رنگ انتخابی ۲۰۲۲ در دکوراسیون و پارچه

خلاصه

شرکت پنتون ترکیب رنگ آبی و بنفش گل پریوش را برای سال جدید میلادی در نظر گرفته است. این رنگ جذاب و دوست داشتنی، معنی و مفهوم عمیقی را می رساند و به گونه ای وفاداری و ثبات رنگ آبی را با شور و هیجان رنگ قرمز ترکیب کرده است؛ رنگی که مفهوم پویایی، ابتکار و خلاقیت را بیان می کند.

۱۴۰۰ دوشنبه ۲۷ دي
880بازدید
رنگ انتخابی ۲۰۲۲ در دکوراسیون و پارچه

 

شرکت پنتون ترکیب رنگ آبی و بنفش گل پریوش را برای سال جدید میلادی در نظر گرفته است. این رنگ جذاب و دوست داشتنی، معنی و مفهوم عمیقی را می رساند و به گونه ای وفاداری و ثبات رنگ آبی را با شور و هیجان رنگ قرمز ترکیب کرده است؛ رنگی که مفهوم پویایی، ابتکار و خلاقیت را بیان می کند.

اکنون که به نظر می رسد جهان در حال یک تغییر و تحول از دوران کرونا و قرنطینه و انزوای ناشی از آن به سمت زندگی عادی است، این رنگ اعتماد به نفس را برای مردم جامعه به همراه می آورد و خلاقیت افراد را زنده می کند تا از تغییرات جدید به خوبی استقبال نمایند. این ترکیب رنگ خاص، دنیای دیجیتال و جهان واقعی را با یکدیگر تلفیق کرده و محبوبیت بیشتر خود را رقم زده است. جالب است بدانید شرکت پنتون برای اولین بار بعد از بیست و دو سال، مستقیماً یک رنگ جدید و نو را ابداع و راهی بازار کرده است.

 

معنای رنگ سال ۲۰۲۲ پنتون

رنگ سال ۲۰۲۲ پنتون، حس سرزندگی را برای فضاهای داخلی به ارمغان می آورد و ترکیب های رنگی غیر منتظره ای را طلب می کند. برای ایجاد ظاهری جذاب و متأثر از طبیعت در اتاق های نشیمن و دفاتر کار، رنگ وری پری را با تن های رنگ سبز روشن ادغام نمایید. یا برای به وجود آوردن حال و هوای راحت و معتدل که بیشتر برای اتاق های خواب مناسب است؛ سایه های رنگ ملایم مانند بنفش مایل به ارغوانی و قرمز مایل به قهوه ای را با هم ترکیب نمایید. در فضاهای مخصوص کودکان، با ترکیب آبی ارغوانی با صورتی گرم و زرد روشن، پالت رنگی اصلی کلاسیک را می توان با دقت بیشتر مورد بررسی قرار داد.

هدف پنتون از معرفی رنگ سال از زمان رونمایی از اولین رنگ سال پنتون، معرفی رنگی بوده که با پوشش دادن لحظه های فرهنگی آن سال، حال و هوای عصر خود را منعکس کند. رنگ وری پری نیز در تلاش است این کار را برای سال پیش رو انجام دهد. آیزمن می گوید: این رنگ مظهر حضور شجاعانه است و زمینه ساز و مشوق ابتکار و خلاقیت شخصی است. امروز عصری است که ما بیش از هر زمان دیگری به تشویق نیاز داریم، و به چیزی که به ما روحیه بدهد بسیار محتاجیم.

آیزمن در ادامه توضیح می دهد که این رنگ پیچیده، عضوی از خانواده رنگ های آبی است که عموماً یک رنگ آشنا، راسخ و آرامش بخش محسوب می شود؛ اما با القای ته رنگ بنفش قرمز در آن، انرژی و پویایی خاصی پیدا می کند. این رنگ ترکیبی از رنگ های سرد و گرم است که حسی جدید و غیرمنتظره دارد؛ همچنین بازتابی از نوعی از نوآوری است که همه ما در این لحظه از تاریخ به آن نیاز داریم. آیزمن می گوید: این رنگ به ما کمک می کند تا در حین بازنویسی زندگی خود، پذیرای آینده و وقایعی باشیم که احتمالاً در آن رخ می دهند.

پریسمن می گوید: دورانی که در حال حاضر ما در آن زندگی کرده ایم، به عقیده خیلی ها بسیار غیر معمول است. خواه بخواهیم به ادامه اعتراضات زیست محیطی در سراسر جهان نگاه کنیم و خواه به درگیری های فرهنگی در مورد نابرابری های اجتماعی در نقاط مختلف جهان بپردازیم، و اگر در کنار اینها تنها نیم نگاهی به همه گیری جهانی داشته باشیم؛ متوجه می شویم که تمامی این عوامل در کنار هم ارزش های اجتماعی، فرهنگی و شخصی ما را تحت تأثیر قرار می دهند. از این رو هر کدام از ما به طرق مختلف چه به صورت شخصی یا حرفه ای، به دنبال بازنویسی زندگی خود و بازنگری در آن هستیم؛ زیرا ما نیز باید خود را با این تغییرات همسو کنیم. رنگ وری پری نمادی از نیاز به راهکارهای خلاقانه و پایمردی ما در مقابله با چالش های بی سابقه ای است که با آنها روبروییم.

 

رنگ سال ۲۰۲۲ در دکوراسیون

 خرید مانتو ارزان با رنگ سال ۲۰۲۲

 

چگونه رنگ سال ۲۰۲۲را ست کنیم

همان طور که اشاره کردیم، در سال۲۰۲۲ با یک رنگ شیک و جدید سروکار داریم که ست کردن آن می تواند به اندازه جذابیتش، قدری هم چالش برانگیز باشد. بر همین اساس، شرکت پنتون یک پالت رنگی متعادل کننده برای این رنگ جدید ارائه کرده تا افراد راحت تر بتوانند تعادل رنگ های گرم و سرد را در استایل خود یا دکوراسیون و لوازم منزل برقرار نمایند. این رنگ های مکمل که غالباً گرم و چشم نواز هستند، کمک می کنند تا رنگ بنفش خاص امسال، بیشتر به چشم بیاید.

 

جلوه رنگ جدید پنتون برای دکوراسیون منزل چگونه است

می توان گفت که رنگ سال ۲۰۲۲ به خوبی مورد استقبال طراحان دکوراسیون داخلی قرار خواهد گرفت. چون این رنگ را به نوعی می توان سرشار از طراوت و بازیگوشی دانست که خانه را در عین حال که به مکانی برای کسب آرامش تبدیل می کند، پر تحرک و پر جنب و جوش نیز هست و این آرامش توام با نشاط و سرزندگی، حس فوق العاده ای را القاء می نماید. ترکیب رنگ جذاب وری پری را می توان روی دیوار، انواع پارچه ها، مبلمان و تجهیزات جانبی پیاده سازی کرد.

یکی از نکات جالب توجه در مورد رنگ وری پری این است که به دلیل جذابیت بالا و قدرت و گیرایی فراوان این رنگ، به کار بردن آن حتی برای یک عنصر از دکوراسیون نیز می تواند جلوه بسیار زیبایی را به همراه داشته باشد. بنابراین نیازی نیست که تمام اجزا و المان های دکوراسیون منزل را برای تطبیق با مد جدید تغییر دهید؛ زیرا یک عنصر کوچک از این رنگ، می تواند یک تغییر بزرگ را به همراه داشته باشد.

 

رنگ سال ۲۰۲۲ در دکوراسیون

رنگ سال با انواع دکوراسیون و پوشاک زنانه 

 

کاربردهای رنگ وری پری در سال ۲۰۲۲

هدف روند انتخاب رنگ سال تأثیرگذاری بر دنیای گسترده طراحی، از طراحی داخلی تا طراحی صنعتی است. به همین دلیل این شرکت هر ساله با معرفی رنگ سال، کاربردهای سایه رنگ انتخابی خود را نیز معرفی می کند. وری پری در مد و پوشاک "از نظر احساسی آینده نگرانه" به شمار می آید. ظاهراً اعمال این رنگ بر روی مواد، روکش ها و بافت های مختلف منجر به خلق ظاهری متمایز می شود.

پنتون می گوید که رنگ وری پری در صورت استفاده در دکوراسیون داخلی، "حسی با طراوت و سرزنده" را به این فضاها تزریق می کند؛ به خصوص اگر با ترکیب های غیرمعمول ادغام شود. پنتون پیش بینی می کند که اعمال این رنگ بر روی بافت ها و روکش های مختلف، تأثیرگذاری آن را دوچندان خواهد نمود. با تلفیق ثبات و تداوم رنگ آبی با انرژی و هیجان قرمز، پیامی از اعتبار و همچنین خلاقیت را منتقل می کند. وری پری چه در یک قلمرو دیجیتالی فانتزی و چه در مواد فیزیکی ظاهر شود، گرمای خوش خلقی را تراوش می‌کند که به سرعت چشم را درگیر می‌کند.

پالت قانون تعادل پنتون ترکیبی از رنگ ‌های گرم و سرد را ارائه می‌کند که به واسطه تلفیق با یکدیگر، تعادل خاصی را ایجاد می‌ نمایند. به تازگی آبی مایل به بنفش وری پری نیز به این پالت اضافه شده و سرزندگی را به کالبد آن تزریق نموده است. شما می‌توانید از پالت قانون تعادل برای دکوراسیون اتاق ‌ها و رنگ آمیزی آن استفاده نمایید. از آنجاکه این پالت از وجود سایه‌ های مکمل گرم وری پری بهره می ‌برد، واقعاً طرح رنگی همه جانبه و عالی ای را برای شما به ارمغان خواهد آورد که می‌تواند برای جای جای خانه ‌تان مناسب باشد. البته می ‌توانید تناژ رنگی هر اتاق را به دلخواه خود تغییر دهید. با این حال، هارمونی رنگی ایجاد شده به واسطه این پالت می‌ تواند از اتاق نشیمن گرفته تا اتاق خواب به چشم بیاید.

این رنگ ‌ها با تمامی سبک‌ ها و دکوراسیون ‌ها از جمله سنتی، بوهو و ژاپنی سازگار هستند. پس سعی کنید رنگ سال ۲۰۲۲ پنتون را به واسطه استفاده از تناژهای رنگی جذاب به خانه‌تان بیاورید. کوسن‌ های تک رنگ، میز کنسول مدرنی از جنس سرامیک یا هنر دیواری می ‌توانند به خوبی این پالت رنگی را تکمیل نمایند.

 

 

رنگ سال ۲۰۲۲ در دکوراسیون و پارچه

 

 

 

منابع

دکورینه

نساجی

وایپرمارکت

 

 

 

سایر مطالب مرتبط به خرید اینترنتی از مزون لباس

ویژگی‌های یک خانم شیک و خوش استایل
ترجیح شما پالتوست یا بارانی؟
کفش پاشنه بلند یا اسپرت بپوشیم؟

رنگ انتخابی ۲۰۲۲ در دکوراسیون و پارچه

الهه عزیزی

کارشناس تولید محتوا
چطوری میتونم کمکتون کنم؟