگ لباس سال ۲۰۲۲ به کار بگیرید تا ببینید چطور هیجان به آیینه رو‌به‌روی شما اضافه‌ می‌شود. از آنجا که رنگ بنفش وری پری به خودی خود آرام و متین است، استفاده از رنگ قرمز پرحرارت می‌تواند تعادل جذابی میان رنگ ‌های گرم و سرد برقرار کند. پس برای خرید لباس زنانه مثل خرید شلوار زنانه ارزان، یا خرید مانتو زنانه ارزان ترکیب این رنگ ها را فراموش نکنید.

 

ست بنفش و نارنجی، ترکیبی برای سرزندگی


ممکن است دوست داشته باشید که با بنفش ویژه امسال یک استایل گرم و سرزنده بسازید اما در عین حال هم چندان تمایلی به استفاده از رنگ قرمز نداشته باشید. در چنین حالتی، ست بنفش و نارنجی بهترین انتخاب برای رنگ لباس سال ۲۰۲۲ به‌ شمار می‌آید. به ‌خصوص قرار گرفتن رنگ نارنجی روشن مکمل بنفش وری پری در کنار آن یک ترکیب خاص و زیبا را به وجود می‌آورد که می‌توان آرامش و هیجان را یکجا در چنین استایلی پیدا کرد.

 

ترکیب بنفش سال ۲۰۲۲ و رنگ سبز


فکر می‌کنید ترکیب بنفش با رنگ سبز کمی عجیب و غریب است؟ باید بگوییم که اشتباه می‌کنید! در دنیای امروز مد و فشن ترکیب‌های جالب و جذابی وجود دارند که بسیاری از ما حتی نمی‌توانیم آن‌ها را کنار هم تصور کنیم اما همین که تصویر را می‌بینیم، متوجه می‌شویم که چقدر خوب این رنگ‌ها یکدیگر را تقویت می‌کنند. ست سبز و بنفش سال ۲۰۲۲ هم همینطور است؛ بیشتر از آنکه تصور کنید یک ترکیب ایده آل را به ‌وجود می‌آورند.
می‌توانید در کنار رنگ بنفش وری پری از سبز تیره یا سبز روشن و پاستلی استفاده کنید؛ در هر صورت این ست فوق‌العاده است.

 

رنگ لباس سال ۲۰۲۲ همراه رنگ‌های خنثی، برای یک استایل خاص


اگر ترجیح می‌دهید در مورد این رنگ جدید کمی احتیاط به خرج بدهید، ست کردن رنگ لباس سال ۲۰۲۲ با رنگ‌های خنثی می‌تواند بهترین کار ممکن برای شما باشد. این رنگ‌ها هیچ‌ وقت شما را ناامید نمی‌کنند و می‌توانید آن‌ها را در ترکیب با هر رنگی مورد استفاده قرار بدهید. رنگ‌های خنثی شامل سفید، خاکستری و مشکی، این قدرت را به شما می‌دهند تا از هر رنگی برای تکمیل استایلتان بهره بگیرید. نکته‌ دیگر این‌ که شاید رنگ‌های خنثی مانند دیگر رنگ‌هایی که ذکر کردیم، هیجان‌انگیز نباشند اما آن‌ها هم جذابیت‌های خاص خودشان را دارند؛ به‌خصوص اگر قصد داشته باشید استایلی خاص و رسمی داشته باشید.

 

رنگ لباس سال ۲۰۲۲ همراه رنگ‌های خنثی، برای یک استایل خاص

 

رنگ سال و استایل مونوکوروم


یکی از انواع استایل‌هایی که می‌توانید در آن از رنگ بنفش سال ۲۰۲۲ استفاده کنید، استایل مونوکروم است. این نوع خاص از ترکیب لباس‌ها به استفاده از المان‌های مختلف لباس با یک رنگ یکدست گفته می‌شود. از آنجا که بنفش وری پری تا به همین جا هم جذابیت‌های زیادی از خود نشان داده، انتظار می‌رود برای استایل مونوکروم هم به یکی از گزینه‌های ثابت تبدیل شود. این ترکیب به ‌ویژه برای تابستان بسیار مناسب به‌ نظر می‌رسد.
اگر با وجود تمام آنچه ذکر کردیم، نمی‌توانید با رنگ خاص امسال ارتباط برقرار کنید، لازم نیست نگران باشید؛ چون همچنان رنگ‌های دیگر هم هستند که می‌توانند برای شما مناسب باشند.

 

 

منابع

دیجی استایل

ایمنا

 

 

سایر مطالب مرتبط به خرید اینترنتی از مزون لباس:

رنگ انتخابی ۲۰۲۲ در دکوراسیون و پارچه
ویژگی‌های یک خانم شیک و خوش استایل
ترجیح شما پالتوست یا بارانی؟

 

چگونه با رنگ‌ لباس سال ۲۰۲۲ یک استایل خاص داشته باشید!

الهه عزیزی

کارشناس تولید محتوا
چطوری میتونم کمکتون کنم؟