کفش پاشنه بلند یا اسپرت بپوشیم؟

خلاصه

یکی از چالش های قدیمی در دنیای مد و در ذهن خانم های علاقمند به مد انتخاب بین کفش پاشنه بلند زنانه و کفش کتانی زنانه است. کفش های پاشنه بلند زنانه در چند قرن اخیر در دنیای مد جایگاه خود را حفظ کرده و همواره محبوب بوده اند، چون همه خانم ها علاقمند هستند که قدبلندتر و خوش استایل تر به نظر بیایند. اما خرید کفش اسپرت زنانه هم در نیم قرن اخیر به خاطر راح

۱۴۰۰ سه شنبه ۷ دي
2016بازدید
کفش پاشنه بلند یا اسپرت بپوشیم؟

 

یکی از چالش های قدیمی در دنیای مد و در ذهن خانم های علاقمند به مد انتخاب بین کفش پاشنه بلند زنانه و کفش کتانی زنانه است. کفش های پاشنه بلند زنانه در چند قرن اخیر در دنیای مد جایگاه خود را حفظ کرده و همواره محبوب بوده اند، چون همه خانم ها علاقمند هستند که قدبلندتر و خوش استایل تر به نظر بیایند. اما خرید کفش اسپرت زنانه هم در نیم قرن اخیر به خاطر راحتی فوق العاده، بسیار محبوب و دوست داشتنی بوده است. اما سؤال اصلی اینجا مطرح می شود که هنگام خرید کفش زنانه ارزان باید کفش پاشنه بلند زنانه یا کفش اسپرت زنانه را انتخاب کنیم؟ چالش انتخاب بین کفش پاشنه بلند و کفش کتانی در حقیقت چالش بین مد و راحتی است. پس برای انتخاب درست باید موقعیت را شناخت و این که در هر موقعیتی کدام مورد اهمیت بیشتری دارد و برای هر کدام چه کفشی مناسب تر است و چگونه این دو اصل را با یکدیگر هماهنگ ساخت.


در ابتدا پیشنهاد ما به شما این است که اجازه ندهید بخاطر خوش تیپ شدن، پاهایتان درد بکشد. همانطور که اکثر زنان در طول تاریخ فهمیده اند، مدهای دوست داشتنی اغلب کمی راحتی را از ما می گیرد. از لباس ها و گن های بسیار تنگ و چسبان گرفته، تا کفش های پاشنه بلند زنانه. زیبا به نظر آمدن، گاهی به قیمت بسیار سنگینی برایمان تمام می شود. کفش های پاشنه بلند انگشتان پا را بهم می چسباند و به سمت پایین می کشاند و گاهی موجب فرو رفتن ناخن در پا می شود. در هر حال لزومی ندارد که کفش های دوست داشتنی پاشنه بلندتان را دور بیاندازید، اما می توانید در زمان خرید لباس زنانه ارزان از جمله کفش زنانه، بهترین انتخاب را داشته باشید. در ادامه برای شما توضیح می دهیم

که هر مدل کفش زنانه، برای چه موقعیتی مناسب خواهد بود.

 

خرید کفش زنانه در دیزی بست

مسافرت


خرید یک جفت کفش کتانی زنانه راحت مزایای زیادی برای شما در سفرها خواهد داشت. پس با پوشیدن کفش پاشنه بلند خود و پاهایتان را در سفرها آزار ندهید. اگر ترجیح می دهید کفش کتانی بپوشید رنگ های مشکی و طوسی را به جای سفید امتحان کنید. چون نمونه های سفید رنگ کمتر از رنگ های دیگر سطح بالا به نظر می رسند.

 

کتانی‌های مد روز بخرید


امروزه طراحان کفش زنانه مدل های جذاب و زیبایی از کفش های کتانی ارائه داده اند که می توانند در موقعیت های مختلفی استفاده شوند.

 

 

کتانی به روز

کفش‌های پاشنه کوتاه‌تر بپوشید


کفش های زنانه با پاشنه کوتاه تر که به آنها پاشنه بلند گربه ای هم می گویند بسیار راحت تر از کفش های کلاسیک پاشنه بلند هستند. اگر می خواهید کمتر به پاها و کمرتان فشار بیاید و مد روز و خوش استیل هم باشید خرید کفش پاشنه کوتاه زنانه ارزان را امتحان کنید.

 

کجا کتانی نپوشیم؟


کفش های کتانی مناسب را تقریباً در همه موقعیت ها می توان پوشید. تنها چند موقعیت استثنایی وجود دارد که باید از پوشیدن کفش کتانی به هر نحوی اجتناب کرد.

 

عروسی‌ها:

هر چقدر هم که عروسی مورد نظر تم طنز و جنبه فان داشته باشد، از پوشیدن کفش کتانی خودداری کنید. به جای آن می توانید کفش عروسکی تخت بپوشید.
مهمانی رسمی مهم یا معمولی یا خانوادگی: به جای کتانی زنانه کفش گربه ای بپوشید.


فرش قرمز:

شاید هر کسی موقعیت حضور در فرش قرمز را نداشته باشد اما محض احتیاط به خاطر داشته باشید که پوشیدن کفش پاشنه بلند در آنها ضرورت دارد.


قرار:

غیر از حالتی که محل قرار شما کوه یا دشت باشد، پوشیدن کفش کتانی در قرارها بسیار ضد فشن است.


آتلیه:

مسلماً عکس های شما با کفش پاشنه بلند زنانه بسیار زیباتر خواهند شد.


مصاحبه های کاری:

با کفش خوب و استایل شیک قطعاً روی کارفرماها تأثیر بهتری خواهید داشت و کفش پاشنه بلند به شما اعتماد به نفس و قدرت بیشتری خواهد داد.

اگر توانایی آن را دارید که با کفش پاشنه بلند زنانه به راحتی راه بروید انتخاب بسیار مناسبی کرده اید. انتخاب این کفش ها با هر نوع لباس زنانه، مثل خرید شلوار جین زنانه ارزان و خرید دامن زنانه ارزان گرفته تا لباس مجلسی تصمیم مناسبی خواهد بود. تنها جایی که باید مراقب راه رفتن در آن باشید سطوح نرم و چمن است چون امکان زمین خوردن بسیار زیاد است.

 

کتانی‌های لژ منفی


این کفش‌ها شکل عجیبی دارند و گفته می ‌شود برای کمک به هماهنگی پا و باسن تولید شده و راه رفتن را راحت ‌تر می ‌کنند. این کفش ‌ها که پاشنه منفی دارند یعنی پاشنه ‌شان پایین‌ تر از انگشتان پا طراحی شده است، باعث ایجاد فشار به سمت جلوی پا شده و منجر به کشیدگی تاندون آشیل می ‌شود. در این حالت بدن در تلاش برای حفظ تعادل و استقرار مجبور است گروه جدیدی از عضلات را هنگام راه رفتن به کار بگیرد که در حالت معمول استفاده نمی ‌شد. این الگوی راه رفتن غیرعادی مکانیک زیستی راه رفتن طبیعی فرد را تحت تأثیر قرار می ‌دهد به طوری که بعدها فرد در کفش معمولی به سختی راه می ‌رود. پس اگر دچار ورم مفاصل، زانو درد و پا درد هستید باید از پوشیدن این کفش‌ ها خودداری کنید و از کفش ‌های معمولی راه رفتن به طور منظم استفاده کنید. اگر در دوره ‌ای از این کفش ‌ها استفاده کرده‌ اید و دچار زانودرد و پادرد شده‌اید، پابرهنه راه رفتن در خانه موجب افزایش انعطاف‌پذیری و قدرت عضلات می ‌شود و مشکل را برطرف می کند.

 

آل استارهای محبوب


این کفش‌ها به دلیل مد روز بودن، دوام زیاد و البته سبکی آن در میان جوانان علاقه ‌مندان بسیاری دارد. جای تعجب نیست که بیش از 600 میلیون جفت از این کفش در سراسر دنیا به فروش رفته است. اما اخبار بد در مورد آنها هم وجود دارد. متخصصان توصیه می‌ کنند به طور مداوم از آل استارها استفاده نکنید و برای تمرین و ورزش کفش دیگری را انتخاب کنید.
یک کفش ورزشی زنانه خوب باید سبک وزن بوده و ویژگی‌ های خاصی مانند ضد لغزش بودن، ضد پیچش و ضد تعریق بودن را داشته باشد. این کفش ‌ها به خصوص در قسمت وسط و پایین پاشنه پا بیش از حد نرم هستند و سیستم تهویه ‌شان ضعیف بوده و ایجاد تعریق می‌ کنند. استفاده طولانی مدت از این کفش‌ ها به ویژه در محیط‌ های مرطوب باعث تعریق پا و افزایش بیماری ‌های پوستی مانند اگزما، قارچ پوستی و‌ تب‌ خال می ‌شود. در مورد کودکان و نوجوانان نیز استفاده از این کفش ‌ها می ‌تواند منجر به صافی کف پا شود.

 

کفش آل استار

پاشنه بلندهای کشنده


سال‌ هاست که پزشکان درباره خطرات استفاده از کفش پاشنه بلند بر سلامت پای افراد هشدار می‌ دهند، اما مهم‌ترین مشکلاتی که بروز می ‌کند، شامل موارد زیر است. پاشنه‌های بلندتر از 7 سانتی‌ متر نیروی گشتاور پیچشی را روی زانوها زیادتر و با در خطر قرار گرفتن مفاصل زانوها، آنها را مستعد ابتلا به آرتروز می‌کند.
پاشنه ‌های خیلی بلند باعث ایجاد فشار روی مفصل انگشت شست پا می ‌شود. از این مفصل استخوان متاتارس به استخوان نخودی ‌شکل انگشت پا می ‌رسد. فشار بیش از حد به این استخوان یا اعصاب می ‌تواند آن را ملتهب کند. تمام کفش ‌های پاشنه بلند زنانه ممکن است منجر به پیچ‌خوردگی مچ پا شوند. شایع‌ترین نوع پیچ ‌خوردگی نیز پیچ‌ خوردگی به بیرون است که موجب رگ به رگ شدن شدید رباط پا می‌شود. خطر ابتلا به آرتروز با پیچ خوردگی شدید پا افزایش می‌یابد.

 

 

کفش پاشنه بلند

 

منابع

چی بپوشم

روان پزشک

 

 

 

 

سایر مطالب مرتبط به خرید اینترنتی از مزون لباس:

کفش‌های بوت، پوتین و چکمه چه تفاوت‌هایی با هم دارند؟
مدل شومیز و شلوار شیک خواستگاری
خرید مانتو پاییزی به صرفه است؟

 

 

کفش پاشنه بلند یا اسپرت بپوشیم؟

الهه عزیزی

کارشناس تولید محتوا
چطوری میتونم کمکتون کنم؟