راهنمای خرید شلوار بچه گانه

خلاصه

خرید لباس بچه گانه برای والدین کاری سخت و البته شیرین است. یکی از مهمترین لباس های بچه گانه که خرید نوع مناسب آن اهمیت زیادی دارد شلوار بچه گانه است. شلوار جزو لباس هایی است که اگر راحت نباشد کودک را اذیت کرده و باعث ناراحتی او می شود. شلوار مناسب بچه گانه باید به گونه ای باشد که کودک در آن احساس راحتی کند. شاید تا به حال به این موضوع توجه نکرده و

۱۴۰۰ شنبه ۱۵ آبان
1726بازدید
راهنمای خرید شلوار بچه گانه

 

شلوار اسپرت بچه گانه

 

خرید لباس بچه گانه برای والدین کاری سخت و البته شیرین است. یکی از مهمترین لباس های بچه گانه که خرید نوع مناسب آن اهمیت زیادی دارد شلوار بچه گانه است. شلوار جزو لباس هایی است که اگر راحت نباشد کودک را اذیت کرده و باعث ناراحتی او می شود. شلوار مناسب بچه گانه باید به گونه ای باشد که کودک در آن احساس راحتی کند. شاید تا به حال به این موضوع توجه نکرده و با خصوصیات یک شلوار مناسب برای کودکان آشنایی ندارید. اگر قصد آگاهی از این خصوصیات را دارید این مطلب را تا انتها مطالعه کنید.

 

راهنمای خرید شلوار بچه گانه

 

در زمان خرید لباس های بچه گانه باید نکات زیادی را در نظر بگیرید. این امر به شما کمک می‌ کند تا خریدی ایده آل داشته و از نتیجه کار رضایت داشته باشید. در ادامه برخی از این نکته ها آورده شده اند تا بتوانید یک شلوار بچه گانه اسپرت و ارزان خریداری کنید.

 

خرید شلوار بچه گانه با کمر کشی

 

والدین دوست دارند شلوارهایی بسیار شیک برای کودکان خود خریداری کنند. اما آنچه اهمیت دارد توجه به امنیت و راحتی کودکان در این لباس ها می باشد. شلوار مناسب بچه گانه باید به گونه ای طراحی شده باشد که کودک در آن احساس راحتی کند. شلوارهایی که دارای کمرهای دکمه دارد و یا زیپی هستند به هیچ عنوان برای کودکان مناسب نیستند. زیرا باید به قدری تنگ باشند که در تن کودک بایستند و این امر موجب اذیت کودک می شود. کشی بودن کمر کمک می کند تا شلوار به خوبی در پای کودک مانده و موجب ناراحتی او نشود.

 

خرید لباس بچه گانه

 

توجه به انتخاب جنس مناسب

 

یکی دیگر از نکات خرید شلوار بچه گانه توجه به جنس پارچه به کار رفته در آن است. لباس های بچه گانه عموماً دارای بافتی بسیار نرم و غیر حساسیت زا می باشند. در تهیه شلوار بچه گانه نیز باید به این مورد توجه کرده و شلواری مناسب خریداری کنید. شلوار هر چه نرم و لطیف تر باشد کودک در آن احساس راحتی بیشتری خواهد نمود. در ضمن مناسب بودن جنس به کار رفته در شلوار از آسیب دیدن پوست کودک نیز پیشگیری می کند.

 

اجتناب از خرید شلوارهای بند دار

 

بسیاری از برندهای تولید کننده لباس بچه گانه برای این که جلوه لباس ها را زیباتر کنند از تزئیناتی چون بند و ریش و .. در آنها استفاده می کنند. با این که بسیاری از والدین نیز به خرید این گونه لباس ها تمایل بیشتری نشان می دهند اما باید امنیت کودک را نیز در نظر بگیرند. شلوار مناسب بچه گانه باید فاقد بند باشد. همچنین در این شلوارها در صورت وجود دکمه نیز باید از دوخت و سفت بودن دکمه اطمینان حاصل نمایید. با رعایت تمامی این موارد می توانید از امنیت کودک خود مطمئن شوید.

 

توجه به دوخت شلوارهای بچه گانه

 

بچه ها به دلیل تحرک زیادی که دارند می‌ توانند لباس های خود را در مدت زمان کوتاهی خراب کنند. یکی از نکات خرید شلوار بچه گانه این است که به دوخت آنها به هنگام خرید توجه کنید. اگر شلوار بچه گانه ای خریداری کنید که دارای دوخت مناسبی باشد مطمئن باشید که تا مدت ها می توانید از آن استفاده نمایید. شلوارهایی که دوخت مناسب ندارند هنگام شستشو و یا بازی کودکان ممکن است خراب شوند.

 

خرید شلوار با ضخامت مناسب

 

ضخامت پارچه ای که در دوخت شلوار به کار می رود یکی دیگر از عوامل مهمی است که می تواند در طول عمر آن نقش داشته باشد. ضخامت شلوار مناسب بچه گانه نباید از حد خاصی کمتر باشد. زیرا در صورت نازک بودن می تواند به سرعت خراب شود. این امر مخصوصاً در کودکانی که تازه چهار دست و پا راه رفتن را یاد گرفته اند نمود بیشتری دارد.

 

خرید لباس بچه گانه

 

خرید شلوارهای مناسب برای فصول سرد سال

 

لباس های بچه گانه متناسب با شرایط آب و هوایی فصول مختلف دارای طراحی و ویژگی‌ های متمایزی هستند. شلوارهای بچه گانه نیز از این امر مستثنی نمی باشند. به هنگام خرید شلوار بچه گانه برای فصول سرد توجه داشته باشید که شلوار را یک سایز بزرگتر بخرید. دلیل این کار استفاده از لباس های چند لایه در فصول سرد می باشد. اما در صورتی که قصد دارید فقط از یک شلوار استفاده کنید می توانید از شلوارهای مخصوص این فصل استفاده کنید. در این شلوارها در لایه داخلی از الیاف گرم کننده استفاده می شود.

 

شلوار جین بچه گانه

 

اگر به نوع لباس، تیپ و استایل کودک خود علاقه دارید و می‌ خواهید همیشه در همه جا کودک شما خوش لباس و خوش تیپ باشد به طوری که توجه همه را به او جلب کنید. بهتر است به سراغ شلوار جین بچه گانه بروید. تفاوتی نمی‌ کند که کودک شما پسر باشد یا دختر، یک شلوار جین می ‌تواند در نوع لباس کودک کلی تغییر ایجاد کند. خوشبختانه امروزه این نوع از شلوار بچه گانه دارای تنوع سایز و رنگ زیادی است، یعنی شما می‌ توانید شلوار جین بچه گانه را با هر نوع لباسی با هر رنگی که داشته باشد، ست نمایید. انتخاب لباس مناسب تأثیر زیادی بر خوش تیپ بودن کودک شما دارد. این ‌جاست که اهمیت شلوار جین بچه گانه بیشتر از سایر لباس ‌ها مشخص می ‌شود.

شلوار جین بچه گانه نسبت به سایر جنس ‌ها، مقاومت بیشتری دارد، یعنی شما می ‌توانید دفعات زیادی آن را شستشو دهید، بدون اینکه در کیفیت شلوار تغییری ایجاد شود. به همین دلیل نسبت به جنس‌های پارچه‌ای و کتان ارزش خرید بیشتری دارند.

 

سایز شلوار جین بر اساس سن کودک

 

معمولاً سایز شلوار بچه گانه بر اساس قد و وزن کودک شما می ‌تواند، متفاوت باشد. اما یک سری سایز استاندارد وجود دارد که برای بیشتر کودکان صدق می ‌کند و به قرار زیر است:

سایز ۳۰: مناسب سن یک سال

سایز ۳۵: مناسب سن یک تا دو سال

سایز ۴۰: مناسب سن دو تا چهار سال

سایز ۴۵: مناسب سن سه تا پنج سال

سایز ۵۰: مناسب سن چهار تا هفت سال

سایز ۵۵: مناسب سن پنج تا هشت سال

سایز ۶۰: مناسب سن هفت تا دوازده سال

سایز ۶۵: مناسب سن هشت تا چهارده سال

 

خرید لباس بچه گانه از مزون اینترنتی

 

 

نکات مهم هنگام خرید شلوار جین بچه گانه

 

قیمت شلوار:

قیمت نقش مهمی در انتخاب دارد، بهتر است قبل از هر کاری میزان بودجه را برای خرید شلوار جین بچه گانه مشخص کنید. با مشخص شدن مقدار بودجه مدل ‌هایی که در محدوده قیمتی شما قرار ندارند از انتخاب شما حذف شده و انتخاب برای شما آسان می‌شود.

 

رنگ شلوار:

در زمان ‌های گذشته شلوار جین به رنگ آبی معروف بود، یعنی شما شلوار جین را فقط در رنگ آبی با طیف ‌های تیره و روشن مشاهده می‌ کردید. اما امروزه خوشبختانه طیف گسترده ‌ای از رنگ ‌ها را شامل می ‌شود. شما می ‌توانید با توجه به رنگ کفش و پیراهن کودک رنگ شلوار را انتخاب نمایید.

 

نوع بسته شدن:

روش بسته شدن کمر شلوارهای بچه گانه با یکدیگر متفاوت است. برخی از آنها به وسیله زیپ و دکمه بسته می ‌شوند. مدل‌ هایی هم وجود دارد که کمرکش هستند و مانند یک شلوار راحتی پوشیده و معمولاً کمر کودک در آن احساس راحتی بیشتری دارد. نمونه دیگری هم وجود دارد که کمر آنها به وسیله بند بسته می ‌شود که چندان مناسب نیست و پیشنهاد می ‌کنم این مدل را خریداری نکنید.

 

نوع دوخت:

از روی دوخت شلوار می ‌توان به کیفیت آن تا حدودی پی برد. شلوارهای بی‌ کیفیت معمولاً دوخت مناسبی ندارند. شلوار بچه گانه به دلیل اینکه کودک درون آن تحرک بیشتری دارد باید دوخت محکم ‌تری داشته باشد تا حین بازی از قسمت دوخت پاره نشود. پس همیشه موقع خرید شلوار جین بچه گانه به نوع دوخت آن توجه ویژه‌ای داشته باشید.

 

جنس پارچه:

پارچه جین در دو نوع ضخیم و کاغذی موجود است. لی کاغذی مقداری نازک ‌تر و نرم ‌تر است به همین دلیل شستشوی آن هم راحت ‌تر است. بچه ‌ها به علت اینکه بیشتر روی زانو راه می ‌روند ممکن است لی کاغذی از ناحیه زانو زودتر پاره شود. پس اگر به دنبال یک جنس محکم هستید لی ضخیم گزینه مناسبی است.

 

 

منابع:

سیس نی نی

کیمیک

 

 

دیگر مطالب مرتبط به مزون اینترنتی لباس :

چه کفشی را کجا باید بپوشیم؟
انواع پارچه های پاییزی
شومیز مجلسی را با چی ست کنیم؟

 

 

راهنمای خرید شلوار بچه گانه

الهه عزیزی

کارشناس تولید محتوا
چطوری میتونم کمکتون کنم؟