هنگام خرید عینک آفتابی به این موارد دقت کن

خلاصه

سلامت چشمان شما ارتباط مستقيم با عينك آفتابي كه مي‌زنيد دارد اما مي‌دانيد شيشه‌هاي عينكي كه مي‌زنيد چه ويژگي‌هايي بايد داشته باشد؟ بهتر است قاب آن چه اندازه و چه رنگي باشد؟ مي‌گويند با عينك آفتابي مناسب شما مي‌توانيد جذابيت جيمز وين، شكوه اودري هيپورن، يا متفاوت بودن شولاپين را به خودتان هديه بدهيد اما مهم‌ترين مسئله در مورد عينك‌هاي آفتابي اين اس

۱۳۹۹ دوشنبه ۱۰ آذر
946بازدید
هنگام خرید عینک آفتابی به این موارد دقت کن

برای خرید یک عینک استاندارد که واقعا از چشم ها در برابر آفتاب محافظت کند و فقط جنبه دکوری در استایلمان نداشته باشد، باید دقت کنیم که لنز آن باید ۹۹ الی ۱۰۰% از اشعه تابیده شده توسط نور خورشید را جذب کند و مانع از برخورد آن با چشم ما بشود. در واقع دو اشعه ای که از خورشید ساطع شده و به پوست و بدن ما می تابد اشعه های UVA و UVB هستاند که بسیار برای سلامت چشم و پوست در طولانی مدت مضرند؛ خصوصا افرادی که از انواع عمل های چشمی خصوصا درمان ضعیفی چشم استفاده کرده اند حتما باید در خرید عینک هایشان دقت داشته باشند. اینکه عینک های ارزان قیمت محافظ خوبی در برابر آفتاب نیستند و نهایتا خیلی هنر کنند تا ۴۰% از اشعه UV را به خود جذب می کنند که واضح است اما اینکه عینک های گران تا چه اندازه می توانند این کار را بکند خدا می داند. چون امروز هر عینکی را که بگیرند جلوی دستگاه UV آن را ۴۰۰ نشان می دهد و احتمالا فروشنده پز هم می دهد که ببین عینک من UV اش ۴۰۰ است و فلان. اما یک راهی که می توانی مثل پلنگ مازندران در صحنه حاضر شوی و خودت آن را امتحان بکنی این است که کنترل تلویزیون را در مقابل شیشه عینک بگیری و شروع به عوض کردن کانال ها بکنی اگر کنترل عمل نکرد احتمال زیاد عینک محافظ خوبی برای چشمان تو نخواهد بود. البته این راه خیلی بدون خطا و تضمین شده نیست و باید برای اطمینان ۱۰۰% از روش ها مطمئن تری استفاده کنی.

عینک های فوتوکرومیک از جمله لنز هایی هستند که معمولا برای افرادی که از عینک طبی استفاده می کنند و شماره چشمشان به اندازه ای بالاست که نمی توانند عینک آفتابی را بدون عینک طبی بزنند، توصیه می شود. این لنز ها در مقابل نور خورشید تغییر رنگ داده، تیره می شوند و معمولا تا درصد قابل قبولی از اشعه UV را می توانند به خود جذب کنند.

اگر تو جزو افرادی هستی که زیاد و طولانی مدت رانندگی می کنی باید بگویم که هنگام خرید عینک دقت کن تا لنز آن پولاریزه هم باشد.

هنگام خرید عینک آفتابی به این موارد دقت کن

چطوری میتونم کمکتون کنم؟