چه کفشی را کجا باید بپوشیم؟

خلاصه

خرید کفش زنانه و انتخاب کفش مناسب برای هر موقعیت، از اهمیت زیادی در ایجاد یک استایل هماهنگ و ایده آل برای بانوان در تمام سنین برخوردار است. کفشی که شما انتخاب می‌کنید دقیقاً همان نقطه پایانی است که روی ظاهرتان می ‌گذارید.

۱۴۰۰ سه شنبه ۱۱ آبان
1140بازدید
چه کفشی را کجا باید بپوشیم؟

 

خرید کفش زنانه و انتخاب کفش مناسب برای هر موقعیت، از اهمیت زیادی در ایجاد یک استایل هماهنگ و ایده آل برای بانوان در تمام سنین برخوردار است. کفشی که شما انتخاب می‌کنید دقیقاً همان نقطه پایانی است که روی ظاهرتان می ‌گذارید. بنابراین باید به اهمیت آن واقف باشید، یعنی بدانید کفش اسپرت را برای هماهنگ کردن با چه پوششی و حاضر شدن در چه مکان ‌هایی انتخاب می‌ کنید و کفش رسمی را قرار است در کدام مهمانی بپوشید. در این مطلب به شما می گوییم که چه کفشی را کجا باید بپوشید؟

 

در ابتدا دقت کنید که باید کفش را متناسب با موقعیت استفاده از آن انتخاب کنید. برای رعایت این قاعده کافی ‌است پارامترهایی مثل فصلی که در آن هستید، مناسبتی که در آن قرار می‌ گیرید، میزان رسمی یا غیر رسمی بودن جایی که می ‌روید و شدت فعالیت ‌هایی که خواهید داشت را قبل از پوشیدن کفش در نظر بگیرید. به صورت کلی می ‌توان گفت که بهتر است از کفش‌ های تخت (اسپرت، راحتی، کالج، و…) برای تیپ ‌های روزمره، استایل ‌های خیابانی و دورهمی ‌های غیر رسمی و چند نفره استفاده نمود و از کفش ‌های رسمی و پاشنه بلند در مجالس و مهمانی ‌های رسمی استفاده کرد.

اگر کفش ‌تان را متناسب با موقعیت نپوشید، مهم نیست چقدر کفش با کیفیت و فاخری به پا دارید، تیپ و ظاهرتان خراب می ‌شود. مانند کسی که از یک صندل لا انگشتی گران قیمت بجای استفاده در استایل خیابانی تابستانی، در یک جلسه کاری رسمی استفاده کند و ذهنیت بدی از خود در ذهن حضار بسازد.

 

از چه کفشی برای چه استایلی استفاده کنیم؟

 

کفش پاشنه بلند و نازک

 

این مدل کفش‌ ها که پاشنه ‌های باریک و نوک تیزی دارند بیشتر مناسب مجالس و مهمانی‌ ها بوده، و به دلیل تعدد رنگ می توان آنها را با انواع مختلفی از استایل ‌های رسمی منطبق کرد. هر دو نوع جلو بسته و جلوباز این محصول را می ‌توان برای استایل های مجلسی استفاده نمود. برای ست کردن این کفش با لباس ‌ها به سمت محصولات هم ‌رنگ بروید با این تفاوت که رنگ کفش‌ ها از لباس ها اندکی پر رنگ ‌تر یا کم‌رنگ‌تر باشد و ترجیحاً از اکسسوری و زیورآلات با رنگ متفاوتی استفاده کنید تا دچار یکدستی خسته کننده نشوید.

 

خرید کفش زنانهجهت خرید مانتو ارزان و خرید شلوار جین ارزان به مزون اینترنتی لباس دیزی بست مراجعه نمایید.

 

 

کفش پاشنه بلند جلوباز

 

این کفش‌ ها را حتماً باید بدون جوراب یا پاپوش استفاده کنید. همچنین به همراه لباس ‌های کوتاه یا لباس ‌هایی که تا روی زانو هستند ترکیب جالبی می ‌شوند، البته از آنها همراه شلوارهای تنگ و تونیک هم استفاده می‌ کنند.

 

کفش ‌های پاشنه بلند معمولی

 

از این کفش مدل‌ های مختلفی دیده می ‌شود. این کفش ‌ها برای موقعیت ‌های متفاوتی قابل استفاده هستند و نقطه قوت آنها قابلیت بالای ست ‌پذیری ‌شان با انواع متفاوتی از لباس ‌هاست. مثلاً ست شدن با دامن ‌ها در اندازه ‌های متفاوت، با لباس ‌مجلسی و لباس ‌های رسمی، البته با لباس ‌های کوتاه هم امکان ست‌پذیری وجود دارد که می ‌توانید در این شرایط از جوراب بلند استفاده کنید یا نکنید. همچنین در زمستان هم می ‌توانید به همراه شلوار جین و پالتوی خز هم از کفش پاشنه بلند استفاده کنید.

 

صندل ‌ها

 

صندل ها با توجه به ساختارشان مناسب استفاده در تابستان و همراه خوبی برای لباس ‌های تابستانی، یعنی لباس ‌های کم حجم و نازک و کوتاه هستند. صندل ‌ها در کنار پیراهن و دامن کوتاه ترکیب زیبایی را می‌ سازند. یا برای استریت استایل هم می‌ توانید آنها را در کنار شلوار جین و کتان استفاده نمایید. در خانم ‌های کوتاه قامت‌تر توصیه می ‌شود از صندل‌ های باریک تر و بندی استفاده کنند، زیرا بندهای ضخیم و پهن در صندل هایی که بند دور پا دارند قسمتی از مچ فرد را پوشش داده و او را کوتاه‌تر از حالت عادی نشان می‌ دهند و در سویی دیگر اگر از صندل ‌های نزدیک به رنگ بدن استفاده کنند به دلیل نزدیک بودن رنگ کفش و بدن انگار صندل جزیی از بدن فرد بوده و فرد بلند قامت ‌تر نشان داده می ‌شود.

 

بوت‌ ها و چکمه ‌ها

 

همانطور که می‌ دانید بیشترین کاربرد بوت ‌ها در فصل زمستان است و معمولاً با لباس‌ های پوشیده و گرم کاربرد دارند. البته شما می‌ توانید از این محصولات در فصل زیبای پاییز هم استفاده نمایید. بوت ها در دو نوع پاشنه ‌دار و بی ‌پاشنه وجود دارند. شما می ‌توانید متناسب با بلندی بوت ‌ها از شلوارهای جین مختلف، اسکینی، لگ یا حتی شلوار چرم و پیراهن ‌های کوتاه، کت ‌های چرمی و ژاکت استفاده کنید.

 

کتانی

 

در زمانی نه چندان دور کتانی ‌ها بیشتر برای پیاده ‌روی یا استفاده در ورزش ‌ها کاربرد داشتند، اما در سال ‌های گذشته و نزدیک کم‌کم این تغییر ذائقه در مردم ایجاد شد که از کتانی‌ ها در کنار لباس ‌های مجلسی و نیمه رسمی هم استفاده کنند. این محصول برای سنین مختلف کاربردی بوده و محدود به رده سنی خاصی نمی ‌باشد. ترکیب شلوار جین با کتانی یا کت و شلوار، کتانی با دامن‌ های پلیسه ‌دار، کتانی با شلوار اسلش، کتانی با سوییشرت ترکیب رایج و پرطرفداری شده است.

 

کفش‌ های تخت (راحتی، کالج)

 

این کفش‌ ها مدتی است که به عنوان پر مخاطب‌ترین انتخاب خانم ‌ها در میان گزینه ‌های مختلف کفش ‌های راحتی و تخت و روزمره انتخاب شده ‌اند. این کفش ‌ها در مدل ‌ها و گونه‌ های متعددی از جنس مواد مختلفی چون چرم، فوم، پارچه و … ساخته می ‌شوند. از این کفش ‌های شیک معمولاً در استایل‌ های روزمره به همراه پیراهن مجلسی و شلوارهای جین یا با دامن‌ های کوتاه استفاده می ‌شود.

 

خرید کفش زنانه

جهت خرید بلوز و شومیز زنانه و خرید لباس ورزشی به مزون اینترنتی دیزی بست مراجعه نمایید.

 

 

کفش‌ های اسپرت

 

این کفش‌ ها جز پر فروش ترین کفش ‌ها بین خانم ‌ها، در تمام طیف ‌های سنی می ‌باشد که در شرایط مختلفی مانند تیپ‌ های روزمره، رفتن به دانشگاه و دورهمی ‌ها مورد استفاده قرار می ‌گیرد. کفش‌ های اسپرت را می ‌توان با انواع مختلف شلوارها ست کرد، اما در بهترین حالت این کفش ‌‌ها به همراه مانتوهای کوتاه ست می ‌شوند.

 

منابع

برترین ها

کفش آراد

 

دیگر مطالب مرتبط به خرید اینترنتی از مزون لباس دیزی بست:

انواع پارچه های پاییزی
شومیز مجلسی را با چی ست کنیم؟
ده مدل ست مانتو مادر دختری

 

چه کفشی را کجا باید بپوشیم؟

الهه عزیزی

کارشناس تولید محتوا
چطوری میتونم کمکتون کنم؟