خرید مانتو پاییزی به صرفه است؟

خلاصه

یکی از لباس های ضروری برای خانم های ایرانی مانتوست و انتخاب و خرید هر چیزی که بر روی زیبایی و جذابیت خانم ها تأثیر مستقیم داشته باشد مطمئناً سخت است. وجود تنوع زیاد مانتو (مانتو ساده، مانتو مجلسی، مانتو اسپرت دخترانه، مانتو اداری ویژه خانم های شاغل، مانتو دانشجویی و …) که هر کدامشان در هزاران طرح و نقش، رنگ، جنس و قیمت مختلف وجود دارند مطمئناً سختی

۱۴۰۰ شنبه ۴ دي
2057بازدید
خرید مانتو پاییزی به صرفه است؟

 

فصل ها در چشم به هم زدنی می گذرند، به همین دلیل نیاز است خرید لباس زنانه را با توجه به فصل ها انجام دهید. مانتو جزو اساسی استایل خانم ها است، به همین دلیل باید برای هر فصل مانتوی مناسبی را انتخاب کنید. برای خرید مانتو زنانه ارزان برای فصل پاییز باید دقت کنید به سراغ جنسی بروید که علاوه بر گرم نگه داشتن بدن، سنگینی پوشاک های زمستانی را نداشته باشد. در این مطلب به این سؤال پاسخ می دهیم که آیا خرید مانتو پاییزی به صرفه است؟


انتخاب جنس مناسب برای مانتو پاییزی


یکی از لباس های ضروری برای خانم های ایرانی مانتوست و انتخاب و خرید هر چیزی که بر روی زیبایی و جذابیت خانم ها تأثیر مستقیم داشته باشد مطمئناً سخت است. وجود تنوع زیاد مانتو (مانتو ساده، مانتو مجلسی، مانتو اسپرت دخترانه، مانتو اداری ویژه خانم های شاغل، مانتو دانشجویی و …) که هر کدامشان در هزاران طرح و نقش، رنگ، جنس و قیمت مختلف وجود دارند مطمئناً سختی این قصه را بیشتر می کند.
برای خرید مانتوهای پاییزی می توانید به سراغ خرید مانتوهایی از جنس فوتر، جیر، چرم، مخمل، کتان و یا پشم بروید. در این میان استفاده از فوتر برای دوخت انواع مانتو پاییزه و زمستانه بسیار رایج است. این پارچه ها به صورت ساده و طرحدار با ضخامت های متنوع به بازار عرضه می شوند. از دوام و ماندگاری خوبی برخوردار هستند و می توان گفت از مقرون به صرفه ترین انواع پارچه ها هستند. پارچه فوتر از انواع پارچه پشمی به شمار می آید و انواع بسیار متنوعی دارد. این پارچه توانایی نگه داشتن هوا در بین الیاف خود را دارد و به همین دلیل عایق خوبی در برابر سرما هستند.
اگر به دنبال خرید مانتو پاییزه سبک تری هستید می توانید از انواع مانتوهای پاییزی کتان استفاده نمایید. کتان نیز انواع مختلفی دارد و از نوع ضخیم آن برای دوخت مانتوهای پاییزه استفاده می شود. در اینگونه از پوشاک ها معمولاً با استفاده از پارچه های خز دوختی تزیینی بر روی قسمت های مختلف آن انجام می شود. دوام، تثبیت رنگ، ظاهر زیبا و ایستایی از جمله ویژگی های مانتو پاییزه کتان است.
اگر می خواهید مانتو پاییزه بلند طرح داری را خریداری کنید در هنگام خرید سایر آیتم های استایلتان دقت داشته باشید و آنها را ساده انتخاب کنید و خیلی استایل خود را شلوغ نکنید. بسیاری از افراد ممکن است فکر کنند پوشیدن مانتوهای بلند کار سختی است و اما برخی دیگر خرید مانتو پاییزه بلند را در اولویت های خود قرار می دهند. مانتوهای بلند امروزه طرفداران زیادی دارد و استایل جذابی را برای فرد می سازد. اما باید بدانید اگر قد کوتاهی دارید از پوشیدن مانتو پاییزه بلند خودداری کنید زیرا این مانتوها شما را کوتاه تر از حالت عادی نشان می دهد.

 

خرید مانتو پاییزه ارزان از دیزی بست


پارچه های مناسب برای مانتو پاییزه بلند


بسیاری از مردم در فصل سرد به دنبال این هستند تا با بهره گیری از لباس ها خود را گرم نگه دارند و خیلی به دنبال شیک و جذاب بودن نیستند . البته اگر شما در انتخاب جنس مانتو پاییزی بلند دقت کنید می توانید در عین شیک بودن از خود در مقابل سرما نیز حفاظت کنید. خرید مانتو پاییزی زنانه باید به صورتی باشد که شما را از سرما در امان نگه دارد، به همین دلیل در هنگام خرید مانتوی پاییزی ارزان به جنس آن دقت کنید.
این که شما چند لباس را روی هم بپوشید کار بسیار اشتباهی است و برای این کار حتماً باید قوانین مربوط به چند لایه ای بودن لباس ها را رعایت کنید . زمانی که جنس خوبی را برای این مانتو انتخاب کنید مسلماً نیازی به چند لایه ای بودن لباس ها نخواهد بود.

 

 

انواع مانتو و پالتو در مزون دیزی بست

 

پارچه های فاستونی مناسب برای مانتو پاییزه بلند


از زمان های بسیار دور از پارچه های فاستونی برای مانتو پاییزه استفاده می شده است. این پارچه در ابتدا در کشور آمریکا تولید شده و بعدها وارد ایران شده است و با نام فاستونی شناخته می شود. در بریتانیا تا چند سال این پارچه تنها مخصوص طبقه مرفه جامعه بوده است.
پارچه فاستونی به دلیل کیفیت بالایی که دارد می تواند برای دوخت مانتو پاییزی زنانه مورد استفاده قرار بگیرد. این پارچه دارای الیاف و طرح های متنوعی است. ترکیب پارچه فاستونی، مواد پلی استر، پشم و کرک است. آن دسته از پارچه هایی که پشم موجود در آن بیشتر است، لطیف ترند. به همین دلیل در هنگام خرید آن دقت لازم را داشته باشید.

 

 

بهترین و ارزانترین مانتو در دیزی بست

 

پارچه مخمل


پارچه مخمل ترکیب ابریشم، کتان و پنبه است. پارچه های مخمل جز پارچه های اشرافی به حساب می آید و انواع بسیار زیادی دارد. جز اصلی پارچه مخمل، پنبه است به همین دلیل نیز بسیار نرم و لطیف اند. پارچه مخمل کبریتی نوعی از پارچه های مخمل است که می تواند برای دوخت مانتو پاییزه بلند مورد استفاده قرار بگیرد، زیرا این پارچه ها نسبت به سایرین ضخامت بیش تری دارند و می توانند در برابر نفوذ سرما مقاومت کنند. پارچه مخمل سوییت نوعی از پارچه های مخمل است که در چند سال اخیر طرفداران بسیار زیادی داشته است و می توان از آن برای مانتوهای پاییزه استفاده کرد.

 

پارچه پلار


پارچه های پلار از ترکیب پنبه، کرک مصنوعی و پلی استر به دست می آیند. این پارچه ها در برابر نفوذ سرما مقاوم است و هم چنین اگر خیس شود، به سرعت خشک خواهد شد. به دلیل مقاومت بسیار زیاد این پارچه ها می تواند برای دوخت مانتو پاییزه بلند مورد استفاده قرار گیرد.
برای انتخاب لباس زنانه و مخصوصاً مدل مانتو پاییزی زنانه بهتر است به چند نکته‌ ظاهراً ساده اما ضروری توجه داشته باشید. این نکته ها شامل جنس مانتو، رنگ مانتو، چند لایه پوشیدن مانتو و جنس مانتوی مناسب فصل پائیز هستند.
گفتیم که فصل زیبای پاییز هوای متغیری دارد و هر ساعت ممکن است دمای آن بالا یا پائین برود. پس باید برای هر تغییر دمائی آماده باشد. مثل چتر که در فصول بهار و پائیز همیشه در کیفمان است، در پاییز هم باید مانتو و رو پوشی انتخاب کنید که شما را در سرما گرم نگه دارد.
با این تفاسیر، حتماً متوجه شده‌اید که خرید مانتوهای کتان نازک، لباس ‌های ابریشمی و مانتوهای نخی مناسب این فصل نیستند. اما از آن طرف، جنس ‌هائی مثل چرم، جیر، مانتوهای مخمل، مانتوهای کتانی ضخیم راه‌ راه یا شطرنجی، مانتوهای پشمی، کشمیر، فلانل و پارچه ‌هایی که آستر دارند برای پاییز عالی هستند.

 

رنگ مدل مانتو پاییزی


یکی از نکات مهم برای خرید انواع مانتو پاییزی، توجه به رنگ آنهاست. به این دلیل که برخی از رنگ ‌ها در فصل پاییز و در لباس ‌های پاییزی زیبایی و جلوه‌ بسیار بیشتری از خود نشان می ‌دهند. از این جمله می ‌توان به رنگ ‌های زیر اشاره کرد:
- رنگ ‌های گرم و تیره مانند شرابی، سورمه ‌ای و قرمز
- رنگ ‌های خنثی مانند قهوه ‌ای، خاکستری و مشکی
- رنگ‌ هایی که تناژ زمینی دارند مثل بژ، سبز جنگلی، سبز تیره و زیتونی
- رنگ‌ های گرم (همانند رنگ برگ‌ های پاییزی) مثل رنگ قرمز تیره، نارنجی تیره، شتری، برنزی، طلایی
- رنگ‌ های تناژ رنگ پوست مثل قهوه‌ ای مایل به زرد و کرم

معمولاً رنگ ‌های تیره ‌تر برای فصل پاییز مناسب‌ تر هستند و بیشتر توصیه می ‌شوند. اما اگر دوست دارید روی زنانه بودن استایل خود تأکید بیشتری داشته باشید، بهتر است از رنگ ‌های روشن‌ تری برای خرید مانتو زنانه استفاده کنید. اما به توصیه بسیاری از کارشناسان مد و فشن، تا حد امکان از انتخاب مانتو و لباس با رنگ‌ های سرد در فصول سرد سال دوری کنید. مثلاً زرد کم‌ رنگ، آبی یخی، ارغوانی، فیروزه‌ ای، آکوا و رنگ ‌های ملایم برای فصل پاییز و زمستان به هیچ عنوان مناسب نیستند. رنگ ‌های سیاه و سفید هم خیلی مناسب مانتوهای پاییزی نیستند چون باعث می ‌شوند تا رنگ پوست شما تیره‌ تر دیده شود.
مانتو را طوری انتخاب کنید که نه خیلی گرم باشد و نه خیلی خنک؛ و ترجیحاً آن را به صورت چند لایه بپوشید. یعنی چه؟ اگر مانتوی گرم انتخاب می ‌کنید، سعی کنید در زیر مانتو لباس پشمی و گرم نپوشید تا تغییرات دما در بیرون از خانه باعث اذیت شما نشوند؛ و برعکس، اگر دوست دارید لباس گرم در زیر مانتو بپوشید، روپوش خود را از جنس ‌های خنک ‌تر پاییزه انتخاب کنید.
اگر خیلی سرمایی هستید و کوچک‌ ترین باد و بارانی باعث سرد شدن بدنتان می‌شود، بهتر است روی مانتوی پاییزه‌ خود از جلیقه یا اکسسوری‌ های گرم‌کننده‌ دیگری همانند شال استفاده کنید. چند لایه لباس پوشیدن برای این است که اگر گرمتان بشود، بتوانید یک لایه را از تن در بیاورید.

 

ارزانترین و متنوع ترین مانتوها در دیزی بست

 

 

منابع

سوفیا دیزاین

کافه مانتو

طلاباش

 

 

 

سایر مطالب مرتبط به خرید اینترنتی از مزون لباس:

هر آنچه قبل از خرید شومیز باید بدانید؟
کفش هایی که برای سلامت بدن اصلاً مناسب نیستند!
با کتونی چی بپوشیم؟

 

 

خرید مانتو پاییزی به صرفه است؟

الهه عزیزی

کارشناس تولید محتوا
چطوری میتونم کمکتون کنم؟